Čo pomohlo vašim deťom na ekzém?

lili456
18. nov 2011

dievcata poprosila by som vas o radu.nasa mala ma 1 rok a uz dva tyzdne ma na nohach zo zadu strasny ekzem az boordovej farby a uz sa jej to rozsiruje aj na chrbatik a brusko.kozna nam dala advantan ale je to este horsie.neviem uz co by som jej nato mohla dat.cele noci sa skrabe a nespi iba mrnka.davam jej aj fenistil ale nic nepomaha.co vam zabralo?dakujem

tea333
18. nov 2011

o tomto tu uz tema je, baby ti v nej poradia:
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/

hlavne sa nesmie skriabat! kup rukavicky pre ekzematikov, skriabanie je to najhorsie, su aj specialne tricka s rukavmi zatvorenymi.
Na taketo akutne pripady sa zvyknu kratkodobo na par dni predpisat od dr lokalne kortikosteroidy. je to bordel, ale v krizovej situacii to ihned zabera, aspon u vacsiny..

U nas zabralo:
-neustale premastovanie koze (krem lipobase)
- na cervene miesta holtov krem
-obklady z jarishovej vody krasne ulavia ked je zle a velmi to svrbi
vsetko zozenies v lekarni, kortikosteridy ti urcite predpisu na dermatologii.
dalej:
nenosit nic okrem bavlneneho oblecienia (iba 100% bavlne)
namiesto pracieho prasku mydlove orechy, pripadne hypoalergenny prasok
vyhybat sa zapoteniu a prehriatiu
hlavne ziadne skrabanie, lebo skoncite v nemocnici
nekupat v ziadnych olejcekoch, iba kratko v cistej vode, pripadne pomoze ovseny kupel z lekarne

mnohokrat je ekzem aj prejavom alergie na potraviny. skus vylucovaciu dietu ( jest len hypoalergenne, a potom postupne skusat ci nieco nerobi zle. najcastejsie je to alergia na mlieko, vajcia, muku...)