Čo robiť s popraskanými žilkami na líčkach?

stelam
19. feb 2013

moja 3-ročná dcera má popraskané žilky na lícach, prvé som si myslela, že je to z mrazoch, ked toľko behá povonku, ale teraz už mrazy nie sú, a stále sá to rozširuje, prve mala len na jedno líčku a teraz už aj na druhom, myslíte že to zmizne alebo to mám skôr riešiť s lekárom??? dakujem za každú radu .............pridala som fotku, ale nie je to veľmi dobre vidieť

xlucia
19. feb 2013

toto treba riesit na koznom, a predtym treba skontrolovat krv a zrazanlivost krvi. asi ma krehke cievky

andrejka1983
19. feb 2013

ja si pamatam že mne ako dieťaťu na 1. stupni ZS často praskali cievky, pod očkom , na rúčkach...a potom to nejako zmizlo...určite viem že na strednej som už nemala ani jednu 😉 ...takže myslím že z toho vyrastie 🙂 🙂 🙂

zvedavamt
19. feb 2013

pozor na pitny rezim, cajik z pohanky by urcite pomohol spevnit oslabene cievky
skusit zaradit do jedlanicka pohanku ako prilohu k jedlu, "rizoto, kašu,pohankove mlieko
a do mrazu lička natriet radsej prirodnym olejom , my pouzivame arganovy

kubankakubanka
19. feb 2013

to to sme mali aj my a nám pomohla bioderma ,a ascorutin
http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

miub
20. feb 2013

@stelam
Kremujes malu pravidelne? Ja som mala nieco podobne pri babatku, zacala som Ju pravidelne kremovat- vecer Hipp na tvar a telo a na den Hipp intenzivny krem do zimy a vetra..... A mala ma krasne hladucke licka.

lenkark
11. nov 2018

Dobrý deň,prosím chcela by som sa spýtať ako ste tento problém vyriešili...môôj 5 ročný syn má ešte horšie popraskané žilky na tváry a nevieme čo stým....aj na kožnom sme boli a tam mu dali framykoin 🙄. stratilo sa to vašej dcárke?

eveline111
7. dec 2020

@lenkark dobrý viem ze príspevok je už starý ale chcem sa spýtať ako to bolo ďalej mame taky istí problém má už 8 rokov stratilo sa to samo alebo ste to ešte riešili ďakujem

lenkark
9. dec 2020

@eveline111 Dobrý deň.Tak nakoniec sme skúsili ísť aj na laser ako nam odporučili a tam mu pani skúsila urobiť iba tú jednu prasklinku pretože ten výboj je bolestivý a este že nerobila viac.Najprv sa zdalo že to pomohlo ale potom sa to zvýraznilo ešte viac a vidno mu to doteraz.Ale ostatné sa mu zjemnili a aby som nezakríkla zatial sa mu netvoria ďalšie... Nenatieram ničím okrem nejakého klasického krému v zime...Tak si teraz myslím že s toho hádam vyrastie 🙂 Tá foto na líčku je tá po laseru a pod okom klasická ... Ostatné sa stratili. Ešte na ruke má takú bodku ako štípanček... No hádam som pomohla 🙂🙂🙂

blableblu
22. feb 2021

@stelam dobrý deň je to síce uz strasne staré, ale ako ste na tom s tými zilkami

blableblu
22. feb 2021

@lenkark dobrý deň je to síce staršie ale ako ste na tom s tými zilkami

lenkark
23. feb 2021

@blableblu dobrý deň kúsok vyššie je môj príspevok s decembra 🙂

blableblu
2. mar 2021

@stelam dobrý deň, je to síce uz stara téma, ale ako ste s tým na tom teraz