Čo pomôže na hnidy?

andie70
19. sep 2020

ahojte maminky určite ste sa niektora stretla so vsami u svojich detičiek . My sme sa vši zbavili ale tie hnidy su tam .Niečo fakt overene s čím mate skusenosti .Dakujem

susu29
19. sep 2020

Hnidy treba ručne povyberať, alebo vyčesať, je taký sprej, ktorý keď sa nastrieka hnidy sa zafarbia a je ich ľahšie vyhľadať. Potom funguje žehlička na vlasy, keď sa nezbavíš hníd, nezbavíš sa ani vší 😢

andie70
autor
19. sep 2020

dakujem žehličku mam žehlim

monro
19. sep 2020

Co urcite funguje, je Hedrin. Zabije vsi aj hnidy a ani netreba vycesavat, same povypadavaju.

andie70
autor
19. sep 2020

@monro ahoj mas s tým skusenosti ? a kde to kupim ?

monro
19. sep 2020

@andie70 ano, niekolkokrat vyskusane. Kupite to v lekarni. Aplikuje sa 2x. Najprv raz a potom po 7mich dnoch, aby to bolo naozaj ucinne.

andie70
autor
19. sep 2020

@monro a naozaj pomohlo ?? lebo to ručne vyberanie hnid je velmi naročne

unicornlady
19. sep 2020

Veľmi dobré je dať do vlasov olej, kľudne aj bežný olivový, a to ich zadusí (na to ideálne ešte nejaký sáčok, nech nemôžu vybehnúť sa nadýchnuť). A toto zopakovať po pár dňoch. A potom normálne zmyť vlasy.

unicornlady
19. sep 2020

Po cca 3-4 dňoch zopakovať ten olej, lebo že toľko trvá než sa vykľuje z hnidy voš, tak aby ich to zadusilo ešte skôr, než budú schopné tiež klásť vajíčka

mimulaaa
19. sep 2020

Odporucam tak isto olej - olejovy zabal, hocijaky olej - detsky, kuchynsky, olivovy, ci kokosovy... Poriadne naolejovat hlavu, zabalit - sacok, folia, nechat posobit. Potom sme zvykli vlasy vycesat hustym hrebenom, tym, ze su vlasy mastne to ide fajn a vsetko vypadne, nasledne zmyť. Opakovať, naozaj sa vsi aj hnidy udusia. Skusali sme vsetky mozne pripravky z lekarni, sampony, spreje, hocico, toto bola jedina uplne ucinna metoda. V kazdom pripade drzim palce, je to boj.

nadja23
19. sep 2020

Ja som kazdy den aj 2x vyberala hnidy,lebo su male a dcerka ma huste vlasy a proste som ich nevidela... Umytie opakovat uz po 3 dnoch, lebo ak ich prvy krat neznicilo, tak nechat ich tyzden je velmi dlho...

asia83
19. sep 2020

@andie70 Každý deň šampón z lekárne aplikovať a každý deň poctivo vyčesávať ten bordel von. Poctivo. O mesiac máte pokoj. Moje deti ešte nemali, inde skúsenosť.

andie70
autor
19. sep 2020

@unicornlady aj nad tým som už uvazovala ten olej na mokre vlasy ? a čo si ho tam nalievala alebo ako aplikovala ?? ´´

unicornlady
19. sep 2020

hej, normálne ho tam liať a vmasírovavať

ja som si tak napr. roztopila kokosový olej, nechala nejaký čas pôsobiť, už si nepamätám, bolo to dávno, asi niečo cez pol hodinu. a potom poumývať. a teda párkrát zopakovať

unicornlady
19. sep 2020

alebo možno aj na hodinu a viac aplikovať, pre istotu

unicornlady
19. sep 2020

viem, že som vtedy skúšala aj ten ocot, ale strašne mi to ničilo vlasy a ani nejak nepomohlo

monky123
19. sep 2020

@andie70 pedicul hermal

halci
19. sep 2020

Ostrihat vlasy a rucne hnidy povyberat. Potom este raz umyt samponom a skontrolovat.

andie70
autor
19. sep 2020

@halci moja dcera ma dlhe vlasy a 16 rokov a strihat nechce včera som jej aj nafarbila

jankapepe
20. sep 2020

@andie70 žehlička na vlasy 😁

andie70
autor
21. sep 2020

@jankapepe dakujem aj žehlím denne

kika86
20. dec 2020

@andie70 pomohla zehlicka na vlasy? Alebo co odporucate?

andie70
autor
21. dec 2020

@kika86 ahoj žehlička nepomohla ale hrebeň na vsi objednala som na nete volá sa stránka bez vsi je to super hrebeň na vlasy sa dal kondicioner a vyčesavat tým hrebenom po pramienkoch idú aj hnidy tie som nevyberala ručne len tým a opakovať kým je všetko čisté tri dni sme sa trápili odporúčam stojí asi 13 euro

kika86
21. dec 2020

@andie70 dakujem pekne za radu😉