Čo sa stane, ak bude dieťa dva týždne bez Vigantolu?

demonique
17. máj 2013

Ahojte mamini, mam taky problem. som s manzelom prechodne v Prahe a vcera sa mi rozbil Vigantol. Doteraz som ho v Prahe vpohode kupila bez predpisu, ale zrazu si pytaju recept. Lekari v Prahe mi ho len tak nepredpisu,ked nie som ich pacient. Na Slovensko ideme az koncom maja. Moze sa nieco stat, ak bude syn dva tyzdne bez Vigantolu? Ma 11 mesiacov. Dakujem

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sana15
17. máj 2013

Nic sa nestane,Vigantol davaju pediatri najma do prveho roka. A okrem toho v letnych mesiacoch,kedy je dostatok slniecka sa odporuca vysadit. Dostatok slnecnych dni zabezpeci prirodzenu tvorbu vit.D. Takze klud,doprajte si vychadzky a vsetko bude v poriadku,ziadny umely vit.D syncekovi chybat nebude

simca06022011
17. máj 2013

nie nic sa nestane... ak nemate potvrdeny z krvnych testov nedostatok, tak ked je slniecko, kludne mozete v lete menej davat

1234lubka
17. máj 2013

neboj sa urcite sa nic nestane, ja som pocas letnych horucich dni vobec nedavala....

anjelicek26
17. máj 2013

Nase vigantol nedostavali vobec a ziju, cuduj sa svete 😀

reni93
17. máj 2013

pocas slnecnych dni si predsa Dcko vytvara telo samo, samozrejme ak ho slnku vystavujes. ja som ho malej uz vysadila, kedze sme cele dni vonku..

mychaella
17. máj 2013

ja davam len ked si spomeniem 😅 a nic sa nedeje

iva36
17. máj 2013

Ja by som zavolala pani doktorke a poradila by som sa s nou 🙂

ladyzs
17. máj 2013

Nič sa nestane už aj tak bude mať zachvíločku rok a presne ako to tu už písali už je vonku slniečko takže v pohode ja som tak tiež v decembri rozbila a počas sviatkov sme nemali a nič sa nestalo ...🙂)

betuska22
17. máj 2013

ja nedavam deťom vôbec a su zdrave a žive 😀

babul83
17. máj 2013

Nič sa nestane. 🙂

carmella
17. máj 2013

ani v Taliansku ho detom nedavaju vobec

majka99999
17. máj 2013

Nic sa nestane, a ak uz ma uzavretu fontanelu, tak uz vobec nic. Staci, ze budete na slniecku.

nika2103
17. máj 2013

Nic sa mu nestane...ja som davala prve 2 mesiace a potom nie 🙂

talula
17. máj 2013

vigantol je D vitamin a vytvara sa samo pomocou slnecnych lucov, takze ak nebude babo zavrete len doma nic by sa mu nemalo stat, alebo popripade - pre istotu mozes kupit v lekarni (ak nemaju vigantol) liek s farmaceutickou skupinou colecalciferol a lekarni ti poradi ako ho pouzivat 😉

euka210
17. máj 2013

od 10m ked je leto tak sa neberie. Tak nam povedala nasa dok. a je to logicke, ved slnka je dost. Minule leto maly nebral, az potom od oktobra teraz do aprila. Aj predavkovanie moze skodit.

denisenko
17. máj 2013

neboj, nič sa nestane...ja dávam, len ked nezabudnem.... 😀 😀 😀 😀

nelly912
17. máj 2013

my od troch mesiacov neberiem vôbec a všetko je ok.....dokonca som nedávno čítala článok, že sťahovali z obehu nejaké šarže....kvôli divnej príchuti a vôni.....určité zložky v ňom po reakcii s gumenými časťami kvapkatka zmenili chuť a vôňu Vigantolu.... ale myslím si že ak je dieťatko dostatočne často na slniečku....žiaden Vigantol nie je treba 🙂

marcelka932
17. máj 2013

Ahoj urcite to nieje ziadny problem cudujem sa ze ho este mas uzivat moja maminka je detska lekatka a ja mam dcerku 9mesacnu a uz mesiac ho neiziva pretoze je dostatok slnka vigantol je vitamin slnka cize v lete by mal byt celkom vyluceny kedze je ho dostatok.....dokonca som asi tyzden do zadu pozerala v tv ze zistili ze obdahuje nejake skodlive latky...ktovie kde je pravda tak sa drzte

modrofuzik11
18. máj 2013

nestane sa nic. my sme nasim detom vigantol takmer nedavali...

svetlusska
18. máj 2013

my sme aj zabudli davat niekedy a tu sme 🙂

katie555
18. máj 2013

my tiez nedavame, podla vsetkeho sa dava len na SVK. Takze nic sa nestane, nakolko my nemame, mala je ziva a zdrava a prosperuje ... 😀 😀

zigzag
18. máj 2013

ja som vigantol vobec nedavala, kupila som si iny vit d, na baze z olivoveho oleja od swansonu. stal 11e a bez predpisu...

Ja som maleho chranila pred priamym slnkom, takze som sem tam kvapla do kase aj v lete.. ked bol v takom veku ako teraz tvoj, ale budem zase davat v zime, s vit c je to dobre na imunitu, prechladnutia, chripku a tak

momoka85
25. nov 2013

@demonique My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný (aj pre dospelých)!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...