Čo pomáha vášmu dieťaťu na bolesť bruška?

anickamaros
16. jún 2012

Moj syn ma 4 roky a stažuje sa na bolesť bruška a ja už neviem čo mam robiť.

halienka
16. jún 2012

A u lekára ste boli? Ako dlho to trvá? Hnačkuje alebo má zápchu? Vracia alebo papá dobre? Kedy ho to bolieva najčastejšie, ráno večer, po nejakom jedle ? Bolí ho viac hore alebo dole to bruško? Málo informácií si dala aby človek vedel poradiť a odhadnúť o čo asi ide. Na začiatok môžeš skúsiť uvariť mu čajík s medovky lekárskej, uvoľňuje kŕče a aj celkovo napätie - bolesti bruška môžu byť u detí aj psychického rázu. Ale môže ísť o hocičo, podráždené slepé črevo, helicobakter pylori v žalúdku, intoleranciu alebo alergiu na nejakú potravinu...

yesno22
17. jún 2012

@anickamaros ak to trvá dlhšie, tak jednozančne ísť na gastro...aj nás trápil podobný problém a zistili nám zhoršený reflux a intoleranciu laktózy...takže nepodceniť a nechať ho vyšetriť...pre istotu... 😉 držím palce

tinki
18. jún 2012

@anickamaros môže ísť aj o potravinovú intoleranciu, alebo alergiu..pozoruj po akom jedle, prípadne niečo vynechaj...nevšimla si si, či ho nebolí po mliečku..alebo po vajíčkach..

babulina
18. jún 2012

aj nasa toto mava aj jej kamarati, ja mam pocit ze je to aj trosku vekom, pokial to samozrejme nie je dlhodoba zalezitost, a neni su tam pridruzene ine symptomy,
ja som si u nasej vsimla, ze ona proste nema cas sa vykakat a potom ju samozrejme brusko tlaci, ale druha situacia ze poje krizom krazom vsetko mozne (klasicka navsteva u svokrovcov, darmo im hovorit, ale to je ina story)
@anickamaros - skus doplnit dalsie info, ako dlho to trva, aka je stolica a ci okrem bolesti aj nieco ine nema, potom sa o trosicku lahsie radi, ale bolest brucha patri do ruk lekara, aspon teda z tohto typu bolesti ja osobne mam respekt

hannah82
19. jún 2012

sla by som urcite k lekarke, pre istotu. ked su obcasne bolesti bruska, ved to mava aj dospely, mne aj synovi pomaha instatny caj od Hipp - kedysi sa volal "caj na spokojne brusko", dnes je to "napoj s bylinkami" (obsahuje fenikel, harmancek, anyz). dam dve-tri lyzicky do pohara s teplou vodou, maly si lahne, skruti sa do klbka, zakryjem 🙂 a po 15-30 minutach sa mu ulavi. plus davam pre istotu aspon dva dni probiotika. (nutrolin B)

jaaty
19. jún 2012

@anickamaros - treba zistiť príčinu bolesti až potom nastavovať liečbu.

anickamaros
autor
21. jún 2012

no dievcata a sme doma z nemocnice prijmali nas so slepim crevom nakoniec sa nepotvrdilo potom ze mame anginu ani to nic a az po podpisani mojho reverzu a navstevu mojho pediatra som zistila ze on ma plne hrielko aftov a preto to brusko a nechut do jedla