Čo s hnisavými vačkami pri nechtoch 2 týždňového bábätka?

mirka_aa
7. máj 2012

mam dcerku este nema ani dva tyzdne,nechtiky este nestrihame,vraj prve sa same poolamuju aj sa tak deje,ale niektore prsteky ma zapalene a vedla nechtika ma niekde aj taky hnisavy vacok..neviete co s tym?

xlucia
7. máj 2012

prosim ta never na tie sprostosti, dietatu sa normalne nechty strihaju. ostrihaj jej ostatne a to zapalene natri infadolanom.
zeny naco verite tym poveram??? ja nechapem. ja som synovi ostrihala este v porodnici, mal ich strasne dlhe.

sissy27
7. máj 2012

a dokedy sa teda nemajú strihať nechty? lebo mne sa poolamujú aj teraz a to mám 32 rokov 😀 takže vlastne nepotrebujem manikúru, "opadá" to samé... jasné že má hnisavý vačok, keď sa mu zalomil necht alebo mu zarastá... btw. dostať aj špeciálne detské manikúrové nožnice so zaoblenými koncami

janinah
7. máj 2012

normálne strihaj a teraz dezinfikuj napr. Betadinom,kým sa to zahojí

ingulik
7. máj 2012

ja som malemu na to raz dala lieh co som mala na pupcek a potom som mu kvapkala materske mlieko a zahojilo sa do dvoch dni 🙂

votaress
7. máj 2012

Nas maly to mal na prste na nozke a sme mu to s tycinkou na cistenie usi namocenu v liehu vytlacali on to mal uplne pod nechtikom nechtik sme strihli - narastol, znova sme vytlacali a zmizlo to ...bali sme sa aby mu nestrhavali nechtik

jami2
7. máj 2012

Môj malý mal presne toto isté, keď mal pár týždňov. Volala som svojej pediatričke a tá ma poslala na detskú chirurgiu. Zarastali mu nechtíky. On keď sa narodil, mal ich na nôžkach maličké a vôbec mu neprerastali lôžko, takže ani nebolo veľmi čo strihať. Začali nám takto isto zarastať. Dostala som na to antibiotickú masť a bolo to treba masírovať. Neskôr som to masírovala už iba kalciovou mastičkou, ale dlho trvalo, kým mu začali pekne rásť. Určite to ukáž doktorke. Je to bolestivé.

hajanka
7. máj 2012

@mirka_aa moj syn mal presne to iste, od malicka ako sa narodil mu hnisali a zarastali nechtiky, vzdy sme mastili bactrobanom a stale ich mal oviazana aby sa neinfikovali a vzdy sa to na par tyzdnov ukludnilo, preslo a potom opat. Mal to taketo tusim do roka, dr. ho uz posielala trhat nechtiky, ale ja som nesla. Nadalej som mu vzdy mastila, stihala som mu odmalicka od babetka a stale davala velky pozor pri strihani a pod. a ono sa to samo uklunilo a prestalo, prestali mu zrastat, aj hnisat, som rada, ze som tentoraz nedala na radu lekary 😠 iba co by som mu sposobila bolest.

katren
7. máj 2012

jedaaaaaaaaa, treba ostrihat.....aj nasmu sa to robi a som ostrihala a vsetko preslo

luciferkax
7. máj 2012

normálne ostrihať, mne sa síce také tenké palčeky strihali zle, ale do pol roka to bolo manželova robota :D
teraz musíme byť na strihanie dvaja :D