Čo pomohlo vašim deťom, keď mali hnačku?

13. júl 2024

Ale že úplne vodnatú ako by ste pustili vodu. Zelená až čierna. Výsledky z vyteru budú až v utorok lenže dnes je štvrtý deň čo z neho ide len voda. Dieta je taka že okrem suchého rožka aj tak nič nechce
Pije dosť tekutín. Čierne uhlie už nedávam lebo automaticky vyzvracal. Dávam hylak, reasek, dnes som už dala aj smectu. Už neviem čo ešte ????????????
Čo môže pomôcť?
Ďakujem za každú radu.
Vek 5r
Predpokladám že ide o salmonelu.

autor
13. júl 2024

Prečo v tejto téme odporúčala lekárka vylúčiť hylak?
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

lossless
13. júl 2024

Nasmu pomohla Smecta. Bral niekolko dni, nvm uz presne davkovanie, ktore doporucila lekarka.

rastika
13. júl 2024

U nás Enterol 250 mg sáčky celkom zaberajú

dzulli1980
13. júl 2024

Tasectan + probiotiká Nekadex.

anavixy
13. júl 2024

Neodporuca vylucit ale vymenit, pretoze Nekadex/Enterol alebo Probiofix Inum obsahuju probioticke kmene priamo urcene na liecbu hnacky, a preukazanym ucinkom. Takze vzdy pri hnacne siahat rovno po nich. Hylak je fajn, ale pri hnacke su tieto prvou volbou. Okrem toho Smecta/Tasectan (menej hnusny).

autor
13. júl 2024

Mamnaj smectu aj enterol. Mam striedať, alebo podávať len jedno? Možno sa hlúpo pýtam ale fakt neviem. + reasec? Alebo len ten enterol?

nikpa
13. júl 2024

Ja na Hylak nedám dopustiť. Ú nás číslo 1 keď má niekto srajdu. Keď mali decká salmonelu a išlo z nich vrchom, spodkom tak hylak, smecta a enterol som dávala.

anavixy
13. júl 2024

Davat oboje, enterol aj smectu, je to uplne nieco ine.

autor
13. júl 2024

Ok baby ste super
Takže smectu, enterol a dosť? Či + hylak a reasek?

autor
13. júl 2024

@nikpa aha čítam ze aj hylak
Prepáčte ale ja som už 3 noci nespala. Nonstop dokola meram teplotu, varím čaj, podávam lieky, sprchujeme riťku...však to dobre poznáte. Fakt som z toho vyčerpaná + obavy z toho čo to vlastne je

anavixy
13. júl 2024

Reasec by sa pri salmoneloze vobec nemal podavat. Mozes davat aj eneterol aj hylak, ale aj nemusis, oboje su probiotika, nic tym nepokazis, ale hlavne davaj enterol. Smectu davat s 2h odstupom.

marci77
13. júl 2024

nasa si tiez nieco take doniesla predpokladam zo skolky.
jedenkrat grckala ....a potom tieto hnacky, nie je to klasicka crena iroza ......dostal to uz aj syn, aj ja mam taku celkou nechut na jedlo
nie som si ista, ci to nie je nejaky noy druh koronairusu

raz sme mali take nieco, ze detom to preslo do 2dni....a dospeli sme 2tyzdne nemali chut na jedlo

co sa tyka liecby, tak smecta, prisna dieta (ziadne mliecne), probiotika (my mame enterinu) a imodium na zahustenie stolice som dala
tiez skoro 6rocna
po tyzdni uz stolica je lepsie, ale chut do jedla stale nie je idealna
u nas bez teploty

drzte sa🍀

anavixy
13. júl 2024

Imodium tiez pri salmoneloze nie. Ale teda neviem ci je to len predpoklad lebo je leto, alebo mate potvrdene u niekoho ineho..

