Čo na zaparený zadoček?

elvera
17. dec 2010

Malemu idu zubky a hnackujeme. Prebalujem ho okamzite, ako zistim, ze je pokakany, ale napriek tomu mame nepekne zapareny zadocek. Nepomaha modra indulona, sudocrem, ani imazol. Co este davate?

michaelabj
17. dec 2010

Ja odporúčam určite Bepanthen. 🙂
Používam ho pre malého od narodenia a nemal zaparený zadoček ešte ani raz.
Neobsahuje žiadne toxické látky, ani parfumy.
http://www.bepanthenmast.sk/showdoc.do?docid=545

Okrem toho je to krém - krásne sa rozmastí, nie je to krémpasta ako Sudocrem, či Imazol.
Sudo neznášam dávali mu to v nemocnici a mal z toho celé biele vajka aj záhyby a nešlo to vôbec dole.

surviver
17. dec 2010

tak ja mu zvyknem v takom pripade natriet zadoček gencianovou violetou / /to je ta fialova vodička,čo sa dava aj do pusinky ,ked ma dieta mykozu// a necham to toška preschnut a potom dam krem Rybilku...tu gencianovu davam tak 2 krat do dna a asi 2 dni po sebe,velmi dobre to zabera...ritku bude mat ešte aj tyžden fialovu,ale nevadi,lebo štipkat ho nebude 😉

lenok
17. dec 2010

Umyvam cistou vodou a natieram Sudocremom...ritka krasna ako z reklamy... a odsleduj si, ktore plienky Vam robia neplechu... nam nesadli Huggies 🙂

ivett1
17. dec 2010

ahoj...nam na zacervenanu a citlivu ritusku po hnackach zaberal prave len ten imazol...ale najskor som stuplikom umyla ritku len vodou (nie vlhkou utierkou, ta by to mohla zhorsit), osusila a az potom dala imazol...cca 10 min pockala (nechala som ich volne lezkat) a az potom som dala plienku...pri akutnych "hnackach" (teda riedkych stoliciach, hlavne ked som skusala nejake nove prikrmy a nesadli im), to podrazdenie hned nezmizlo...ale stipkanie a bolest ustupila hned po aplikacii... sudocem som tiez skusila, ale stipal...takze ten sme pouzivali, len pri normalnych stavoch t.j. bezne, prevencia zaparenia...este sa skus spytat v lekarni, tam ti urcite poradia... 😉

vodnarky
17. dec 2010

ahoj..my sme davali repikove obklady,asi tak 5 minut,potom sme nechali chvylku ritku na vzduchu dokial jej neuschla(z obkladou) a potom sme natreli sudocremom a na druhy den ju uz ani nebolelo a zapal viditelne ustupoval... 🙂

martinex
17. dec 2010

ja odporucam homeopaticku mast cicaderma...tiez mame tieto problemy, a s akoukolvek mastou sa nam to hojilo 3-4dni..ani repik tak nepomahal...a tato masticka nam to krasne za jeden den zahojila 🙂

emmaelzer
17. dec 2010

Sudocrem, pouzivam ho uz 3 roky, tiez aj puder

salma22
17. dec 2010

bepanthen to je aj na popraskane bradavky

cinamon7
17. dec 2010

my sme skusali vsetko mozne, pomohla nam az kalciova mast 😉

dara76
17. dec 2010

U nas zabral nakoniec az klasicky detsky puder. A vyskusali sme naozaj vselijake masticky.

zojec
17. dec 2010

ja som vystriedala vsetko, najviac ma prekvapila nivea SOS 😉

dali4
17. dec 2010

Najlepšie je umyt zadoček čistou vodou, nechat poriadne uschnút a ničím nenatierat a zabalit. Ked sme natierali všeličím možným tak boli deti zaparené stále 😒 ... takže... najlepšie nič. A ked už sa objaví začervenanie tak na úplne suchú pokožku dávame rybaciu mast ale len velmi na tenko... nie hrubú vrstvu ako niekedy radia lekári 😝

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sizinka
17. dec 2010

bepanthen je naj 😉 😉 😉

ivka1603
17. dec 2010

Ahoj......my používame plienky Huggies a krém Bubchen na riťku, keď má zaparený zadoček, dávame Sudocrem....sme s tým spokojní, vždy mu to rýchlo prejde a s plienkami sme max. spokojní 🙂

evickapooh
17. dec 2010

my mame doma vseetko mozne-sudocrem-neuspel,pytiol-celkom dobry,rybilka-okey ako prevencia,calium panthotenicum je ako bepanthen len lacnejsi-ukludni podrazdenu pokozku,imazol-ak je uz moc cerveny vyrazkovy,skus oplachnut -hipermamganom[prasok treba to zriedit s vodou aby roztok mal fialovo bordovu farbu-priesvitnu!a este nieco dolezite-pouzivat utierky bez parfumu t.z. sensitive!!

minnie55
17. dec 2010

Vzdušný kúpeľ, čistú vodičku, sudocrem.

juliagregor
17. dec 2010

holá riťka a Imazol

evinkal
17. dec 2010

Ahoj,my sme používali rybaciu mastičku v takej modrej tubičke a doktorka mi dala octanový krémik v tubičke-je to na zapareniny a dosť to pomáhalo-používala som málo,nám sa úspešne darilo zapareninám sa vyhnúť vďaka tej mastičke s rybím olejom😀

krislara
17. dec 2010

Ahoj, ja som od začiatku použivala Rybilku! Asi preto sme tento problém nikdy nemali...ale od kamarátky viem, že aj Sudokrém zaberá, ale treba mať trpezlivosť 🙂

ba80
17. dec 2010

mna rybilka strasne smrdela 😅 ...tak sme pouzivali sudocrem a ked mala raz zapareny zadocek, tak som jej kupila imazol krem- pasta... 😉

cerfaa
17. dec 2010

ahoj, my natierame od narodenia niveou a musim povedat ze sa este ani naznakom ritka nezaparila, som maximalne spokojna! vyskusaj! 😉

magua
17. dec 2010

ahoj, my tiez pouzivame Sudocrem, ale ked sa jej raz trosku zaparil zadocek, tak po kupeli som jej to natrela Avirilom dentkym olejom a na druhy den uz bolo po zapareni... 🙂

alexandrah
17. dec 2010

ahoj @elvera - aj ja davam sudocrem, ale ten preventivne, ak uz je zapareny, tak bioderma, na zapareniny, je sice drahsia, ale zabera, a este krem od welledy, tiez na zapareniny ... to su kvalitne veci, ktore mi vzdy zabrali (aj ine vyrobky z tychto firiem). 🙂

egyptanka
17. dec 2010

preliecit Imazolom, hola rit a sup sup latkovat 🙂

irsina83
17. dec 2010

my sme davali pri kazdej zaparenine klasicky puder Aviril a do troch dni mala malinka ritku v poriadku a nechavaj malemu trosku ritku na vzduchu. aj nam idu zubky 😝 uz to trva prilis dlho 🙄 a pouzivame huggiesky a bubchen ako prevenciu a ked zapareniny tak spominana klasika Aviril puder a hotovo 😉

andrea142
17. dec 2010

@elvera tiež odporúčam bepanthen, nm sa osvedčil najviac ...............používame ako sme prišli z pôrodnice

evabb35
17. dec 2010

Skús zmeniť plienky.

jk77
17. dec 2010

my pouzivame sudocream, ale len na noc po sprchovani. sprchujem mu ritku po kazdej plnej plienke a len vynimocne mu musim namastit kremom. inac pouzivane kozmetiku bubchen a 100% spokojnost a plienky pampers.....