Čo robiť po lekárskom stiahnutí predkožky?

doska
30. aug 2012

ahoj babenky, uz ma hlava boli z toho, ze neviem ako mam malemu pomoct, aby ho to tak velmi nebolelo po tom, ako mu lekar stiahol predkozku. Ma len rok aj 3mesiace a uz mu to robil druhy krat, lebo mu to prirastlo nazad-aj ked ja si myslim,ze mu to neurobil poriadne hned na zaciatku. A uz vobec neviem ci tam mam ist potom znova na kontrolu ☹ jedna hovori stahovat druha nestahovat a ja som uz uplne zufala z toho...Hlavne sa bojim ze mu to teraz prirastie, tak ho len trapim, mastim, umyvam v repiku a harmanceku ☹ ...Normalne sa bojim ako dlho to bude este trvat....Ak mate nejake skusenosti, rada sa dozviem...Dakujem

lucka1987
30. aug 2012

@doska skus ocnu masticku.. framikoin . vzdy ked mu stahujes predkozku, tak tak, aby bola riadne rozmocena..teda po kupani vzdy, tym sosacikom z masticky mu prejdi jemne po zaludi, a znovu vrat predkozku naspat.. chvilku ho nechaj oddychnut a zas ju stiahni a znovu namaz...
dufam, ze vam to pomoze, nam to pomohlo, a pekne sa mu to stahuje.. no moj nazor je, pokial mu to uz doki dva krat stahovak, nezanedbaj to a stahuj aj nadalej, o dva roky, ked maly bude vacsi a bude s tym mat problemy , to budes mat tazsie potom aj ty ak by mu to prirastlo

svenka
30. aug 2012

@doska teraz je dolezite mu predkozku pravidelne pretahovat, aby mu to opat neprirastlo... my sme po pretiahnuti u doktora dostali na osetrovanie pipika masticku framykoin, neviem ci mozes davat aj ophtalmo framykoin ako pise @lucka1987, neviem ci je podobny tomu klasickemu framykoinu alebo nie (predsa len je urceny do oci)...
kazdy vecer po kupeli, ked je pokozka zvlhcena, mu pipika najprv osprchuj (aby si ho zbavila necistot z kupela), opatrne pretiahni (maly bude kvilit, nas plakal cca 2 tyzdne), u nas to robil mm lebo ja som na to nemala "gule", a rychlo predkozku spat... a kym mu to mm robil, ja som mu to sprchovala jemnym prudom teplej vodicky, takze pripadne necistoty sa odplavili...
nas maly pri tom velmi plakal, aj ho to bolelo, aj sa bal... stacilo ze sme isli do kupelky a uz zacal plakat... takze chapem, ze aj tebe to trha srdce, ale musis byt silna a vydrzat... u nas sa to kazdym dnom zlepsovalo, do dvoch tyzdnov bolo uplne po placi... a framykoin som mu natierala 1x do dna, vzdy vecer po kupeli (teda po pretiahnuti), tiez cca 2 tyzdne...
zo zaciatku sme pretahovali kazdy den, ked uz to islo v pohode, tak kazdy druhy, teraz stahujeme kazdy treti-stvrty, ale nas maly je uz "velky", uz si to robi aj sam... 🙂
drzim prsty nech to dobre zvladate 🙂

doska
autor
30. aug 2012

@lucka1987 dakujem, no nam dala detska dr bactroban a este aj framykoin klasicky, tak mastime, aj castejsie cez den-ked prebalujem, a aj po kupani...len on si to velmi nenecha ani chytit, aj ked myslim, ze uz ho to az tak neboli....no prave, ked som sa urologa pytala, ze kolko krat denne mu to mam robit, tak povedal ze len raz pri kupani! sa necudujem ze mu to prvy krat prirastlo naspat...preto to teraz aj tak robim ako robim, ale myslis ze ta ocna by bola na to lepsia?hm...aj vam to robil doktor? v akom veku? ci si to sama zacala?

