Čo pomôže na koliku u trojtýždňového synčeka?

lily_279
22. jún 2022

Ahojte. Prosím poraďte čo najlepšie pomáha na koliku. Mám 3-týždňového synčeka, ktorý má problém so zápchou. Viem, že to prejde po 3 mesiacoch, ale to fakt nevydržím. Ďakujem veľmi pekne ❤️

ivangeline
22. jún 2022

Mozno prejde po 4 ..6...8..10 mesiacoch. Je to rozne. Pomoze kadeco ale co konretne tvojmu babu... Takych diskusii a prispevkov je tu fakt strasne vela. Rozne kvapky z lekarne. Nosenie. Protirefluxove opatrenia...

pininka1
22. jún 2022

U nas pomohol sab simplex a vela davat na brusko aby toe crievka pracovali lepsie.

joesvk
22. jún 2022

Položiť na bruško. Alebo, keď je na chrbátiku, dvihnúť nôžky hore a akoby cvičiť. Alebo na chvíľu podržať dieťa na boku so skrčenými nozkami. Zmeniť proste polohu, ponosiť....
Ak je dojčené, diétna strava matky. Ak UM, možno zmeniť mlieko.
Ale hlavne vyčkať, po takých 3 mesiacoch by to malo prejsť.

snehulak77
22. jún 2022

Nám pomáhalo, keď sme mu dali teplé na bruško. Taky vankúšik pre deti v dmke sme kúpili, ohriali v mikrovlnke a vždy mu to uvoľnilo. Ale treba skúšať, čo zaberie...

kallanchoe
22. jún 2022

U nás pomohli kvapky koliprev..... masáž bruška,nebol v perinke aby si vedel kopkat nohami a priťahovať si ich k brušku,tak si pekne pukal.... poloha na rukách na "tigrika".... cvičiť nozkami ako na žabku,masáž bruška,používala.som aj masť pupik.pri masazi....prvý mal kolíky deň,noc....ako dovŕšil 4 mesiace tak zo dňa na deň prestalo...

dzina007
22. jún 2022

Babycalm ako tak pomahal a hlavne rektalna rurka... nic ine nezaberalo.

veronika3110
22. jún 2022

sabsimplex a biogaia = u nás nikdy žiadna kolika... (malá má 8 týždňov) ale samozrejme aj pozor na stravu

dory11
22. jún 2022

Masáže brucha masťou pupik a prírodny activator

sojorez
22. jún 2022

Ja som mojich troch nosila v satke, sice nas potrapili kadejake zdravotne problemy, ale kolika nie. Potom som sa docitala v nejakom clanku, ze nosenie v satke je prevenciou pred kolikou, ako sa mama hybe, tak prirodzene masiruje brusko dietata + posobi teplo na uvolnenie.