Čo pomohlo vášmu dieťaťu na imunitu?

renika1
27. jan 2013

Ahojte mám 4roč. dcéru a ta je často chorá prve sme mysleli že je to nosná mandľa dali sme ju von všetko bola oka pokiaľ nenavštevovala škôlku... a sme tam kde pred mandľou... 😒 Čo by ste mi radili? Ďakujem za každú odpoveď.

mata128
27. jan 2013

@renika1 ahoj.my mame skoro 9mesacneho chlapceka po operacii srdiecka,do 6 mesiacov ok a teraz sme uz 2 krat na antibiotikach.Nam ale hned po operacii povedali,ze je tam imunita na bode mrazu.Imunologicka do mna nehustila nic ine ako kojit-kojit-kojit.Aj by som,ale co ked najskor bol sondovany,potom flasovany,zada sondovany,no on uz prsko tahat nechcel.Tak som isla za druhou lekarkou a ta mi odporucila jednoznacne Echinaceu,cistu.tak prave v piatok som si ju objednala.Vraj je to balzam na imunitu.Tiez som z toho mojho anjelika zufala.Aj ked neviem,ci u nas nebude este aj nejaka alergia.stale suchame ocka,nostek a uska☹☹

renika1
autor
27. jan 2013

Ja idem 29 na odber krvi či má zníženú imunitu tak som zvedavá čo bude ďalej, teraz má odklad škôlky na 3 mes. za posledné 2 mes. brala po 2 atb. a to je strašne veľa niekedy si pripadám že už ničomu nerozumiem...

rachel978
27. jan 2013

Môjmu synovi na imunitu pomáha pobyt v kúpeľoch. Aj z rozprávania ostatných mamičiek v kúpeľoch som si potvrdila, že chorobnosť u nich poklesla. Skús sa popýtať na to detskej lekárky, či ti nevie nejaké poradiť, ale poctivo dodržiavať kúpeľný režim,pitie liečivej vody, lebo inak to nemá význam.

Ja musím poklopať, túto zimu mal môj syn zatiaľ len miernu nádchu, minulú zimu nemal chrípku vôbec.

Minulý rok som pobyt v kúpeľoch absolvovala s ním, doteraz nie som chorá a to keď príde október som chorá v jednom kuse, kedže som alergik.

.

kingstonka
27. jan 2013

imunoglukan sirup- dlhodobo- minuly rok bol nas prvy v skolke- dost casto sme boli chory... tento rok je to ovela lepse. pri chorobach dvojitu davku.

renika1
autor
27. jan 2013

@kingstonka skúšala som od septembra brala až do dec. a prekonala zápal pľúc ☹

mata128
27. jan 2013

@renika1 skus tu echinaceu,uvidis.je na prirodnej baze

matozazzo
27. jan 2013

probiotika a vit. C 250mg kazde rano, aj teraz sice ochorela, ale do tyzdna bola fit bez antibiotik. Neviem, kedy ti zacala chodit do skolky, ale vacsinou prvy rok dieta nabera imunitu a je castejsie chore. Dalsia vec je, aby v kolektive neboli stale chore alebo nedoliecene deti...

cerez
27. jan 2013

sestra dáva deťom rakytník

kingstonka
27. jan 2013

@renika1 :( no my berieme od zaciatku augusta- novembri prestavka a od decembra v kuse... a naozaj je to ovela lepsie- len virozy. imunologicke mate za sebou? ja to beriem, ze nejakymi chorobami si deti v kolektive musia prejst ale co ej vela to je vela ☹

kingstonka
27. jan 2013

@renika1 aj c-ecka davam viacej- pri chorobe kazde dve hodiny asi 100-150mg

renika1
autor
27. jan 2013

@kingstonka Teraz 29 idem na odber krvi či má zníženú imunitu tak uvídíme ako pochodime ak mala okolo 2 rokov tak jej brali výsledok bol dobrý takže bola to predsa nosná mandľa ak mala 3 roky tak prekonala hnisavý zápal stredného ucha pri nástupe do kolektívu a teraz zápal pľúc ☹

jerryjanka
27. jan 2013

vitamin C zvyšiť dávky denne aspon 40mg na kilo hmotnosti, najlepšie čisté bez sajrajtov okolo toho, vitamin D hlavne v jesennych zimnych a jarnych mesiacoch nezabudať, probiotiká, otužovanie

kingstonka
27. jan 2013

@renika1 budete vediet na com ste. snad to je len kolektivom. moja dcera bola do 3 rokov uplne zdrava a od nastupu v skolke uz aj zapal ucha aj zapal pluc mame za sebou- ale vsetko v lahsich formach nastastie

