Čo na vracajúce sa zelené hlieny u 6 ročnej dcéry?

mmoonna
9. apr 2020

Ahojte, mám 6 ročnú dcéru a už vyše mesiaca sa trápime so zelenými sopľami. Najprv mala kvapky Tobradex do nosa, všetko bolo v poriadku, po týždni sople znova. Dala jej Pamycon, po dobratí o.k. a teraz po necelom týždni znova zelené hlieny. Už neviem, čo s tým robiť. Dávam jej morskú vodu, chodíme von na slniečko a stále sa jej to vracia. Budem volať doktorke, ale nemáte vy nejaké nápady ako sa toho konečne zbaviť?

anesim
9. apr 2020

@mmoonna ja s dcerou, aj sestra so synmi (4,5 a 7) uz asi dva roky vyplachujeme nos konvickou. Chalani mavali dost casto zapalene usi, zelenu nadchu , ten mladsi aj prepixhovane usi dost krat, a aj na odporucanie orl preplachuju. Ako zacali chodit do skoky, tak preplachuju rano, vecer a ked treba tak viac krat denne. Ja aj na sebe citim, ze ak ma chyta nadcha a zacnem pouzivat konvicku tak netrva ta nadcha tak dlho, a uvidite co pojde z nosa

pribinak
9. apr 2020

Dať spraviť vytery

klarik707
9. apr 2020

@mmoonna mozno ma v tele nejakeho bacila na ktoreho treba silnejsie antibiotika. tiez by som odporucala dat spravit vytery

stanulienkat
9. apr 2020

Konvickovat Vincentku

mmoonna
autor
9. apr 2020

@anesim ďakujem, skúšali sme aj konvickovat,ale ona to ani za svet nechce.

mmoonna
autor
9. apr 2020

@klarik707 @pribinak, ďakujem. Volala dom s Mudr., dala nám celkové ATB,tak dúfam,že jej to už konečne prejde,aj keď sa mi nepáči dať kvôli soplom ATB.

bagre
9. apr 2020

@mmoonna ako nič v zlom, ale potom neviem čo by bolo vhodné riešenie... je to bežný postup keď je doktor normálny. 2 lokálne atb nezabrali, tak treba celkové - zjavne boli na vyvolávača soplov prikrátke. Alebo teda mať ďalej zelené sople, a riskovať že to napr.udrie na uši... doktorka postupovala správne

anesim
9. apr 2020

@mmoonna to je skoda, synovci zvladaju, jeden od 2,5 roka s pomocou a od 3 rokov sam, a ten starsi od od zaciatku sam,to mal 5. Zo zaciatku trosku protestovali par krat, ale videli co im ide von a nechceli mat bacile v nose, tak sa zo zaciatku dali presvedcit, a tiez videli obidvoch rodicov preplachovat

mmoonna
autor
9. apr 2020

@bagre ahoj, ja dcére dám tie ATB,len ma to mrzí,že sme to nevyliecili bez nich

bagre
9. apr 2020

@mmoonna no niekedy to nejde...ale dobre, že ste to skúsili najskor bez nich. Zlikvidujete bacila a zase bude dobre 😉