Čo pomôže na zaparený a vyrážkový zadoček?

danculik
9. jan 2012

ahojte, chcem sa opýtať, môj syn má teraz ale strašne zaparený zadočk, červený ale hlavne čo ma trápi je, že tam má aj vyrážky vyzerajúce ako akné, normálne biele a červené okolo. Predtým to vôbec nemal, stále používame tie isté plienky pampers. Neviete mi poradiť čo s tym? Prebaľujem ho dosť často, nenechávam ho dlho v mokrom a aj ked sa pokaka hned prebalujem. Len som skúsala rozne kremy ako Rybilka, sudocream..a vyskusala som aj Pityol ( ten je vynikajuci iba na cervenú zaparenu pokozku)...ale na tie vyrazky proste nic...som uz zufala, prosim poradte co mu dat aby ho to preslo?
Dakujem

jankohrasko
9. jan 2012

@danculik my sme pouzivali Imazol + ritku sme vzdy preplachli v umyvadle cistou vodou a nechali na podlozke bez plienky, aby sa vysusila. Liecenie nam trvalo 3-4 dni, ale odvtedy uz mame krasny zadocek, neboj, bude to ok. Pripadne sa skus popytat doktorky, nech sa na to pozrie.

danculik
autor
9. jan 2012

No skusim zajst do lekarne a uvidime...vyskusame...tuto mast si dost chvalia tu na fore...tak skusim..dakujem pekne za radu

babul83
9. jan 2012

@danculik Imazol, ale neviem či nie je na predpis. Detská nám ho predpísala. Na druhý, či tretí deň čistá riťka.

nela82
9. jan 2012

aj my len a len imazol 😉 no ako pise
@babul83 aj nam ho predpísali 😉

bianca
9. jan 2012

@danculik vetrat vetrat vetrat.Ak nepomohol sudocrem tak by som skusila ten Imazol krempastu. Je to vlastne antimykotikum klotrimazol ktory zabranuje mnozeniu kvasiniek. A este skus zmenit plienky,My sme pouzivali pampers a z nicoho nic na ne mala dcera hroznu alergiu.

adrika214
9. jan 2012

@danculik ja mam taky isty problem, moj maly ma tiez velmi skaredu ritku,pouzivame imazol a nezaabralo, taktiez mam vyskusane aj ine masticky a nic, len umyvam v repiku a vetram, vlhcené orusky uz nepouzivam, a neviem si dat rady

martincca
9. jan 2012

aj mne sa zdá že Imazol je na predpis, je to masť na plesne
náš malý zapareniny mal len 1x, po antibiotikách, ale také príšerné, že pri prebaľovaní som plakala s ním 😢 😢
klasické krémy nezaberali... tak som ho povyzliekala, po zemi som porozprestierala deky, paplóny...(už štvornoškoval) a potierala som mu riťu vat. tampónikom namočeným v repíku a dubovej kôre. Neviem kde som sa to dočítala, že oba majú sťahujúci a hojivý účinok, ale skúsila som a bola som veľmi prekvapená, za pár hodín boli zapareniny fuč 🙂

bianca
9. jan 2012

@adrika214 a brala pediatricka ster ci tam nekvasi nieco ine?

malinovka333
9. jan 2012

v prvom rade zmen plienky,a pouzivaj tie ktore mu vyhovuju,mozno ma nane alergiu,zbytocne ho prebalujes casto ak mu nesadli,umuvaj mu to v repiku a daj ten imazol, mojmu malemu tiež nerobili dobre pampers,akurat dnes som mame hovorila aku ma krasnu ritku ak pouzivame ine plienky

cigaretka5
9. jan 2012

imazol je volnopredajny baby a fakt pomaha

Inak my sme v lete ked bola mala zaparena kupali vo vanicke s ovsenymi vlockami a to vam jej bozi zazrak

mbamb
9. jan 2012

@danculik My takisto len IMAZOL. Pytiol by som úplne vylúčila, naša doktorka hovorila, že nedávno v zložení našli decht. Už to zrejme nieje to čo bolo ☹ Tiež sme začínali pytiolom ale iba nám škodil.

adrika214
9. jan 2012

nie Imazol nieje na predpis, da sa dostať aj bez predpisu

bianca
9. jan 2012

@mbamb stale tam bol akuat sa to neriesilo

p.j.jacky
9. jan 2012

Ahoj my sme mali taky problem ked sme zmenili plienky.Pouzivala som pampers a dostali sme happy a do tyzdna to bola hotova katastrofa.Dokonca nam nesedi ani mast bepathen.

kbeata
9. jan 2012

@danculik cista tepla voda,sudokrem a obcas hola ritka 😉 ,moj bol parkrat zapareny,tak aspon toto pomohlo,alebo aj zmena plienky 😉

adrika214
9. jan 2012

pouzivam Babylovky z dm a pampers premium care, ale ani z jednymi ani druhymi nemame problem, sedia nam od narodenia, myslim, si ze je to tou stolicou. Takto sa prejavuje aj aleria na nejaku potravinu, ritku ma vysypanu drobnymi cervenymi vyrazkami.Mozno je to aj tou zimou ze je teplejsie obliekany a ritka sa mu rychlejsie zapari, neviem. Cez den ho nechavam z holou ritkou. Uvidime ake to bude mat rano.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavuska30
9. jan 2012

malemu pomohol Framykoin na tie riťkové vyrážky 🙂 a na zaparený zadok jecorisova pasta a vetrat ritku 🙂

masinka
9. jan 2012

neviem ako je to teraz, ale ked sme my riesili pred 5 rokmi zapareninky (Nelka prisla z porodnice cela zaparena a vyrazkova po Jekorisovej masti), tak bol Imazol krempasta na recept , bez receptu sa tiez dal nejaky Imazol kupit, ale to bolo nieco ine. Mna dokina specialne upozornovala na to, ze to musi byt krempasta - a naozaj za den-dva bolo vsetko OK. Odvtedy pri naznaku zacervenania sme umyvali repikom a vzdy to pomohlo.

