Čo robiť, keď 3-ročné dieťa nerozpráva?

m226
3. sep 2024

dobry den mile mamicky
ziadam vas o radu a pomoc mam 3 rocneho syna ma onesoreny vyvin chodime k logopedicke psychologicke
ziadne pokroky nerobi je velmi sikovny ukaze na vsetko co chce ak chce pridat jedlo ukaze na hrniec ak nechce da to nabok ak je pokakany prinesie mi plienku servitky
ale hovorit nechce zacinam mat strach ci nieje problem inde
mojej sestry syn zacal hovorit ako 4r ale neviem ci to bude pripad aj mojho kubka
milujem ho nadovsetko na svete ale neviem ako mu pomoct hrame sa spolu skladame puzle lego hovorim s nim pomaly opakujem mu jednoduche slova nie ano papat pod nesmies ale zatial nic neviete mi poradit
zatial berieme kvapky B12 na podporu a rozvoj nervoveho systemu
dakujem za rady

iren88
3. sep 2024

Chce to hlavne trpezlivosť. Neviem ako a čo robíte na logopédii ale odporúčam kartičky zo stránky kartulka a postupovať podľa nich 🙂

thirstymonk
3. sep 2024

@m226 Jo, kartulky mame aj my. Určite je potrebne navštiviť na námet pediatra aj detsku neurologiu, robia neinvazivne meranie mozgovej aktivity (EEG či jak sa to vola).

pribinak
3. sep 2024

Skúsiť CVI. Majú rôzne programy na stimuláciu.

werony_n
3. sep 2024

@m226 u nás pomohla aj televízia, viem, že pre mnohých je to strašiak, ale moja dcéra naozaj veľmi veľa slov nasala práve z rozprávok

leazeziliny
3. sep 2024

@m226 ahoj, moja dcéra pred rokom v seprembri, trojročná úplne rovnako. Rozumela všetkému, ale rozprávať nič. Nastúpila do škôlky, v ten mesiac sme začali chodiť na logopediu, denne sme sa a stále sa učíme co nám logopedicka zadá, neskutočný pokrok urobila už po pár mesiacoch...teraz kecá o 106, je fakt ze nie ešte 100% ako rovesníci, ale učíme sa, cvičíme. Teda logopedia, škôlka, omega 3 rybky. Tiež oneskorený vývin reči. Drzim palce.

m226
autor
3. sep 2024

@leazeziliny dakujem krasne

m226
autor
3. sep 2024

@werony_n u nas tiez idu rozpravky nevidim na tom nic zle

kristinka92
3. sep 2024

u nás paradoxne pomohlo keď som sa ja začala hrať na sprostú, že neviem čo chce - keď iba ukazovala prstom na všetko a nemala ani snahu povedať čo chce. tak som sa tvárila za neviem, a pytala sa jej, aby zistila ako sa vola vlastne to čo chce

lalala94
3. sep 2024

Ja odporúčam knihy od logopédov, napr. Kde je Nina? alebo Dobrú noc!, prípadne všetky z edície Kubko sa učí rozprávať. Sú tam jednoduché dvoj-troj-slovné vety, citoslovcia, presne to, čo deti majú radi a je to fajn aj pre rodičov na inšpiráciu.

trgypadl
3. sep 2024

Absolvujte aj krcne vysetrenie ci nie je problem s uskami

luccija
3. sep 2024

@m226 vie povedať aspoň niečo? koľko chodíte k logopedicke?