Čo pomáha na svrbenie na intímnych miestach u dievčatiek?

danculik
17. okt 2012

Ahojte, chcem s vás opýtať. Už je to skoro mesiac,čo sa trápime s dcérkou zo svrbením na intímnych miestach. Boli sme u našej detskej lekárky, tá nám predpísala masť Framykoin, ten nezabral, zobrala moč, ten bol OK. Tak som potom sama kúpila masť Pityol..mám pocit , že tento zabral tak trošku..lenže svrbenie stále neprechádzalo...tak som zašla k obvodnej nech s tým už konečne niečo robí, lebo to nie je normálne že sa tam stále škriabe. Tak som sa pýtala ku detskej gynekologičke.Boli sme tam, ale poviem vám už asi nikdy s malou tam nepôjdem...aký stres jej urobila..ah joj ☹ ...ale pozrela sa na to...a nič nezistila, urobila jej výter..a o týždeň sú výsledky. Kázala mi umývať ju detským mydlom, aj tri krát denne a potom jej robiť sedavý kúpeľ v hypermangane tiež 3x denne a potom AK ju to bude svrbieť tak potierať krémom Clotrimazolum...ale ja mám pocit akoby ju to ešte viacej svrbelo ako doteraz...poradte mi co mam robit?? Uz som zufala...strašne mi je jej ľúto...lebo ona sa chystá za "pišulku" aj na verejnosti.. ☹ ☹ ☹ ..a je to dosť nepríjemné...Neviete čo by fakt mohlo zabrať? ☹

cerez
17. okt 2012

Svrbí ju to len na pipinke? Či aj v konečníku? Nemôžu to byť mrle?

usiko
17. okt 2012

ja by som ju neumyvala detskymmydlom, vobec nie mydlom, iba vodou...ak uz niecim, tak emulziou na intimnu hygienu, dostat uz aj take pre mlade dievcata...ak toto nie, tak cistou vodou...vbed vies, ze ani my sa dolu nemozeme umyvat mydlom, a detske mydlo je predsa len mydlo...alebo umyvaj niecim kyslym , s kyselinou mliecnou, nie mydlom,....ten clotrimazolum alebo candibene by sommyslela aj ja...alepodla mna to mydlo skodi....
@danculik

danculik
autor
17. okt 2012

@cerez ...len na "pipinke"...a ked cika tak ju nic neboli...proste len ju tam svrbi... mrle?..to by musela mat aj nejake ine priznaky nie?..a ked uz mrle co na ne zabera?

usiko
17. okt 2012

@danculik jo a ja sa pamatam, ked ja som bola tak malinka, ze bolo dostat Aviril Baby krem, vtedy este v cervenej tube a to mi mala davala, a od toho hned prestalo...

usiko
17. okt 2012

@danculik na mrlr sa dvava tabletka, teda sa zje...ale to by ju svrbelo okolo konecnika.......

danculik
autor
17. okt 2012

@usiko ...to iste som povedala aj ja doktorke. ze tiez ju umyvam cistou a nie mydlom..ze to vysušuje...a ona len na mna kukala....a tiez si myslim ze to moze byt tym mydlom...zajtra vyskusam bez mydla...

danculik
autor
17. okt 2012

@usiko .....ved neviem moze byt...ale ked u gynekologicky sa nedala ani poriadne pozriet...pretoze sme ju 4-ri drzali a ledva jej zobrala vyter...a ta tabletka proti mrliam sa da kupit aj v lekarni? ci treba predpis?..a ako sa to vola?

usiko
17. okt 2012

@danculik tak sorry, asi lekarsky diplom tu uz moze mat fakt hocikto...🙂 inak,som sa zamyslela aj nad tym, ze ti lekarka na svrbenie na pisulke predpise framykoin? to uz je co za somarina? mydlo iste nie, detska pisulka je este haklivejsia ako nasa a my sa mydlom nesmieme........

danculik
autor
17. okt 2012

@usiko ...no odbila ma framykoinon..... ☹ tiež som nechapala...

usiko
17. okt 2012

@danculik podla mna je na predpis....neviem ako sa to volalo ale ked sme my boli mali, tak to bola tusim len jedna alebo dve silne tablety, takze iste sa to nezmenilo...ak mate v meste lekaren, kde sa dakupit vsetko, tak ju kuspis...ale skus...mozno take nieco je...pocuvaj, ale mrle by si videla...to sa hybe.....je to malinke, par mm, ale hybe sa to, aj v zachode..posleduj....

