Čo na zápal ucha?

14. sep 2024

Ahojte poraďte prosím niečo malému sa stále opakujú zápaly stredného ucha a to už má aj mandlu nosnú vybratu aj mu pri Tom robili otomikroskopiu ale teda ani nie mesiac dozadu mal ATB boleli ho uši plus angína do toho aj tie angíny má nonstop. Večer sa začal sťažovať na uši zatiaľ je to ok papa je bez teploty dala som mu na noc nurofen a kvapky auridol trochu vravel aj o hrdle a je zachripnuty dávam akciový sirup a aerius to mu dáva doktor vždy ale čo mu dať aby mu to neptepuklo? Náš lekár bude mať dovolenku od pondelka. Myslíte že toto stačí? Sú aj nejaké voľnopredajné antibiotické kvapky? To asi nie že. Bojím sa že mu to prepukne zrovna budúci týždeň nemá byť s kým doma a lekár má voľno 😭 inak syn má 5 rokov

niekto2hy
14. sep 2024

ORL vysetrenie.

autor
14. sep 2024

@niekto2hy tam sme každú chvíľu...ale dik...usna pohotovosť je veľmi ďaleko preto som sa pýtala čo dávať aby sa do pondelka nepohorsilo my máme totiž pohotovosť v inom meste a usna úplne v inom na opačnej strane

3009
14. sep 2024

Naozaj do ucha nič len ísť na pohotovosť ORL.

niekto2hy
14. sep 2024

Ak ti na synovi zalezi,pojdes na to ORL.Treba spravit stery a vysetrenia co sposobuje opakovane anginy...

autor
14. sep 2024

@3009 lenze on sa dnes na tie uši zatiaľ nesťažuje a nemá ani teplotu to ma pošlú tak kade ľahšie...jemu niekedy takto začína angína že má pocit bolesti uší. V januári mu vyberali nosnú mandlu aj mu to jedno ucho odsavali pozerali munich odvtedy mal asi tri kontroly na ORL pred vianocami mu inak ucho aj prepichovali. Jemu sa opakujú aj tie angíny a to ma asi po mne ja to mám doteraz

autor
14. sep 2024

@niekto2hy veď pôjdem ale nie v sobotu keď je bez teploty na to sa pohotovosť nevyužíva...ani na tie uši sa až tak nesťažuje aj sa napapa

maca2017
14. sep 2024

Práve riešime aj my. Už tretí mesiac ma plne prínosné dutiny. Začalo to ušami, hneď na to tie dutiny (doteraz) a angína. Nosnú mandlu nemá skoro 2 roky. Výsledky aj výtery negatívne. Tak nás poslali na imuno...Inak do usi je super Otipax L. Držím palce, môže to byť na dlho.

svetlonos
14. sep 2024

Niektoré deti inklinuje k zápalu stredného ucha, pomôže len atb. Neliecene môže spôsobiť ohluchnutie ako u kamošky. Na jedno ucho nepočuje vôbec.
Nespravíš s tým nič. Chodili sme k dr s tým ako na klavír. Sama mi to tak povedala. Ze v okolo toho 6-7 roku to prejde.

maris5
14. sep 2024

Nam sa opakovali zapal usi. Az sme natrafili na ORL lekarku, ktora po dobrati ATB vzdy urobila kontrolny vyter a ten bol stale pozitivny aj ked dieta vyzeralo v poriadku. Az po vybrati 3 baleni ATB bol vyter negativny a viac sa to neopakovalo. Myslim, ze mu orl doktorka zachranila vacsinu sluchu.
Pediatricka to brala na lahku vahu aj ked to bolo opakovane. Atb na 5 dni, na 6. na pohotovosti lebo rev ako ho boli ucho. Tam zhrozeny, ze na ucho sa davaju atb minimalne na 10 dni.

janinah
14. sep 2024

Každý lekár musí mať zastúpenie počas neprítomnosti.na to je zákon

autor
14. sep 2024

@janinah veď ma v inej dedine a tá nás pošle na ušné náš doktor pozerava aj uši a hneď nasadí ATB keď treba

lucinka12356
14. sep 2024

Moj syn máva tiež často zápal stredného ucha. Utorok ideme na výber nosnej mandle. Btw skus mu urobiť doma sramok. 2cl pre aréna vychladnúť a voda, 1cl ocot 1 cl alpa.. Pomiesat a namočiť kúsok o vázu a dat do ucha.. Nášmu to pomáhalo keď sme nemali atb kvapky

autor
14. sep 2024

@lucinka12356 čo to je to prvé dva deci coho

niekto2hy
14. sep 2024

Prevarena,vychladnuta voda.

smajluska
14. sep 2024

Skalná ruža hovorí sa tomu aj Netresk. A takisto aj Burrow kvapky nakvapkat na gazu a dať do ucha. Viac krát za deň meniť, vyťahuje horúčku z ucha.

danielahamar
14. sep 2024

Streptokok? Za mňa ušné sviečky, alebo telové sviečky.

lucinka12356
15. sep 2024

Áno prevarena vychladnuta voda.. A nie je to 2dcl ale 2cl-cajova lyžička