Čo spôsobilo červený fľak?

elanor1
3. sep 2022

Ahojte, ked si pozriete fotky, nenapada vam, co mohlo sposobit takyto flak? V lese sme dlho neboli, kliesta by som si snad vsimla, ale nevylucujem. Ma ho tam asi 3 dni a vravi, ze svrbi. Tu bodku som sa snazila skumat, ale nevidim tam nic (ze by ostala hlavicka po odskriabnuti kliesta). Pride mi to ako nejaky stipanec, vravi mi, ze si nepamata nejake ustipnutie. Napadlo mi ovad, ale co si pamatam z detskych cias, ustipnutie clovek hned citi a ked si to neskriabe, zmizne to rychlo. Dakujem

simona92101
3. sep 2022

@elanor1 je to postipane aj od komara moze byt,a vznikla takato reakcia.vydezinfikovat poriadne a neskriabat

elanor1
autor
3. sep 2022

@simona92101 dakujem. Este som zabudla napisat, ze ako sa ten flak taha sikmo, v rovnakom smere je citit opuch (taka ciarka). Zaujimava reakcia.

simona92101
3. sep 2022

@elanor1 ono teraz lietaju vselijake pliagy,treba stale dezinfikovatt a sledovat,v pripade ze by sa opuch zhorsil,tak ist s tym k lekarovi.
Ja som alergicka na akekolvek ustipnutie,a po komarovi mam taketo iste flaky.zabera na to aj Alpa a octanova mast ak je opuch velky,popripade fenistil

sofinka1301
3. sep 2022

@elanor1 boli sme v lese a takéto si priniesol syn.... U neho bolo vidieť 3 stipance

elanor1
autor
3. sep 2022

@sofinka1301
@simona92101 Ďakujem, kočky 😊.