lizatko1009
9. jan 2012

naj je krem a zapareniny Bioderma a vetranie zadocku.

slavinka9
9. jan 2012

@adrika214

@danculik mali sme rovnaky problem, ritka hrozna az ma pri srdci pichalo ked som to videla, mala az plakala ze stiipe.a to sme zmenili plienky to koli tomu. dovtedy stale sudocrem no ked uz sa to zapalilo nezaberalo nic. nakoniec starka poradila babsky recept. obycajny SOLAMYL zemiakovy skrob. tak som umyvala v cistej vode a poriadne napudrovat...uz na druhy den to bolo lepsie do troch dni fuc. tak skuste mozno pomoze aj vam. 🙂

emkab
9. jan 2012

@danculik nam dokina imazol prizvukovala davat tenku vrstvu a na chvilu dat medzi prdelku a plienocku gazu, aby sa krem vstrebal do pokozky a nie hned do plienky..inak nam sa to stalo, ked sli zubky, Cicuska mala vtedy taku stolicu....

adrika214
10. jan 2012

@danculik repik pomohol 🙂 , vcera som mu stale ritku potierala repikom a vetrala, asi cely den bol maly bez plienky, nechala som ho na deke, nech sa valka, aj ked som mala docikanych a dokakanych diek niekolko, nevadi, radsej vyperiem deky aj 10krat po sebe, len nech uz ma peknu ritku, na noc som mu dala plienku a nicim som ho nenatierala, nedavno som dostala aj plienky o cislo vacsie ako pouzivame, tak tu som mu dala, nech je volnejsia. A ritku ma uz peknu. Imazol nam nezabral, ale aj tak ho nerada pouzivam pretoze pri dlhodobom pouzivani vyziera kozu, ale tiez Imazolov je viac druhov. Ale inak pouzivame rybaciu masticku modru a ta je super, ta nam najviac zabera ked ma lahsie zaparenu ritku, ostatne kremy nic, no a teraz ked ma vysypanu celu ritku cervenymi vyrastickami len vetranie a REPIK.

adrika214
10. jan 2012

@danculik a ešte veľmi pomáha propolis 🙂, alebo hojivý zazrak

vodnarky
10. jan 2012

nam vzdy pomohol repik.. 🙂

danculik
autor
10. jan 2012

Dakujem krásne za vaše rady, tak ideme skúšať...🙂)veľa tu píšete že zmeniť plienky, lenže mi tie plienky pampers používame už 4 mesiace a až teraz sa vyhádzal...no je pravda že sa mu tlačia zúbky...tak je asi je to z toho☹...trošku sa mu zlepšilo..som to vyumývala včera večer a nedala žiadny krém...tak uvidíme...

@adrika214....prosím ťa a ked nechas malu takto povaľkat...nebojis sa ze prechladne?..ja som maleho este nemala dlhsie ako 5 minut rozbaleneho sa bojim ze prechladne predsa, este je zima...a ten propolis a hojivý zázrak dostať kde kúpiť?


@slavinka9 ..a ten zemiakový škrob sa z niečoho pripravuje doma?alebo sa dá kúpiť v lekárni?

@bianca ahoj nie pediatricka nebrala nijaky ster, lebo ked sme boli naposledy na kontrole tak mal krasnu ritku...

@martincca ...prosím ťa to čo je tá dubová kôra???

A ešte raz vám ďakujem za vaše rady....vyskúšam viaceré z nich a uvidíme🙂

bambulla
10. jan 2012

my sme mali Niveu SOS a tiez nam pomohla 🙂

martincca
10. jan 2012

dubová kôra...hoď do googlu, dostať v lekárni, vraj sedacie kúpele sú účinné pri hemoroidoch a ekzémoch😀 😀 😀 , každopádne má sťahujúce a protizápalové účinky asi, lebo nám to pomohlo parádne, zaliala som pol hrste ako čaj, nechala vyluhovať a potom také vlažné prikladala na dupu 😀 😀, (a bol viacmenej celý deň bez plienky)
asi ide o to v akom rozsahu je tá zaparenina, na také mini začervenania asi stačí sudocrem, nivea, aj kalciová masť je fajn, Rybilka, ale ako som písala malý to mal príšerné, nič nezaberalo, pokúpila som asi všetky dostupné maste a krémy z lekárne 😝

nikuska1731
10. jan 2012

nam pomohla pasta s rybim olejom velmi dobra.....

slavinka9
10. jan 2012

@danculik ten zemiakovy skrob je solamyl, kupis v kazdych potravinach, je to na zahustovanie jedla, za komacov sa to volalo tusim maizena.stoji asi 0,70e. 😉