Čo najlepšie pomohlo vašim najmenším proti nadúvaniu?

kamajka
16. sep 2010

Dobré ráno maminy 🙂 my cvičíme o106, masírujeme, pomaly už nič poriadne nejem a drobec aj tak ani prdkať ani kakať,
tak dajte nejaké osvedčené tipy - budem vďačná

suszi
16. sep 2010

Krásne ránko želáme... 🙂 My sme síce na UM,nekojíme už, ale nám dr. odporúčila kvapky SAB SIPLEX - po nich moja malinká prdká ako raketa, až sa musím z toho niekedy smiať... Ale hlavné je,že bruško nebolí... 😉
Inak som si v lekárni kúpila čerešňové kôstky, tie dám na pár min.do mikrovlnky zohriať, zabalím do plienky a prikladám na bruško... 😉 Nám to pomáha... 😉
A aby sa mi vykakala,ak sa jej nedá,tak máme rektálnu rúrku ( myslím,že sa tak volá ) - to tiež z lekárne.
Držím palčeky 🙂 😉

sabiatko
16. sep 2010

iba infacol, nic ine.

00matula
16. sep 2010

no ja som skusala tiez SAB SIMPLEX ale to jej tusim uskodilo...davam espumisan kvapky a co najviac lezim s malou v polohe brusko na brusko. To sa mi najviac osvedcilo. A Dr. nam predpisala aj probiotika, tiez mi kakala raz za den ci dva, po nich kaka do kazdej plienky, niekedy ani nestacim dat plienku 🙂 tak jej ich asi na cas nebudem davat
Drzim palceky 😉

veronika81
16. sep 2010

kamajka, ak malého kojíš, nemusí ti kakať ani 10-12 dní. Ak nemá bolesti, tak je to ok.
Ale ak ho bolí bruško, plače, krčí nožičkami, tak nám tiež veľmi pomáhal Infacol. Skúšali sme aj Sab Simplex, ten nepomáhal.

denisaivan
16. sep 2010

Neviem ake kvapky su na slovensku,ale ja som kupila mojej malej kvapky ktore sa volaju Antiflat.Zijeme v rakusku.Su vynikajuce.Vobec sa nevstrebavaju do krvy a nemaju neziaduce ucinky.Idu von s tela rovno stolicou.Inak pokial kojis ja pijem caj pre kojace matky ktory je velmi dobry.Pozor na stravu.Alebo ak pijete z false tak hipp ma caj od prveho tyzdna proti naduvaniu.Dobre je cvicenie,masaze bruska kruzivy pohyb ruky,teply obklad,nosenie na rukach,ale bruskom dole.Dufam ze sa polepsi.Dzim palce. 🙂

natalise
16. sep 2010

ahoj, ja mam dve babule a obe som si "odkolikovala". Vzdy mi zabral sab simplex, ale len v plnej davke(15kvapiek), pomedzi to som davala baby calm(cisto prirodne kvapky s anozivym a feniklovym olejom, ktory som dostala na pohotovosti, ked som uz nevedela, co robit), lezanie na brusku, rektalna rurka a cvicenie,kde lavu nohu krcis k pravej ruke a opacne. ale musis to cvicit hlavne, ked brusko neboli, bo v bolestiach sa tazko s nimi cvici ☹ Emmka, moja prva, mala koliky aj 18hodin denne, vobec som nespavala, skoro som sa zhrutila a potom som zacala davat probiotika bio gaya a do mesiaca sa koliky stratili. uz po tyzdni som videla pokrok vdaka kombinacii baby calm, bio gaya. drzim palce. hlavne sa odosobni od placu. viem, ake je to ubijajuce

dada78
16. sep 2010

u nás tiež SabSimplex, Espumisan nejako nezaberal 😒 y, výborná bola tiež poloha letca, kedy ležal na ruke dolu bruškom a my sme mu hladili chrbátik, to zaberalo aj na bábätkovské koliky, no a na zapečenie rekt.rúrka

zuzanatruskova
16. sep 2010

nam najlepsie pomohol espumisan a k tomu bio gaia kvapky ale samozrejme probioticke mlieko hipp plus...potom z toho espumisanu bolo treba stale menej a menej az ho uz vobec nedavame a maly mal nekonecne dlhe a silne koliky...poobede mu dam bio gaia a ked do tej siestej vecera nekakal tak aj espumisan a ide to, drzim palce

magua
17. sep 2010

skusali sme len espumisan a pomohol, pouzivala som aj rektalnu rurku a vtedy sa riadne vyprdkala a aj vykakala... este je vraj dobre davat dietatko na lavy bok a nam to fungovalo, rano som si ju vzala k sebe do postele, dala som ju na lavy bok a vtedy sa jej tie plyny uvolnili...

veronicka612
23. dec 2013

Ahojte no ja uz meviem mam ak SAB SIMPLEX aj Infacol aj espumisan aj rurku ale nezabera poradte mi

mmmj
23. dec 2013

nam pomahali kvapky baby calm, espumisan vobec...a potom len rektalna rurka. Neskor som zistila, ze jej vadi laktoza, tak som vynechala vsetko, co obsahuje mlieko a stal sa zazrak 🙂

adulka82
23. dec 2013

Baby Calm...su vyborne 🙂

aelinka
28. dec 2013

u nás sa veľmi osvedčil Emulips - prírodný, olejovitý produkt, bez chem. stabilizácie. nakuknite -http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda, produkty prírodným spôsobom pomôžu pri mnohých zdravotných problémoch... rada Vám poradím, v prípade záujmu objednám produkty, s ktorými mám viac ako 2 ročnú skúsenosť

lulistek
28. dec 2013

Baby calm su super, ale mame doma aj probiotika

hameeda
28. dec 2013

nám pomáhali americké kvapky OVOL, no neviem či sa dajú na SK kúpiť

pavlinka2003
5. jan 2014

ahoj ,tak mi sme najprv davali espumisan l, potom espumisan comfort, sab simplex, mastičku pupík, kopu sme cvičili, strážila som si jedálniček a malu som musela rurkovat uz 4 krát denne, pričom by sa skoro vobec nemalo, povedali nám že sa nám zauzlia črevka a pojdeme do nemocnice, bolo to strašné cez den krik v noci krik a jaco som sa jej snazila vsemozne pomoct, a ked to uz bolo na hrane kamaratka mi povedala nech jej uvarim KAMILKOVY CAJ, vyluhuj ho tak asi len 2 minutky nie dlhsie, moja mala asi dva tri mesiace vtedy, vypila flasku cajiku a na druhy den poobede a prvy krat sama vykakala, odvtedy zje klince a nic jej to neurobi, nic ju neupcha ani neprezene... a koliky zmizli vyslovene zo dna na den.... odvtedy ak sa mi nieco nezda troska kamiliek a vsetko je v pohodicke, vyskusaj dufam ze tiez pomoze, a drzim palceky pri tom vasom trapeni nech to rychlo prejde 😀