Čo na kašel?

natalia1985
19. feb 2019

Maminy poraďte aky sirup dávate vy na kašeľ, doktorka nam povedala ze ma brat solmucol ale nezda sa mi ze by zaberal, vykašľava ale až ju tak napina so sopla
Kvapky do nosa tiez dala ale kasle neustale az ju nadrapuje

kika831
19. feb 2019

@natalia1985 solmucol je vyborny- dieta z neho bude napinat, mozno aj zvracat, ale to vsetko je kvoli vyluceniu hlienov. Doba podavania solmucolu je asi 7 dni a potom uz by sa to malo ukludnit. Treba vydrzat. Kasel bude trvat este dlho pokial sa komplet ukludni.

natalia1985
autor
19. feb 2019

@kika831 zatiaľ podávam 4 den tak dúfam

katarina138
19. feb 2019

Ja som dávala Ambrobene a veľmi nám pomohol je dostupný bez receptu 🙂

abriela
19. feb 2019

mne alergologicka zakazala davat synovi lieky na kašel. Vykricala sa na mna, na čo mu ich davám, že len ho draždia a kašle este viac. Odporucala len kalciovy sirup. Syn je vsak astmatik, takže 3 roky je denne na kortikoidných sprejoch.
Zo skusenosti, kedze kasel riesime kcsto odporucam kvapky nie sirupy - ditustat a bromexin.

dzinka777
19. feb 2019

aj náš malý kašle až sa dusí, nasadila som mu trifed zelený a stále pri kašli podávam aj cibuľový sirup a teplý obklad na spanie -jazvečšiu masť natriem na hrudník (mám ju od poľovníka),dám sáčok,utierku a suché teplo (mám maličký vankúšik,ktorý prasknem a je horúci), po dvoch dňoch nám kašel stále ustúpi.myslím že to teplo robí veľa.jazvečia masť sa dá kúpiť aj v lekárni, prípadne kačacia masť v potravinách

natalia1985
autor
19. feb 2019

@dzinka777 vcera som jej davala ale nechcela mi. To vobec na sebe may 😪 a ten trifed je asi na predpis nie?

dzinka777
19. feb 2019

áno trifed je na predpis.ja skúsenosti so solmucolom nemám,ale keď píšeš že ho berie už 5 deň a stále kašle až ho napína nemyslím si že zaberá.ale keď čítam príspevok od kiki 831 tak počkaj tých 7 dní a uvidíš,keď nebude žiadna zmena určite zájdi k lekárke nech ti dá niečo silnejšie na predpis aby neskončila na ATB.a v noci kašle?

katren
19. feb 2019

@natalia1985 trifed je riadny sajrajt, ma kopec vedlajsich ucinkov...ja som si po nom deti nepoznala..odvtedy uz ani raz...u nas naj Prospan alebo Stopkasel....

natalia1985
autor
19. feb 2019

@dzinka777 nechcela jek davat nic kedze crp ukázalo hodnotu 8 ze zapal nemám

natalia1985
autor
19. feb 2019

@katren zatial sme pri solmucole sopel z nej ide vkuse tak trocha účinný je asi

kika831
19. feb 2019

@abriela tak s tymto naozaj nesuhlasim. Kamaratkin maly tak skoncil v nemocnici nakolko vdaka tymto kvapkam zostal vsetok hlien v prieduskach- telo sa ich nedokazalo zbavit a zacal sa tym az dusit. Pokial je kasel suchy tak ho treba tlmit, ale pokial je minimalny naznak mokreho kasla, treba dostat hlieny von, aby nestekali na pluca a neupchali dutiny. to nie je vymysel, to je fakt.

jankaga
19. feb 2019

Ja dávam tymiánovy sirup.zatial sa vždy osvedcil

natalia1985
autor
19. feb 2019

@jankaga to sol este neskúšala veru, ake trápimecsa uz od soboty do toho teploty z stále to trva,

ninka1609
19. feb 2019

@jankaga DOBRÝ mozem sa spytat ako urobit ten sirup? Môžte aj do správy ďakujem