Čo na suchá kožičku u oboch synov?

dominiicka
12. apr 2020

Ahojte, prosim vedeli by ste mi poradit.Syn 3 rocky ma suche licka , suche rucicky , suche nozicky.Syn 4 rocky ma zas suche lytka.Skusala som aviril olej,indulonu modru,aloe vera first, aj z lekarne mi dali nejaku mast.A nic z toho nepomohlo.Aj ja mam suche ruky, (ja si davam modru indulonu a zatial ok, pomaha)dam aj fotku.Take to maju aj maly.Nieco co by pomohlo?Dakujem

bona69
12. apr 2020

@dominiicka my máme tiež odkedy umývame 100x denne a ešte aj s antibakteriálnym mydlom čo vysušuje pokožku, dávam všetko čo mám,hlavne často,hrubo, hlavne krémy s obsahom oleja

dominiicka
autor
12. apr 2020

@bona69 ja uz neviem co im davat , a z lekarne nechcem kupovat zas drahe kremy ked to nepomoze.

dominiicka
autor
12. apr 2020

@bona69 mozem vediet aky krem alebo kremy davas/davate ty/vy? Dakujem

hagshop
12. apr 2020

Ja mavam casto vysusene ruky a pomaha mi tato Nivea.

medulienka81
12. apr 2020

@dominiicka syn, keď bol malý tiež suché telo mal. Kožná poradila krém lipobase, pomohol. Odvtedy ho mam stále doma. Dá sa kúpiť aj bez receptu

bona69
12. apr 2020

@dominiicka máme od HiPP na suchú pokožku, z Lidlu detský krém,malý ho volá koník lebo na vrchu je zebra, a niveu mlieko s olejom, začala som častejšie lebo aj malý už má trochu suché a ja na niektorých kostkach až puknutu kožu,ešte dobre že chce mastit, asi celkom pomôže keď už prestaneme toľko umývať,a to niesme žiadne spindiry😀

fiafia
12. apr 2020

@dominiicka mne zaberala neutrogena alebo excipial a do kupela oilatum da sa zohnat aj na predpis. Od tohto je len kusok k praskaniu koze a to uz mi zaberaju len robene maste od koznej

nikpa
12. apr 2020

@dominiicka mne pomaha excipial lipolotio. Bez predpisu asi 6€, s predpisom okolo 1,5€

zabina27
12. apr 2020

Ja som teraz začala skúšať kalciovu mastičku (je lacná), uvidím, či zaberie, presne má malý také vysušené ruky, a pritom, keďže s nimi chodíme max do prírody, umývame ruky cca toľko ako predtým, asi nesadlo mydlo. Ešte mám takú mastnú linolu masť, tak budem striedať, hádam sa mu to zlepší

dominiicka
autor
12. apr 2020

@nikpa zavolam k dr , ci nam moze predpisat ak nie pojdem kupit za normalnu cenu.

dominiicka
autor
12. apr 2020

Urcite ich to aj stipe ,lebo som dala aviril a zacali strasne plakat ...
Je mi ich moc luto.

zuzanaete
12. apr 2020

U nas funguje lipobase.

dominiicka
autor
12. apr 2020

@zuzanaete lipobase je co prosim ?

nikpa
12. apr 2020

@dominiicka skus, 6€ zaplatíš aj za hocijaké obyčajne telové mlieko z drogérie. Ale toto je určite lepšie. Výborne premasti a uľaví vypnutej, suchej koze na dlhši čas.

zabina27
12. apr 2020

@dominiicka mňa napríklad na takúto vysusenu kožu stipu veci ako aviril, klasická mastná nivea, indulona, vazelina aj ten excipial a pod. Ja môžem len iný druh krémov, také ľahšie, viac vodové, gélové alebo ako to nazvať. Bledomodre nivea mlieko, kamilkový obyčajný krém na ruky (lidl, dm, kaufland), občas tá linola. Skús tu kalciovu mastičku, asi do 2€ stojí, malého nestipala, proste asi niečo, čo znesú, treba natierať často a na hrubo

zuzanaete
12. apr 2020

@dominiicka Krem na premastovanie pokozky. Syn mava velmi suchu pokozku a tento je pre neho super. Daj do googla. Maju ho snad v kazdej lekarni. Cena je cca 4,5. Da sa dat aj na predpis.

dominika7990
12. apr 2020

Na tie lica a litka by som vyskúšala holtov krém. Stojí cca 1-1,30€ bez predpisu. Deti keď majú suché lica alebo mladšia mala ekzém že suché fľaky na stehnách vždy pomohol. Poprípade zavolať dr či by nevedela predpísať oilatum do kúpeľa. Na predpis stojí pár centov bez stojí cca 10€

dominiicka
autor
12. apr 2020

Zavolam rano dr , nie zajtra 😄 ..a spytam sa ci by nam mohol nieco predpisat.Mladsi ma tie rucky az cervene flaky,a ked mu dam na to vodu ze to umyjem tak place.Uvidim co nam povie dr , dakujem vam maminky , za rady 🙂

majamat
12. apr 2020

moja dcera ma extremne suche ruky a ked zanedba natieranie, rozbehne sa jej ekzem. jednoznacne treba natierat niecim mastnym, vyzivnym. no trvaly efekt to nema, resp. moze sa to zlepsit, ale az po dlhej dobe. a natierat aj viackrat denne. vbzdy, ked sa krem/mlieko vstrebe a pokozka je zas sucha, treba opat natriet.

ludinka
13. apr 2020

@dominiicka Bioderma atoderm PP je super

tatianasevcikova
15. apr 2020

Možno by som skúsila bioderma atoderm preventive 👍 alebo expicial