autor
13. júl 2024

@anavixy tak nechápem prečo nám ho dal lekár keď vedel že mám podozrenie na salmonelu
@marci77 môže byť lebo prvý deň 40tky. Na druhý deň nič, ani 37. Potom ďalšie tri dni opäť 40tky a Nešli ani zraziť. Na 39,5 minimálne. Naozaj hrozný priebeh
@anavixy a ako potom tu stolicu zahustíme? Čím?

janababana
13. júl 2024

Skus pozriet psylium (na zahustenie stolice), je to vlaknina len neviem od akeho veku sa moze ale asi to nie je obmedzene

anavixy
13. júl 2024

Ved tou smectou/tasectanom. Neviem preco vam ho dal, ale nie je to vhodne a je to dokonca uvedene aj v PL alebo SPC lieku…

lukbe
13. júl 2024

Ja som stará škola, dávala som čučoriedky, ryžu, mrkvovo-ryzovu polievku. Vzdy to pomohlo.

anavixy
13. júl 2024

@lukbe ved to sa nevylucuje s vyssie pisanym, zaklad liecby hnacky je vzdy probiotika + vhodna dieta a to je to co pises. Niekomu staci dieta, niekomu stacia probiotika, kombinacia ja najlepsia. 👍🏻

marci77
13. júl 2024

aha, tak y mate nieco ine ako my ....my to mame bez teploty
na zahustenie stolice to imodium - to je od 6 rokov podla letaku, ale v lekarni poradili to
ze s tou enterinou a smectou to bude fajn + ta prisna dieta

snehulak77
13. júl 2024

Ja som dávala synovi aj ryžový odvar, naozaj zabera, a to ma nie som zrovna na takéto prírodné veci. Mala som doma aj smectu a ešte do toho ten odvar.
A odporúčam inak rehydratacny roztok. Aby sa doplnili elektrolyty, ktoré hnačkou stráca. Skoré uzdravenie 🙂

nikpa
13. júl 2024

Áno, viem čo to je. Naši to mali zároveň, 4 ročný aj pol ročný. Prvé dni som nevedela koho skôr umývať a ratovat 🙈 tak držím palce, nech rýchlo niečo zaúčinkuje. Ú nás teda smecta, hylak a enterol zafungovali cca do týždňa, kým sa to najhoršie ukludnilo.

autor
13. júl 2024

@nikpa týždňa????? Pre boha 😭
My sme štvrtý deň a už sivejem od strachu čo s ním bude
Veľmi sa o neho bojim. To bublanie v bruchu, teploty, voda zo zadku. Och!!! Zajtra urobím aj ten odvar z ryže. Čučoriedky môže normálne čerstvé?

nikpa
14. júl 2024

Nepanikar, viem ze to znie zle ale maximálne môžete skončiť v nemocnici na infuziach. No možno by to ani nebolo zle, vzhľadom na to, že by sa mu skôr uľavilo, tebe tiež a bol by pod lekárskym dozorom. Ale to je posledná možnosť.
Ja som čučoriedky nedávala, s tým ti neviem poradiť. Menšiemu som dávala ryžový odvar a straší len suchá ryža a sucháre. Ale ten ryžový odvar zaberal u mladšieho dobre, no ten nejedol a nepil okrem toho takmer nič.

jaskolka
14. júl 2024

Smecta, za mňa je to najlepšie, co môže byt.

autor
14. júl 2024

@jaskolka práve som išla písať, že mám pocit že po tej smecte ho furt chytia kŕče. Už nevládze ani stať na nohách. Schudol 1kg z tých jeho biednych 13kg

jaskolka
14. júl 2024

Tak ja by som pri 5 ročnom dieťati s takou hnačkou, krcami a ešte aj vracaním išla už na pohotovost a hospitalizaciu. Zvlášť keď píšeš, ze už je aj úplne slabý.

simona92101
14. júl 2024

Chod na pohotovost,tolko dni zvracat a hnackovat vodu je v tomto teple velmi nebezpecne!daju mu infuziu,mozno si 2 dni polezi,zavodnia ho