Čo prezradí krvný obraz?

zufala1111
15. dec 2018

ahoj, viem ze je to otazka skor na odobornika, ale opytam sa aj tu skusenych mamiciek. Dcera mava tak 2 do roka nevysvetlitelne teploty bez akychkovlek inych priznakov sem tam kasel, nocne potenie nechutenstvo dokonca raz bola bez zjavneho dovodu cela vyhadzana nieco ako zihlavka, zvacsene uzliny!!!...inak byva zdrava malokedy je chora az na tieto cudesne teploty. Dr. jej brala 2x krv. raz nam povedala ze nejake biele krvinky su zvysene, ale ze to moze byt z toho dovoru ze telo bojuje s infekciou. 2. mala malo zeleza. Nedavno jej robila crp. Neviem ake 2 hodnoty jej to ukazuje ale povedala ze vsetko je v poriadku. Chcem sa opytat takyto bezny odber krvy ukaze aj zakerne ochorenia....napr. taku leukemiu. Videla by to dr. z tychto odberov? Len ma prosim nevydeste este viac ako som :/

zuzik307
15. dec 2018

@zufala1111 ano, videla by niekolkonasobne vyssiu hodnotu bielych krviniek...nie ako pri beznej infekcii, ked su zvysene mierne...

zufala1111
autor
15. dec 2018

@zuzik307 joj dakujem krasne, ani tych uzlin zvacenych sa nemusim bat?

pininka
15. dec 2018

@zufala1111 tie biele krvinky boli určite z teploty. Ale možno by nebolo odveci zrobit nejaký väčší rozbor, lebo je to divné mávať takto horúčky. No na druhej strane z vlastnej skúsenosti viem,že syn mal hrozne výsledky z krvi, moja detská nám povedala že s takými výsledkami sú deti izolované úplne mimo kolektív lebo sú večné choré. Náš nebol chorý tri roky,no čo ti poviem, ľudský organizmus je nevyspitatelny

arcticcode
16. dec 2018

Zvysene biele krvinky a znizene zelezo je jednym z prvych ukazovatelov rakoviny , v podstate kazdeho druhu. Tymto ta nestrasim, len upozornujem, ze treba urobit detailnejsi rozbor

zufala1111
autor
16. dec 2018

@arcticcode ale ona to nemala súčasne jeden odber zvýšené biele krvinky o 9 mesiacov nízke železo. Každopádne zajtra volám Dr.

blableblu
29. mar 2021

@zufala1111 môžem sa opýtať ako ste v tedy dopadli ?