Čo pomôže na ekzém mojej 18 mesačnej dcérke?

martinkotamarka
14. jan 2015

mamičky vedela by mi niektora poradit alebo sa stretla s tymto problemom.. nasa 18 mesacna dcerka ma sustavne ekzemy na chrbatiku azahyboch ruk a noh.. skarede mokvajuce.. na alergologii nam nic nezistily.. nasa navsteva u koznej je kazdy tyzden sustavnenam meni kremy a nic nepomaha.. mame zakazane cokoladu ..citrusove ovocie.. med .. orechy ..rajciny.. setko dodrziavame a nelepsi sa .. dakujem

ichbinich
14. jan 2015

Ak je to atopicky ekzem, pozri v tej teme, je tam velmi vela rad a odporucani.
Mojej dcere pomohlo:
- pouzivat sensitiv prostriedok na pranie
- sprchovat/kupat iba kazde tri dni, s olejom na umyvanie od Avene XeraCalm
- natierat rano a vecer balzamom Avene XeraCalm, plus tie skarede miesta kremom pre atopikov na recept od lekara
- brala som probiotika aj ja, aj som davala dcere (kojila som)
- ja som brala este aj omega 3 a 6 kyseliny

Takze kombinacia tohto vsetkeho zabrala. Teraz dcere zhorsuje stav "iba" silno chlorovana voda, takze zvycajne je v pohode. Staci iba kremovat, lebo ma suchu pokozku, ale ziadne zapalene miesta uz nema. Minuly rok mala skaredy zahyb na nohach.

Ono naozaj zaberie kazdemu nieco ine. Zistit, co jej robi zle, a tomu sa vyhybat, a najst krem, ktory vyhovuje. Ja tym extra mastnym kremom pre atopikov natieram iba tie miesta, ktore su skarede (ale mojej dcere to nikdy nemokvalo). Inak jej davam, ked je suchsia ten Avene krem na premastenie, ked je trosiscku ze suchsia, tak iba telove mlieko (momentalne seba med baby ph 5).

tova
14. jan 2015

kup ju v teplej nie horucej vode max 15min. Kozu jej sus pritlacanim zlahka uterakom a nie suchanim. hned po dosuseni jej mast kozu napr. aj modrou indulonou (najlepsie kremy bez parfemov, alkoholu, vody ktora sa vypari) a na mokvave miesta daj hrubsie SUDOCREM. sudokrem davaj aj 3-4 krat denne kym nezmizne obycajne do 24hod.

Oblecenie je najlepsie lahke bavlnenen aby sa nepotila, lebo hlavne v zahyboch jej pot ostava a zhorsuje pokozku.
Ked pises ze ma aj na chrbatiku a v zahyboch tak to nasvedcuje ze sa casto poti, asi ju privela obliekas v zime. von radsej nechodte a v dome maj teplejsie (dobry je mat aj zvlhcovac alebo mokre uteraky na radiatore) a oblec jej len 1 vrstvu oblecenia. bavlnenene kosielky su najlepsie.

pribinak
14. jan 2015

Moja pribuzna mala ako dieťa tiez otrasne exemy, chodila aj chodi na cely mesiac k moru, Chorvátsko je úplne ideálne s ich morom (riešili slanost vody a neviem co este) žiadny deluxe hotel, chodia do apartmánov, aby to finančne utiahli

nikina17
14. jan 2015

Ahoj,my sme v lete mali atopický,teda aspoň podľa kožnej. Brali sme na to 2 rôzne kortikoidové masti a síce pomohli, pár dní po vysadení sa to opäť vrátilo. Potom mi poradila kamarátka mojej maminy pridávať do kúpeľa takú prísadu oilatum. Dokúpila som ešte aj taký istý krém a pomohlo.Ekzém nám zmizol 😊 ten oilatum je aj na predpis ale dá sa aj na voľno kúpiť. Tak skús, možno aj vám pomôže.

bibistec
14. jan 2015

moze to byt atopicky ekzem, aj my mame a presne take to bolo ale po diete uz exem zmizol, co mam kamosky s takymito detmi vsetkym nasim detom vysla alergia na kravske mlieko - to znamena aj ine nesmie akekolvek mlieko. Aj ked nmemas potvrdene vyskusat nic mliecne pozor aj v rozkoch a pecive je mlieko pridavaju ho vsade musis citat obaly. neboj sa chybat dietatu urcite nebude. Nahradis ryzovym, ovsenym a pod. Skus uvids co sa bude diat + tie veci co ti pisali to je hypoalergenna dieta to tiez vyrad u nas jedine toto pomaha a to bola tiez katastrofa.

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkita
29. mar 2015

nevies odsledovat po com sa ten ekzem zhorsuje? treba dat dietatu proibiotika,porip.hylak kvapky,sudocream na tie cervene miesta alebok zinkovu mast a vsetku kozmetiku vypustit,max nieco jemne hypoalergenne pouzit - bioderma,aderma,eucerin...

tanickaskorokubikova
29. mar 2015

Nám pomohlo vyradiť mliečne výrobky, úplne sa vyčistil a potom sme ich začali postupne pridávať do stravy ale veľmi opatrne a už sme 9mesiacov bez ekzému 🙂

miskatomy
30. mar 2015

Už viacerim maminkam pomohli maminkam vyrobky z LR .... Naposledy som objednavala 15 mesacnemu dievcatku krem na kupanie,osetrujuce telove mliecko z aloe vera a sprej aloe vera....maminka upravila trochu stravu a zbavili sa toho ani nie za dva tyzdne. Vzdy vecer urobila kupel a niekolkokrat denne pokozku natierala a striekala sprejom. Teraz je to uz druhy mesiac a ani naznak po ekzeme

klauduska
30. mar 2015

je to atopicky ekzem, aj my ho mame,ale nastastie nie az v takom nejakom hroznom rozsahu. Umyvam ho cisto len oilatom gelom do kupela, je taky mastnejsi a nevysusa, susit uterakom len prikladat,nie suchat a zabera nam kremik (mam vzorky od dr.) z biodermi na atopicky ekzem- -taky cerveno sivy, je to priamo pre atopikov, skus si vypytat v lekarni vzorky,2-3 sme potierali a pekne zmizol.... 😉

anoma
1. apr 2015

Odporúčam Zelene potraviny(Zelený jačmeň a Chlorella).
Odskúšané to mam na sebe s ekzemom na očiach a dve kamarátky tým vyliečili ekzemy svojich babatkek(jedno malo ani nie pol roka, druhé skoro rok-to malo velmi rozsiahle ložiská, skúšala všetko, vyradenie všelijakými možných potravín/alergenov, skončila až pri kortikoidoch-všetko pomohlo na chvíľu a opäť sa to vrátilo:( po Zelených potravinách ekzem zmizol a objaví sa malé ložisko len ked idu zúbky...🙂

vera0411
16. feb 2019

Ahojte môj malý má tiež ekzém, nič mu nepomáha ale mamina mi poslala zo Slovenska keďže žijem v zahraničí robenu mastičku od doktorky ale neviem ako často mu mám dávať,mamina sa zabudla opýtať. Neviete náhodou ako často mu môžem mastit? Či mu nejako nezaskodim keď budem dávať často..... Ďakujem

mirkita
16. feb 2019

@vera0411 tazko odpovedat ked nevieme co v nej je... Ale 3x denne tenulinka vrstva na cistu kozu a sleduj co sa bude diat...Len necakaj zazrak hned...ak su v tom kortikoidy, Tak sleduj co sa stane po zlepseni a vysadeni..zvykne sa to vratit...potom sa musis rozhodnut ci davat kortikoidy alebo nie