lucka1987
30. aug 2012

@doska no ja som praveze nezacala.. stiahol to urolog, naraz.. asi v 6 mes . potom som to zanedbala a prirastlo to, a doktorka mi doporucila tu ocnu masticku.. kamoska ju tiez skusila a nevie si to vynachvalit.. aj ta ocna je dobra ak ju mas doma, ja som obycajnu nemala. ked mu to prirastlo, tak vtedy mm kupal maleho, tak mu to on stiahol.. ja neviem ci so sa toho bala ci co. 😅 a odvtedy mu stahujem pravidelne pri kupani. a nemame ziadne problemy

doska
autor
30. aug 2012

@svenka dakujem ....no, hacik je u mna v tom, ze som na neho sama, ocinka mame v praci, takze sa trapim ako sa da...ved prave, ked mu uz rukou idem k pipiku tak uz ma odtlaca a place, teraz je to uz 4den ale myslim ze ho to pomalinky boli menej...no ja som mu to umyvala tak ako vravis po tom prvom raze, kazdy den sme stahovali pri kupani, umyvali mydielkom aby sa zmyli necistoty, potom poriadne pod sprchou oplachli, nebal sa, bol v pohode, zacal si to natahovat uz aj sam,ale je este maly...teraz, neviem ci som spominala, ze nam detska tentokrat povedala ze to mam robit aj sto krat cez den(prvy krat nikto nic☹ ) umyvat mastit, tak hadam nam to tiez prejde...vravis 2t ? fu...no drzim si palce :D dik za reakciu...

doska
autor
30. aug 2012

@lucka1987 ano presne, aj nam v 6mesiaci...a robili sme ako kazal-pri kupani, vtedy bol doma manzel, tiez som na to nemala vtedy srdce, teraz musim...dr sa este cudoval, preco som to nestiahla dolu poriadne silno ja...ked mu to este prirastie asi to dam tiez spravit muzovi...

evulienka22
30. aug 2012

@doska
@lucka1987 dievcence to sa stahuje vsetkym chlapcom? moj ma 3 mesiace a lekar mi nic nehovoril

doska
autor
30. aug 2012

@evulienka22 no ono niekto stahuje niekto nie, ved prave o to ide...my sme sli k urologovi kvoli inej veci on to kukol a ze ma to prirastene ideme stahovat? nuz som to nechala na neho, tak to stiahol...ale ked som sa pytala detskej dr ked mal maly tiez okolo 3mes tak vravela ze mu s tym nic nemusim robit...takze je to rozne...najlepsie je spytat sa asi v rodine ako sa to riesilo...ja uz asi nedoriesim nic...ale niekto vravi, ze sa to ma nechat na prirodu, kym si to spravi sam, a na druhej strane su zapaly a hygiena...takze je to take na zblaznenie ! 😖

aduskatt
30. aug 2012

@doska nema sa stahovat.ona ma cas do troch rokov sama sa uvolnit.......lekarovi by som dala po paprciach a po takej otazke brala kartu a hladala ineho asi...........no ved hygiena ano, stiahnut a umyt pokial to ide...........ak iba milimeter, tak proste milimeter......ale ked uz teda lekar tak hlupo zakrocil, tak framykoin

bublinka1972
30. aug 2012

ženičky pripojim sa k debate 🙂 chcem sa vas opytať od kedy sa ma sťahovať tá predkožka?moj maly ma mesiac...aby som vedela.ja mam 2 baby tak každa rada ma poteši...dakujem

aduskatt
30. aug 2012

@bublinka1972 nema sa stahovat.treba to nechat na prirodu

bublinka1972
30. aug 2012

@aduskatt dakujem...

renata5
30. aug 2012

ja som stahovala od mesiaca a krasne mu ide dolu teraz ma vyse roka a je to v poriadku

doska
autor
30. aug 2012

@aduskatt no ved toto, ved to som citala, nejako som to ani neriesila, ale jemu to neslo zo zaciatku vobec ani kulilincek, normalne teraz lutujem ze som tam sla, ale co narobim, uz musim robit co sa da, aby to bolo v pohode.... ☹ muzova sesterka ma syna(6) a jemu to stale nejde celkom dole, ale neriesili to nijako...ach jaj....no nic ☹

doska
autor
30. aug 2012

@renata5 bohuzial som sa asi poucila a pri druhom to budem robit inak , chudatko moj maly Oliver, zajtra ho potesim vyletom autobusom 🙂 😅

renata5
30. aug 2012

@doska hlavne ze to ma za sebou len mu to natieraj pretahuj a potom mu to bude frajerka ked bude velky hehe sranda

lucka1987
30. aug 2012

@evulienka22 no vsetkym.. niekto to nechava tak a je to ok.. no mam vela kamosiek co to nechali len tak a ked ich chlapci sli do skoly mali dost velke problemi .. aj moj brasko mal, takze si to pamatam.. robili mu aj akysi zakrok vtedy

