Čo pomôže od bolesti hlavy v tehotenstve?

pajka1851
6. jan 2022

Baby prosím Vás čo je dobré si dať na bolest hlavy v tehotenstve? Novalgin, ibalgin alebo niečo podobné? Čo môžem?
Ďakujem Vám za radu

domip
6. jan 2022

Tieto spomínané určite nie, keď tak Paralen. Mne pomáha veľa vody a magnézium či už šumivé alebo tabletkove. Ale novalgin to určite nie. 🙂

jjanulienka
6. jan 2022

Panadol

mauduska
6. jan 2022

aj medipyrin môžeš

martina123s
7. jan 2022

@pajka1851 podla toho v kolkom tt si…v prvom trimestri sa moze aj ibalgin, paralen pocas celej dlzky tehotenstva

malinoismum
7. jan 2022

@martina123s S paralenom máš pravdu a na Ibalgin som veru toto nevedela(evidentne ani výrobca,ktorý prvých 6 mesiacov tehotenstva neodporúča Ibalgin, celkovo - ibuprofén užívať tehotným ženám)
- a ani by som to neskusala a už vôbec nie v najrizikovejšom 1 trimestri. 🙂 Ibalgin je najväčší hnus aj keď niesi tehotná…

malinoismum
7. jan 2022

@martina123s a už vidím ig=dôveryhodný zdroj🙂
Ani to neotvaram- skôr by som autorke odporučila spýtať sa v lekárni pripadne svojho lekára

martina123s
7. jan 2022

@malinoismum mozno keby to otvoris, zistis, ze to je link na odbornicku - gynekologicku 😉 a mozno si vyhladat aj ine zdroje. Ale suhlasim s tym, ze najlepsie sa spytat svojho lekara, cize odbornika a nie nas-laikov. ☺️

malinoismum
7. jan 2022

@martina123s no ja som sa mojej napr pytala🙂 takze to mi stačí🙂

amelia89
7. jan 2022

@malinoismum to je inac zvlastny nazor ze ig=nedoveryhodny zdroj. Ja tam sledujem samych odbornikov ale naozaj odbornikov co sa tomu venuje a vytvara tie posty pre ludi, velakrat vo svojom volnom case a zadarmo. To skor MK a facebook velakrat ma “odbornikov”. Ako odveci viem, len ma to zaujalo.

malinoismum
7. jan 2022

@amelia89 áno MK je hotová studnica odborníkov- či na očkovanie, výchovu, atd. 🙂 😅☝🏼 (K FB sa vyjadrit neviem, nemám ho🙂)
- a uznávam že moje vyjadrenie ohl. “IG=dôveryhodný zdroj “bolo v tomto zmysle prchké, ako aj @martina123s napísala, slo o MUDr. Ja však radšej verím tej svojej a držím sa aj pribal.letákov 😊😉❤️🌷

amelia89
7. jan 2022

@malinoismum 🥰🙏🏻 ano mas pravdu to je najlepsie haha. Pekny piatok! 😊

malinoismum
7. jan 2022

@amelia89 😊🌷 Ďakujem(e) 🤰🏻 ❤️😊🌷
Aj vám žienky a krásny, oddychový víkend ! 😉❤️❤️

thereisabear
7. jan 2022

@pajka1851 mne celkom pomáhal studený obklad

bluemoon24
7. jan 2022

Mě velmi pomohla tygří mast, doporučili mi jí v lékárně. Když jsem měla strašnou rýmu, tak jsem si i 2x namazala pod nos (funguje lépe než nosní kapky, ale kvůli obsahu methyl-salicylátu s tímto v těhotenství opatrně), na bolesti hlavy se normálně používat může 🙂.

ailiba
7. jan 2022

@pajka1851 co ja viem, tak panadol, alebo paralen. Ešte mi gynekologická odporučila magnézium a velá vody.
Mam ten problém, že som tehu a mávam časté bolesti hlavy... Bohužiaľ mi nič z tohoto nepomáha. Prejde to vždy samo... No treba skúsiť.

ailiba
7. jan 2022

@martina123s moja sestra je farmaceutka a podla nej sa ibalgin sa môže len v 2.trimestri...nie v 1.!...lebo riedi krv a môže spôsobiť krvacanie, preto ani nie v 3.trimestri. Paralen môžeš stále. Ale úprimne, som v 2.trimestri, ale dávam si len paralen... Radšej.

zuzaneckac
7. jan 2022

@pajka1851 vietnamská masť na spánky a mne pomáhala aj Cola... Aj keď je to cukor a chémia, no ináč to nepijem vôbec, tak som si povedala, že asi lepšie než lieky... A pomáhalo aj proti vracaniu.

81anina
7. jan 2022

mne ten vietnamsky balzam na spanky nepomohol bolo to este horsie.Bola som v 1 trimestri a mala som pocit ze mi mozog vystreli z hlavy.V zivote ma tak hlava nebolela az do placu mi bolo a to znesiem dost.Dala som si paralen aj to len polku 500ky a super sa mi ulavilo a konecne som zaspala ☺

nadej82
7. jan 2022

@pajka1851 ked bolo velmi zle tak paralen, ale celkom zabralo aj potriet spanky alpou,ale tie priserne bolesti hlavy presli myslim po 1.trimestri same

maruslienka
8. jan 2022

Mne zakazal gynekolog ibalgin vseobecne.. to by som do seba urcite nedala. Inac , mozes aj Nospu od silnej bolesti, ja som uzivala cele tehotenstva kvoli bolestiam a rozbiehajucim sa kontrakciam...2-3x denne. Aj v nemocnici na rizikovom tak davali. Pomahalo! Brala som dakedy aj kazde 3 hodiny...aby som neporodila skor 🙄 Chvala Bohu som donosila vsetky a v zdravi ♥️

roja01
8. jan 2022

Skuste aj dodat si zelezo. Mne ked ma otrasne bolela hlava zabral do 1/2h vyzivovy doplnok pre zeny, ktory sa asi dnes uz nepredava a volalo sa to 3x7 CU,FE,ZN. Takze med, zelezo, zinok. Len pozor, z viacerych zdrojov viem, ze nie hociake zelezo, pretoze sposobuje zapchu. Mozno zvysit prisun zeleza v strave.