Čo so zeleným hovienkom?

ffigaro
29. apr 2013

Ahojte, moja mala ma 5 tyzdnov a uz piaty den ma sem tam zhruba dva krat za den zelene hovienko. Niekedy uplne, niekedy len tak dozelena. Kojim ju od zaciatku ale papa zatial dost nepravidelne, niekedy si pyta aj kazdu hodinu. Doktora som sa pytala ci to nemoze byt mojim mliekom ak nie je dobre a ona je hladna ale pribera pekne tak povedal ze mam este pockat ci sa to nezmeni, ale zda sa mi ze je coraz viac nervoznejsia. Dakujem za odpoved.

lenka.s
29. apr 2013

skus pouzit prehliadac, k tvojej otazke tam najdes aj 100 tem

saska.t
29. apr 2013

je to uplne normalny stav,zelena stolica je kej prijme viac predneho mlieka,nie je to ziaddna vada a casom sa to upravi,len pekne koj a hlavne neprikrmuj UM, mimochodom zle,slabe atd. mlieko neexistuje,mlieko sa tvori presne na mieru tvojho babätka,ak budes kojit na poziaddanie,vsetko bude ok 😉

lenocka444
29. apr 2013

zelenému hovienku sa aj podla starých mám hovorí-hladné hovienko :( zažili sme to tiež v období 5-6 týždnov, malý tiež dobre priberal, ale papal každú chvílu a nepravidelne a aj v noci, žial zostalo mu to dodnes-bojujeme 🙂 Ale späť k tvojej téme -mali sme krstiny, vela návštev-všetci chceli vidieť bábo a ja som bola nervóznejšia a samozrejme sa to odzrkadlilo aj na mliečku-menej sa tvorilo a aj tie stresy :( ale pila som bielu vineu-vybublinkovanú a na večer som si dala čierne pivo a samozrejme sa dodnes neobmedzujem v jedení( lebo kojím-čo si telo pýta-treba mu dať 🙂 zhruba po 2 dnoch mi mliečko viac nažilo a stolica sa upravila. Kojíme sa dodnes (7mes.) a vždy ked mám pocit, že mliečka je pomenej-zvýšim pitný režim a nejako to nabehne. Možno si niekto povie, že sú to len plané babské recepty, ale mne sa to osvedčilo 🙂
Ešte dodám, že zel. hovienko sa nám objavilo aj v 4,5mes. a to nám už nezostávalo nič iné ako začať pomaly pridávať inú stravu, mliečko od maminy mu už nestačilo...
Držím palčeky 🙂

michaelkanr
29. apr 2013

@ffigaro my sme mali to iste ked mal maly asi 6 tyzdnov, bola som aj u laktacnej, lebo som vycitala ze je to z toho, ze pije len predne mlieko. Sem tam mame zelenu stolicu aj teraz, ale maly pekne pribera a je spokojny- to je dolezite. Takze prv nez sa das dotlacit do UM, sa treba pozriet na babo, ci prospieva. Slabe mlieko neexistuje-citala som rozhovor s pani, kt. Myslim riadi "mliecnu banku" na slovensku. Za celu existenciu banky a to je niekolko rokov, odobrali tisice litrov mlieka od mamiciek darkyn a ani jednu nevylucili kvoli slabej kvalite mlieka. To hovori za vsetko. Ked som to ja skumala, jedna mamicka vravela, ze zelena farba moze byt aj z nejakej bakterie v creve babatka.

acer11
29. apr 2013

SPLÁCHNUŤ 😀

milota164
29. apr 2013

My sme mavali tiez zelene hovienka, malu som kojila tiez kazdu chvilu, kazde dve hodiny, niekedy aj castejsie. Nasa lekarka povedala , ze pri kojenych detoch je to normalne. Dolezite je , ze pribera a nie farba stolice. Urcite nedokrmuj. Upravi sa to casom.