doska
autor
30. aug 2012

@renata5 no ved 😀 som mu dnes uz vravela aj to, ze aj ocko to robi a jeho to neboli ze mu to ukaze 🙂 mozno to pomoze a nebude sa uz tak bat, len ci na to nahovorim muza 😀

aduskatt
30. aug 2012

@doska moj ma osem a nikdy som munasilim s tym nemanipulovala a same sa to po kustickoch uvolnovalo

renata5
30. aug 2012

@doska tak mm by ukazal hehe

doska
autor
30. aug 2012

@aduskatt ved ani ja nie, kym sme v tych 6mesiacoch nesli k urologovi (povodne kvoli nezostupenemu vajicku) tak som mu s tym nerobila nic (bohuzial vobec nic), lebo mi nikto nevedel poradit, dokonca ani nasa detska dr, pri porode mi detska dr povedala ze s pipikom nemam robit nic... vidis, sem som mala skor zavitat...ale nazory sa aj tak roznia, clovek ma hlavu ako balon...

aduskatt
30. aug 2012

@doska ja som tiez nic, len cistou vodou umyvala a em tam skusila, ci a kolko ide:_ň a ked som zistila, ze kusticok povolilo, tak som cistou vodou umyla ten kusticek🙂

evulienka22
30. aug 2012

@lucka1987
@doska dakujem

evulienka22
30. aug 2012

@aduskatt a ukazal vam lekar ako t mate stahovat...
@doska , lebo ja neviem co mam natahovat

aduskatt
30. aug 2012

@evulienka22 no nie, lebo som nedovolila, aby mu na to sahal........jednoducho chytis opatrne koncek a skusis, ci ide posunut kusok, nic viac netreba.......

soldi
30. aug 2012

@renata5 ja som nestahovala nikdy a tiez mu to ide krasne dole 😉

@lucka1987 a ake problemy s tym mali?
ja som si o tom dost vela citala, a ze az do 15tich rokov je cas, aby sa uplne uvolnila. pokial moze chlapcek cikat, tak by sa to ziadno riesit nemalo.

slady
30. aug 2012

ja nerobim nic, ani som nerobila a keby moja doktorka chcela mojmu malemu nasilim stiahnut predkozku tak ma uz viac neuvidi, vdaka bohu je normalna a povedala mi, ze staci ked to zacneme po troch rokoch pomaly uvolnovat vo vani ak sa to dovtedy neuvolni same... doteraz som sa s tym vobec nebabrla a teraz zaciname vramci hygieny, aj ked sa mu to este velmi neda, maly nemal nikdy problemy so zapalmi ani s nicim podobnym - moc je sterilny aj tak a bakterie vyplachne 🙂 a smegma ma tiez cistiacu funkciu, takze naco ho trapit ked to ide aj bezbolestne.

doska
autor
30. aug 2012

@evulienka22 no teraz ano, teraz som malemu musela pridrzat nozky, tak som videla ako to urobil, prvy krat som nevidela...len vravel ze tak ako si to umyva manzel tak to treba robit aj jemu....no nasilu mu to urcite netahaj, ale malo by to ist ako ockovi....pekne dolu cez hlavicku, no len u malinkych to nejde preto sa to robi v tej vode ako tu aj baby pisali, a pomalinky pomalicky....

doska
autor
30. aug 2012

@slady no asi si o tom nieco vedela skor ako si sa tak rozhodla, vsak? ja som sa darmo pytala, kazdy mi dal iny nazor, nevedela som co robit...tak som to nechala na lekara...a teraz robim co mi radia....tiez si vsak myslim, ze telo sa o seba dokaze postarat samo tak isto ako dakedy davno, tak je to aj teraz....ach jaj...

lucka1987
30. aug 2012

@soldi neveim ja som tiez bola dieta. ale prave to, on mal s cikanim problemi.. ibaze jemu potom aj nejake uzliny ci co to nasli, takze neviem ci to malo vsetko priami suvis s hospitalizaciu, len viem ze s tou oredkozkou isto mal ..

ja som to tiez chcela nechat tak. vlastne aj obvodacka mi to poradila, nechat to tak, ale urolog bez upozornienia, v priebehu sekundy ju stiahol / sli sme tam koli podozreniu na pruh/ a tak uz mi aj doktorka povedala, ze jed sa to uz raz stiahlo, aby som to uz stahovala