Čo sú to za vyrážky?

zuzka0601
22. aug 2024

Ahojte 🙂

Prosím Vás viete mi poradit čo by toto mohli byt za vyrážky? Malej sa začali robiť pred mesiacom (prvá fotka ) také malé červené vyrážky a okolo biely prstenec…to zmizlo…a teraz sa jej urobí jedna/dve také väčšie ako keby naplnené vodou, nesvrbi ju to.. tie dlho miznú a potom sa jej spravia ďalšie..urobí sa ako keby taká mala červená bodka a tá narastie. A keď je už veľká tak mizne niekoľko dni ale zatiaľ sa spraví nová. Teraz ich ma už 5..samozrejme sme boli u dr - pediater že asi molusky 🙈 ale kozna zase povedala že molusky určite nie lebo tie sú biele..no ja fakt neciem čo to môže byt… inak jej vôbec nič nie je. Prikladám fotky 🙂

anjelicek26
22. aug 2024

To ma od komara

zuzka0601
autor
22. aug 2024

@anjelicek26 a je možné aby ju každý deň uštipol nivy komár? Joooj kiež by ste mali pravdu 🙂 už som sa bála že sú to tie molusky… môže komár uštipnúť tak že ma malinko bodku červenú a tá hentak narastie a nesvrbi? A ma vo vnútri ako keby tekutinu? 🙂

anjelicek26
22. aug 2024

@zuzka0601 bohužiaľ je to mozne, hlavne keď spite pri otvorenom okne. Moje decka sú vrátane maleho tiež dosť dostipane, dan za to,že bývame pri rieke🫣🫣 a áno tiež sa to jednemu synovi presne takto hoji.

zuzka0601
autor
22. aug 2024

@anjelicek26 no veru nespime pri otvorenom máme klímu, a ak veterám tak cez terasu kde je sieťka..ale teda chodí cez deň aj von 🤷‍♀️ tak snáď ten komár ;)

sanssa
22. aug 2024

@zuzka0601 to je komar, natri fenistilom popripade octom.

andreatytler
22. aug 2024

@zuzka0601 Prepac neviem co to je ale myslim ze molusiek by uz za mesiac bolo ovela viac, tak by som sa ukludnila ze to tie nie su.

mima172
22. aug 2024

U mojej dcéry takto vyzerali molusky, niektoré sa zapalovali ako na druhej foto. Kožná/ý pozeral dermatoskopom, áno? Lebo malej pediatrička povedala, že si nie je istá ale ze to molusky na 99% nie sú a kožná pozrela dermatoskopom a potvrdila práve molusky.

zara1357
22. aug 2024

@zuzka0601 je to komár. Ja som si myslela, že máme kiahne, ale bolo to 6 velkych riadne " nacucanych" komárov - normálne schovaných pod postelou, za závesom, ako je kolajnicka... štipance nám pribúdali a nakoniec sme ich " zabili okolo 20 ks) trvalo to niekoľko dní a už je naštastie po tom.. Dávala som pol zodaku- lebo deti to svrbelo. Inak sietky na oknách, máme..

biibiana
22. aug 2024

Alergická reakcia na pracie prostriedky? Moja dcérka tiež mala podobne, vyzerali úplne ako stipance. Prešli sme na hypoalergen.asi všetko čo sa dalo od mydla po avivaz a všetko zmizlo. Ale u nás sa tieto vyrážky objavovali asi rok, raz viac raz menej..

zuzka0601
autor
23. aug 2024

@mima172 nie pozrela voľným okom 🤷‍♀️ len povedala, že molusky sú bledé a nie takéto.

zuzka0601
autor
23. aug 2024

@mima172 môžem napísať správu?

zuzka0601
autor
23. aug 2024

@zara1357 ale moju malú to vôbec ani nesvrbi preto sa bojím čo to je. Ono je to najprv malinká červená bodka a postupne sa to zvacsuje. Môže to robiť stipanec od komára že to je najprv nič a po pár dňoch veľké?

zara1357
23. aug 2024

@zuzka0601 ano také to mala aj dcérka. A niektoré ku vyslovene svrbeli, iné vôbec. Tak ako prišli, tak aj odišli

nika172
23. aug 2024

Ahojte...prosim vas,vedeli by ste mi poradit co to moze byt?nemali ste niekto z vas podobny vysev?mam uz cez 3 tyzdne svrbiace vyrazky,predtym aj na predlaktiach,teraz na bruchu a hrudi,svrbia aj cez den aj ku veceru,trochu lepsie po nanasani ichtamolu,ale stale pretrvavaju...podobne vyrazky som mala aj v teho,ale potom zmizli...myslite ze by to nebodaj mohol byt aj svrab?dakujem za vas nazor