andrejka1983
27. jan 2013

@renika1 škoda tej mandle, netrebalo ju tahat 😒 ale tak od toho je doktor nie ja....ale tak inak je dobrý imunoglukan sirup, echinacea, zázvorový caj, vitam. C, kýslá kapusta, pobyt na čerstvom vzduchu a časte vetranie.... 🙂 ale v školke sa chorobam nevyhneš žial

mami.sk
27. jan 2013

4-ročnej dcérke , ktorá chodí do škôlky dávam preventívne každý deň vitamín C a probiotiká 😉 tiež nám radili vybrať nosnú mandľu ale zatiaľ som sa k tomu neodhodlala kvôli celkovej anestéze 😝
pred nástupom do škôlky vôbec nebývala chorá, teraz po 1,5 roku má často sople 😔 ATB mala 4x od narodenia 😉

saska.t
27. jan 2013

@renika1 phyteneo- sirup s obsahom echinacey a rakytnika, echinaceove kvapky Dr. Theiss, v tomto obdobi 1x tyzdenne oscillo na prevenciu, tiez sme boli stale chori, ale odkedy striedame tieto veci, tak v zimnom obdobi bola len 1x prechladnuta.
Na dlhodobe pouzitie je najlepsi imunoglukan, ale treba ho brat naozaj velmi dlho 😉

natalinkaco
27. jan 2013

@renika1 ja tiež nie som zástancom umelých vitamínov, nám veľmi pomáhajú minerálne soli 🙂

dadushe
27. jan 2013

Přimlouvám se za imunoglukan sirup🙂 Já teď na zimu sem tam dávám Multi-sanostol sirup, ale snažím se spíš dopovat malou ovocem a zeleninou 🙂

mirkakab
27. jan 2013

@renika1 ahoj, my varíme celú zimu bylinkový čaj, v lete chodíme na bylinky a v zime varíme čaj dochutený citronom. Neviem či to môže byť tým ale moje baby nebývaju skoro vôbec choré. Nám ho mama ako deťom varievala a tiež sme neboli chorí, tak neviem či to je dedičné alebo to fakt zaberá.

karmelka77
27. jan 2013

Jednoznacne pobyt niekde co najvyssie v Tatrach, vy uz mozete ist na liecenie tak si to skus vybavit...a my sme od Tatier zacali davat kvaply Multi Imun Baby - je to colostrum s cckom a oligsacharidmy + ciste ccko z DMky, + b complex + vigantol a zneme uz uspechy konecne, od konca spetembra je teraz druhy krat chory ale choroby su omnoho kratsie dovtedy trval len soplik 2 tyzdne, nehovorim o brutalnych kasloch z ktorych stale vracal...teraz v piatok zacal a uz vyzera ze bude ok...boli sme ale aj na testoch na imunoalergologii budeme mat tento tyzden uz odtial komplet vsetko aj s liekmi a zistili mu laergiu na roztoce a prach, co moze teda dost vyrazne znizovat imunitu, takze aspon vieme konecne na com sme...lebo tiez nas posielali vyberat mandle, ale neboli sme zatial...

meinkonka
27. jan 2013

aj ja mam s tymto problem, maly je stale chory, cca 2tyzdne v skolke a tyzden doma, sice nie na atb. tie mal mozno len 3x od narodenia, ale sopliky, kasel, teplotky obcas. ma 3 roky, do skolky chodi uz od 2 rokov, zial tento rok je to rovnake ako minuly. pravdou je, ze chodi zasa do najmladsej triedy, kde pribudli same nove deti, tie su isto nachylnejsie na choroby, tak sa to tam asi kruti. ale musim povedat, ze cca pred 3 tyzdnami som mu nasadila silne probiotika, obcas D-cko a C-cko, ale uz bol v skolke 3 tyzdne v kuse. prvy krat 😵 sic mal trosku soplik a jemny kasel, ale bez teploty a inych priznakov, takze bol v skolke. som zvedava, co bude dalej, ci nam tie probio naozaj zabrali 🙂 ale od kamosiek viem, ze nejak to otuzovanie velmi pomaha, plavanie, casto chodit vonku s detmi, nejaky sportovy kruzok pre malickych atd...

kyri1977
27. jan 2013

my dávame synovi ráno marťanka, večer b-komplex a imunoglukan. funguje to. aspoň u nás.

kukucka1979
27. jan 2013

urcite odporucam echinacinu od firmy just. dala som si nou do poriadku mojho starsieho syna, ked mal 4 rocky a tiez mu vybrali nosne mandle. nam pomohla, tak tu urcite odporucam.