cerez
17. okt 2012

Mrle sa dostanú všade, dievčatkám aj do pipinky, hlavne v noci keď je kľud. Dostať tabletky, mala by ti ich dať doktorka. Deti si rukami chytajú medzi nôžky, potom idú do pusy a neskôr sa nakladú vajíčka a potom sú mrle. Svrbí ju to aj v noci? Skús je v noci pozrieť konečník?
@danculik

sendy182
17. okt 2012

@danculik skús sa opýtať v dobrej lekárni..........liečbu jej dala zatiaľ adekvátnu.....viem že sú neaké probiotické čípky keď je tam neaká kvasinková infekcia po porade do pišulky alebo do konečníka...........a tiež by som sa opýtala na normálne probiotiká.....nebrala predtým atb.?.....alebo si mohla troška stolice zaniesť............nemá nič na ukľudnenie svrbenia myslím neaké sedatívum.....fenistil,dithiaden atď...........?

danculik
autor
17. okt 2012

@usiko ...tak žiadne chrobaciky, alebo nieco podobne som nevidela a na zachod uz tyzden chodim s nou...v noci spi...a vtedy sa neskriabe...ani ju to nesvrbi....

danculik
autor
17. okt 2012

@cerez ..ne v noci ju to nesvrbi

danculik
autor
17. okt 2012

@sendy182 ...nie nic neberie z toho co si napisala... a ATB brala zhruba asi pred troma tyzdnami....ale to uz vtedy ju zacalo svrbiet este ked nebrala tie ATB.....

paris3
17. okt 2012

@danculik urcite neumyvat mydlom! cista voda je najlepsia 😉 nam pomahali sedave kupele s rosalginom a pri podrazdeni mazat sudocremom.

usiko
17. okt 2012

@danculik nie su mrle, tie svrbia aj v noci, a okolo konecnika, lebo sa ta, zdrziavaju a hybusa...su to take male tenke biele sliziky, iba par mm dlhe...to bude podrazdenim, ak nebudu ine vysledky, skusila by som cistu vodu a candibene alebo canesten, clotrimazolum, to je jedno, co sa da kupit....

sendy182
17. okt 2012

@danculik tak si myslím že sa premnožili možným užívaním atb.....ak máš možnosť choď k detskej a skús sa poradiť....niečo aspoň aby sa neškriabala......fakt......aj na tie probiotiká v sirupe,kvapkách...sa opýtaj........viem je to nepríjemý pocit.....a zvlášť keď si tým prejde malé dieťa............

cerez
17. okt 2012

To mrle asi naozaj nebudú. Ale bývajú aj v pipinke. Tak potom to môže byť s tých ATB. Teraz som čítala článok, že detičky nemôžu používať canesten ani nič podobné, lebo nie sú pod vplyvom hormónov.

sante
17. okt 2012

my máme teda čerstvú skúsenosť s mrlami, dcerka mala na konci školského roka. nenašla som ani v stolici, ani ked som jej v noci do konečníka pozerala... jedného večera mi povedala, že ju bolí ritka a par dní sa sťažovala na šušku, nevedela že štípe, no a že idem jej ritku nakrémovať a v tom som zbadala náhodne jedného červíka. nebola som si istá, sledovala som ju v noci, to bolo práve na víkend, ale neškriabala sa vobec. v pondelok sme zašli lekárke, dala nám takú ako lepiacu pásku, to som jej ráno mala nalepiť na 5 minut, no a potvrdili sa mrle. takže jej predpísala taký sirup, to je 20ml a jednorazovo sa to vypije, ona mala na dva dni, ale teda museli sme sa celá rodina preliečiť, takže som musela ísť lekárovi, nech aj mne predpíše a aj mužovi, pretože my sme mali na 3 dni. takže by som povedala, že za to nič nedáš a skús isť k lekarke nech sa to zistí, každý takéto niečo može pociťovať inak...

sendy182
17. okt 2012
sante
17. okt 2012

a ešte ma napadlo, že či nemá okolo ritky červené, vtedy sú to s velkou pravdepodobnosťou mrle

sendy182
17. okt 2012

hehe

@danculik hehe že sama sebe píšem tá stránka mala byť tebe 😀

nanulik
17. okt 2012

@danculik ja by som to mydlo uplne vylučila. podla mna aj z toho ju môže svrbieť

metlonka
17. okt 2012

@danculik mozno je to blbost, ale nenapadlo ta ze by to mohlo byt aj pracim praskom, ktory pouzivas? alebo avivazou?
my sme mali podobny problem...odvtedy som zacala prat pradlo s plachanim navyse a zacala som zehlit aj nohavicky...

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
metlonka
17. okt 2012

@danculik a mozno ju to prave preto v noci nesvrbi, pretoze nohavicky nema...ci mava?

skolara
17. okt 2012

alebo to moze by premnozena candida v traviacom trakte. Ja by som skusila protikvasinkovu dietu. 😉

mpg
18. okt 2012

Zaoberám sa fytoterapiou a bol by vhodný sedací kúpeľ v bylinkovom odvare z byliniek myší chvost, nechtík a príp. aj repík. Nepoužívať dráždivé mydlá a nosiť bavlnenú spodnú bielizeň.