Čo na vlhký kašeľ?

emka13
1. okt 2014

ahojte maminky chcem sa poradit. u dcerky sme opakovane chory. pred tyzdnom dobrala ospexin atb a poom na doliecenie este biseptol, ale presli 4 dni a ona ma opat sople a zahlienena je neskutocne. nechcem znova atb. davam len solmucol na rozoustenie hlienov, a potom obklad na hrud a cibulovy caj. no kasleme uz 4den ostosest. doktorka ma dovolenku. neviete mi este nieco poradit? co na ten kasel na tie hlieny a aj sople? dakujem za kazdu radu.

monicm
1. okt 2014

@emka13 u nás na sople zabera veľmi dobre sinupret,na rozpúšťanie hlienov tiež solmucol,ale nie na noc,aby sa mohli deti vyspať.a na zadné sople,ked ich dieťa nevie vysmrkať dávam nasivin sinus (sirup).ale ak to neprechádza,treba ísť znova k dr. neviem,či predtým dr. robila nejaké stery a pod. a nasadila atb len tak na slepo,ak hej,trvaj na riadnom vyšetrení,aby sa dali správne atb.,ja tiež nie som zástanca atb,ale občas sa im človek nevyhne a sú nevyhnutné

anuska74
1. okt 2014

mala by to vidieť lekárka, ak sú zelené sople a tak, možno to je na atb. a trba solmukol, mucosolvan vždy poctivo dobrať 10 dní., plus neustále posilnuj imunitu, napr. echynacea, na uvolnenie, aj naparovanie lampa, nech jej to ide von.

emka13
autor
1. okt 2014

@monicm
@anuska74 zienky praveze sople su len cire priesvitne...len ona je alergik takze jej tie ople zatekaju a zahlieni juto ☹

ivett1
1. okt 2014

náš máva presne to isté, chodíme aj na alergoimunológiu ... číre priesvotné soplíky, ktoré stekajú a spôsobia podráždenie hrdla, zahlienenie ...nasleduje kašeľ ... u nás vždy zaberie inhalácia vincentky a sirup nasivin sinus... keď má už "pekný" vlhký kašeľ , tak dáme ambrobene alebo mucosolvan ... liečime sa cca 5+10 dní ... a aj tak to nie je úplne ok, tak ako v lete ...takže ti držím palce a musíš by trpezlivá ... inak cibuľový čaj je super a aj obklad na hruď... solmucol zaberá u nás skôr staršej 8 ročnej dcérke, synčekovi zaberal skôr ten nasivin sinus sirup ... a kľudový režim...to je síce takmer nemožné, ale ja naše deti - sú už staršie - vysvetľovaním alebo "vyhrážaním" donútim aspoň dva -tri dni ležať v tej posteli ... celkom sa mi to osvedčilo, aj "choroba" rýchlejšie prejde ... no, toto neviem, či sa ti podarí...

sorayaardente
30. nov 2022

Môžete dať solmucol s nejakým sirupom. Stopkasel,stodal alebo prospan sú na prírodných bazach, na noc fenystil kvapky alebo dithiaden,pokiaľ ju veľmi dusi. Solmucol aj sirup najneskôr do 17tej hodiny...inak pokiaľ má číre sople ten solmucol by som ani nedávala,skôr len sirup,prospan je na upchatý nos a kasel a kalobu kvapky.