Čo na ekzém?

29. aug 2022

Ahoj všetci,
Ráno muž prišiel muž so synom od ex. Ja už neviem čo robiť s jeho ex komunikácia na bode mrazu. Môj muž s ex komunikuje len minimálne a keď tak si "hádžu" nadávky a výčitky. Chlapec mal že vraj ako menší ekzém. Ex s ním chodí na kožné cca raz za tri mesiace je muž posiela peniaze za emulzie, maste a pod. peniaze. Chlapec k nam chodí už dlhsie doposiaľ to bolo ok nemal žiadne škrabance nič. Posledny možno mesiac príde k nam rozškriabanymi nohami hlavne nart. Ako to je keď sa nohy kremuje nemalo by to zmierniť svrbenie? A už keď to svrbí tak tak dieťa trošku viac sledujem nech si to neskriabe..keď je ekzém su aj nejaké vyrážky? Lišaje alebo niečo? Máte s tým nejaku skúsenosť? Prikladám foto ďakujem.

alesssss
29. aug 2022

Ahoj, celý život trpim ekzemom a aj keď mam všetky krémy sveta, aj tak ho neviem stabilizovať, aby bol pokojný.. na zmiernenie svrbenia je dobre ostrihať nechty , v tomto prípade na rukách aj na nohách, je možné , že sa škriabe aj s druhou nohou. Maste voľne dostupné v lekárni na svrbenie sú bepanten sensitive, treba vydržať prvé minuty a neskriabat sa, potom prestane svrbieť. Ponožky biele alebo svetle (čo najmenej umelého farbiva) a určite z bavlny, škodiť môže aj lacná obuv. Umývať aj 2x denne napr biodermou bez parfumácie , bioderma je dobrá aj na premazavanie . Ak chodí ku kožnej tak by mal mať predpísané aj silnejšie maste - možno aj s kortikoidmi , rýchlo vrátia kožu do pôvodného stavu ale treba potom vysadiť … ekzém môžu byť červene ložiska , otvorené rany, šupinkove plochy, lišaje, suché plochy, mokvave rany, pupienky… každý si musí nájsť to svoje, čo mu pomáha. veľa šťastia je to veľmi nepríjemne ochorenie

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. aug 2022

@alesssss Ďakujem za odpoveď a radu čo kúpiť. Vieš ja som v podstate "mimo" diania chlapcova mama mi neodpíše a môj muž s ňou radšej nerozpráva. Mne je ľúto chlapca ja v podstate sa asi ani u kožnej nemôžem informovať či? Kúpim mu teda aspoň v lekárni. Nechty som mu strihala ale jeho mama mi to zakázala. Ja som mu tiež vravela, že keď bude mať pocit že ho to svrbí nech chvíľu tomu odolá

janetinka27
29. aug 2022

ahoj, mozno zjedol nieco, co ho drazdi. ekzem sa zvykne zhorsit aj po nejakej potravine

zuz1177
29. aug 2022

Ako rychla a dostupna pomoc proti svrbeniu je kupel v hypermangane. Hypermangan je volne predajny v lekarni (su to take krystaliky), ktore zarobis vo vode - pozor iba malo staci, aby bola ta voda bledoruzova. To ten ekzem aj vycisti aj prestane svrbiet. Potom mozes dat masticky, tie ti ale ja neodporucim, lebo mame od koznej na predpis zarabane v lekarni. A ked dam tie masticky, tak tam dam gazovy stvorec a lahku vrstvu obvazu aby si to neskriabal. Ak vam ex nechce poslat maste, kludne zbehnite ku koznej aj vy…ved jeho otec je rovnako zakonny zastupca, takze k lekarovi s nim moze ist aj on. Totizto ekzem ked je takto popraskany, tak je velmi pravdepodobne aj infikovany baktriou a to bez koznej nedas. A ano, ako vyssie spominali dievcata ekzem je vec na dlho, casto spojeny s nejakou alergiou na potravinu a iba mastickami sa ho zbavit neda…ale ako prvy krok urcite pomozu.