Čo pomôže na veľmi riedku stolicu u trojmesačného bábätka?

nikusssik
3. júl 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosť s riedkou stolicou u bábätka. Naša ide mať 3 mesiace a nepamätám kedy sa naposledy normálne vykakala. Stále je to také vodnaté. Boli sme aj v nemocnici ale kvôli iným problémom, stolicu videli, ale výter neukázal nič. Teploty nemá, ani hnačka to nie je, ani zápal žiadny nenašli. Stále mi však hovorili, že by mala hustejšie kakať. Je kojená, ale už som včera začala aj prikrmovať nutrilonom, či sa to neupraví, tak čakám. Môže to byť niečo vážne ? Priberá zatiaľ pekne, 1kg mesačne. Už som z toho zúfalá, Čo by mohlo pomôcť ? Ďakujem

mirinka9
3. júl 2013

skus probiotika Infant Dophilus plus ...

beausa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marian86
3. júl 2013

a čo tak ist k detskej, a nie dat možno take mlieko, ktory malej bude robit ešte horšie problemy...napr. s bruchom...

esti77
3. júl 2013

Ahoj, netráp sa, keď pekne priberá, nie je dôvod. Dojčené detičky majú redšiu stolicu (- nie všetky), pretože mm je ľahko vstrebateľné, a buď sa aj ľahšie dostane z telíčka von, alebo sa vstrebe úplne. Naša malinká má 7 m., a stolicu ako vodou zriedená francúzska horčica 😀 . Nedávno sme začali so zeleninkou a kukala som ako puk, keď v záchodíku boli naše prvé "hadíky", že som zabudla, ako vyzerá stolica miminka, keď nepapká len mm. Vlastne všetky naše dietky mali riedke stolice a nikdy som to neriešila 😵 a všetko bolo a je v poriadku.( Pred X rokmi pri prvom našom dieťatku mi naša vtedajšia pani Dr. povedala, že dojčené dieťatko môže mať akúkoľvek stolicu, riedku, praženičkovú, každý deň, po každom dojčení, raz za deň, dva, tri...raz za týždeň, ak je v pohodke, nie je čo riešiť.) Pekne priberali, zdravotne ok = žiadny problém. Nie je jediného miminka/človeka, ktorý/é by bol/o tip-top podľa tabuliek. "Malo by..." Najlepšie je, keď nesedíš s väčšinou a už si podozrivá a hľadajú na Tebe akúkoľvek odchylku ako chybu 😖 . Nad tým, že mm má 87% vody sa nikto nepozastaví?????? To má miminko potom vylúčiť zo seba betón, či čo?!!! Však podľa toho, čo zjeme, to aj vylučujeme. A keď máš ešte aj Ty dobrý pitný režim... 🙂
Ja by som sa vôôôôbec nestresovala. Ak nemusíš, nedávaj vôbec um, mliečka máš dosť a je škoda ho riediť UMELÝM mliekom. Neboj, Tvoje miminko nie je jediné normálne miminko s riedkou stolicou 😉.

ninarigova
3. júl 2013

Ahoj mala som pred mesiacom podobny problem.Mam 5 mesacneho valibuka 😀 Lekar mi odporucil,ryzovy vyvar.TEN SA ROBY TAKTO-0,5l VODY-NAJLEPSIE lLUCKA.A 2 POLIEVKOVE LIZICE RYZE.Rozvarit,rozmyksovat,precedit a vtomto podavat Nutrilon.Plus sme brali Kulisek.A vtomto vyvare som vymyksovala aj bananik.Na milion percent nam tento vyvar pomohol.Nie hned,ale vpriebehu 3 dna sa to slepsovalo. 🙂 🙂

ollynka
3. júl 2013

zmeň si jedálniček.Pridaj mrkvičku,banány,ryžu. U nás zaberala mrkvička. Vymeň aj čaje,ak piješ bylinkové,možno jej vadia aj tie.Ja som do 7 mesiacov mojej dcérky pila ,drobčeka,alebo Lucku, nie obyčajnú vodu. Ak piješ mlieko,či ju nepreháňa aj z toho, alebo z jogurtov. moju nadúvalo,keď som pila mlieko.Ja som ho vynechala . Vyskúšaj zmeniť stravu. Uvidíš

googlinqa
5. júl 2013

nie, nemoze to byt nic vazne pokial vyter neukazal nic a dieta pekne pribera, aj moja mala riedku stolicu az do casu, kym sa nezacalo s prikrmami, nie je dovod ani na umele mlieko ak mas svojho dost