Čo s dusivým kašľom?

4. feb 2023

Doteraz sme riešili len soplík. Je víkend a doktorke sa nedovolám. Prvý krát sa stalo, že dcéra (3r) začala kašľať. Dusivo a vykašliava. Urobila som cibulľovy sirup a pije čaj. Čo ešte? Aké kvapky? Inhalovať? Ak áno, tak čo? Vďaka.

martinka13
4. feb 2023

Solmucol

jjanulienka
4. feb 2023

Na vykašliavanie je výborný tymianovy sirup a večer fenistil ak mas

nitka1157
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielockazihlavka
4. feb 2023

Skontaktujte sa s niekým,kto robi so zinzino produktami. Je to veľká pomoc. Zatiaľ cibuľový sirup, vitamín c,d,inhalovanie.

autor
4. feb 2023

@danielockazihlavka co konkrétne od zinzino? Oleje máme... zázraky sa nedeju.

@jjanulienka ďakujem. Aký tymianovy? V lekárni mi dajú? Alebo just? Alebo môžem z majoránu urobiť doma nejaký vývar?
@martinka13 ďakujem

autor
4. feb 2023

Solmucol nemám, ale máme ambroxol, calciovy sirup aj sinupret (ale tie sú na suchý kašeľ, takže toto zrejme nie)

autor
4. feb 2023

Našla som solmucol 👌
Tak čo z toho dostupného môžem nasadiť?
Zatiaľ už ráno som jej dala cibuľovy sirup, C a D samozrejme.

janinah
4. feb 2023

Solmucol dajte

autor
4. feb 2023

@janinah dakujem

katka164
4. feb 2023

Ten solmucol najneskôr o 17-tej treba dať.Pred spaním určite nie...

autor
4. feb 2023

@katka164 ďakujem

jjanulienka
4. feb 2023
lalenka33
4. feb 2023

Všetko, čo si vymenovala, že máš doma je na vlhký kašel. Daj buď Solmucol alebo Ambroxol. Sinupret je vhodný na upchaté dutiny a kalciový sirup je len také slovenské placebo na kašel. Na noc však dávaj antihistaminiká aby sa vyspala.

danielockazihlavka
4. feb 2023

Jaj tak to neviem ako mate nastavené,ja pri každej chorobe alebo náznaku zvyšujeme dávku a tiez mam xtend,co je betaglukan a veru zázraky sa dejú. Za mňa určite áno. Ale už keď nastúpi kašeľ,tam dva dni musíme vydržať, neustúpi len tak sám. Používam aj čaje, eukalyptus olejček na difuzovanie, morskú vodu a inhalujeme yabro. Ale tiez neprejde za hodinu aj dva dni to trvá.

autor
4. feb 2023

@danielockazihlavka ďakujem. O tom yabro som počula, ale netuším čo to je. Pošlem manžela do lekárne. Ďakujem

autor
4. feb 2023

@lalenka33 ďakujem

danielockazihlavka
4. feb 2023

Yabro je v ampulkach,je to trosku gelovite,musite mat kompresorovy inhalator,ultrazvukovy ho nedokaze zmeniť na tú paru alebo ako by som to nazvala. No a olej zinzino užívatem ja ako dospela ale mne robili na to test a presne vedeli kolko mam uzivat. K tomu ja mam kvôli zdravotným problemom olej premium,ten je silnejší. Skúste porozmýšľať nad testom.

danielockazihlavka
26. feb 2023

Máte urobený test? Inak nedokážete nastaviť presné dávkovanie.