Čo s hysterickým dieťaťom

mishrom
6. mar 2014

Neviem, ci moja otazka patri do oddelenia choroby a vysetrenia... no mam problem so spravanim svojej dcery, ktora ma 3 roky a ma chvile, ked je priam hystericka. Vtedy si s nou nevie dat rady ani manzel ani ja, place, hadze sa o zem a to pre uplne malickosti, ako napr. pod uz von z vane, pod sa najest, treba si umyt zubky .... a pod. Namiesto toho, aby povedala "nie, este sa chcem pohrat" zacne plakat, jacat, kricat a hadzat rukami, nohami. nepomaha vtedy dohovaranie, je ako zmyslov zbavena. Keby som ju nechala plakat, place aj dve hodiny a zachadza to do takych extremov, ze sa z toho dovracia. Snazim sa jej dohovorit, ze je vsetko v poriadku, ze nemusi plakat, nech mi povie, co sa deje, inokedy ju zavrem do izby, nech sa vyplace a pride, ale ona chodi zamnou a reve mi za patami. Mame druhe babatko, kt. ma pol roka a tym padom ju nemozem nechat vzdy hystercit, radsej spravim, co chce, len nech nereve. Neviem si s tym poradit, rozmyslam o navsteve psychologa, ale ak mi povie, ze to je obdobie, z ktoreho vyrastie, tak to viem aj sama 🙂 Ak mate niekto rovnaky problem, poradte mi, ako to riesite.

bibistec
6. mar 2014

no kamoska ma presne toto s tym rozdielom ze druhe dieta ma 8 mes. a boli u psychologicky a dost im pomohla, dala nejake tipy a rady ako na nu a pomaha, jasne ze pri 2 detoch to nie vzdy ide ale aspon sa mozes od niecoho odrazit...navrhla by som ti skoc za psychologickou usetris nervy sebe aj malej

grettka
6. mar 2014

obdobie vzdoru spojene so ziarlivostou na mladsieho sudrodenca, tiez odporucam navstevu odbornika

eunomia
6. mar 2014

Tak ja som bola v podobnej situacii. Pomohli jasne pravidla a neustupit. Teraz to mam viac pod kontrolou ked som s detmi sama doma, ale ked je tu niekto iny (hocikto) tak sa sprava ako pises ty, ale ked sme samy tak je to zvacsa ok.Asi bojuju o tu poziciu babatka co predtym mali +prirodzeny vzdor. Ked ma nevytoci a ja nezvysim hlas tak to prejde rychlejsie. Ked som unavena nervoznejsia, tak je to horsie. Obcas si dam magnezko a mam pocit ze svet je krajsi 🙂. Mne pomaha aj ked vidim kamosky co maju podobne problemy ... Ja ich psychicky podporim a citim sa lepsie, ze nie som v tom sama. Fakt je takych deti vela v tomto veku, snaz sa ju este viac lubit a hovorit jej to a vsetko bude lepsie.