Čo s pupáčikmi na tvári trojtýždňového bábätka?

cleopaty
7. okt 2013

Caute zienky,mam otazku,mame 3tyzdnovu malicku,doposial nemala nic,ziadny problem s pletou/kozou a zrazu jej z noci do rana naskalo par pupacikov na lickach,brade aj cielku, pouzivam stale rovnaky praci prasok/sensitive,aj veci zehlim,nemala ziadnu reakciu a teraz zrazu hej. Podotykam,ze to zaclo den po nasadeni Vigantolu,neviem, ci to moze mat suvislost,ale co s tym? Dakujem vopred

anjelik2509
7. okt 2013

aj naša mala také vyrážočky, nebolo to nič vážne, lekárka nám na to dala nejaký krém a po ňom to prešlo...Ja by som zašla k pediatrovi, poradí Ti asi najlepšie 😉

xlucia
7. okt 2013

nic, to je novorodenecke akne. prejde to same do troch tyzdnov

drobcek26l
7. okt 2013

Neboj sa je to normálne a Vigantol s tým nemá asi nič spoločné. Prejde to samé, to len telíčko ešte po pôrode vylučuje nejaké nadbytočné hormóny a takto to niekedy vyzerá. Ak by sa to zhoršovalo treba zájsť k Dr. tam ti poradia ale ak je to len sem-tam tak treba počkať. 🙂

kadan
7. okt 2013

nič s tým nerob, zmizne to samé 😉

nativanativa
7. okt 2013

je to bezne , dietatko sa este cisti 😉

aspinka
7. okt 2013

aj my sme to mali davali sme Holtov krem a pomohol 😉

awalancha3
7. okt 2013

......teraz som už múdra, ale ked to naskočilo aj mojej malej, bola som rovnako vyplašená ako ty teraz: ver mi..... prejde to samo, má to 80% detičiek, a ak už chceš niečo robiť, tak natieraj materským mliekom, naozaj to samo zmizne, nemaj obavy...... 😉

janie80
7. okt 2013

Je to uplne bezne... Nas maly to mal najprv trochu na jednom licku, potom trochu na druhom a postupne mal obe licka totalne cervene od vyrazticiek... 😔 len sme to po kazdom papani (tieklo mu po lickach mliecko) pretreli tamponom namocenom v prevarenej vode... Ono to prejde, neboj... 😉

stanulik33
8. okt 2013

Aj mne v nemocnici poradila sestrička Holtov krém na tieto pupáčiky. Do týždňa bol malý zase krásne bábo 🙂

stankake
8. okt 2013

Nas vyrazticky tiez potrapili, objavili sa viackrat, Holtov krem zakazdym pomohol, a od jedneho dna sa uz viac vyrazky neukazali.