Čo na detskú koliku u 5-týždňového bábätka?

kasepa
24. máj 2019

Ahojte prosim poradte uz som zufala
Mame doma 5tyzdnoveho drobca ... na svet prisiel predcastne 34+5 kvoli tomu ze som dostala hellp syndrom
Malinky mal vaho 2350g teraz mame 3500g od narodenia mu ak v nemocnici davali Bebu discharge- ja som kojila cca 2tyzdne
Len ide o to ze malinky mi vypije mliecko s par minut na to ma priserne krce.. takto trpi vacsinou hodinu potom zaspinka ale aj v sne sa stale puci a mrvi vobec nema kludny spanok.. najskor sme vyskusali espumisan L ale to vobec nepomohlo tak sme presli na probiotikaa a Sab simplex ktory chvilku fungoval no ale uz ani ten nefunguje.. stretli ste sa niekto s niecim podobnym vo vam pomohlo

jankap55
24. máj 2019

@kasepa nám na koliky pomohol coliprev, ktorý som dávala pred každým kŕmením a veľa dieťa polohovat na bruško.

kasepa
autor
24. máj 2019

@jankap55 polohujeme stale a ten coliprev sa ako uziva?

valeriadk
24. máj 2019

Infacol. Kvapky Bio Gaia ,BioLac

jankap55
24. máj 2019

@kasepa ja si to už presne nepamätám, ale tuším 5 kvapiek pred každým kŕmením

simona92101
24. máj 2019

Mali sme aj mame rovnaky problem, skusali sme Sab simplex pred kazdym jedlom,espumisan, aj baby calm,infacol je momentalne nedostupny na SR. Doktorka poradila zarobit mlieko do kamilkoveho caju a to velmi pomohlo.takisto by bolo fajn aj popremyslat o zmene mlieka,aj to moze byt ze nerobi dobre konkretna znacka.nasu zapekal aj nutrilon,dokonca antikolikovy jej robil bolesti bruska,skoncili sme na francuzskom mlieku comfort (s probiotikami). Takisto vit.D robi bolesti bruska ak ho uzivate.

simona92101
24. máj 2019

Coliprev sa dava 10-12 kvapiek,je to podla vahy dietata.na baleni je to napisane,kvapka sa do mlieka vlazneho(horuceho nie,zabilo by to ucinok kvapiek)

belasy_motylik
24. máj 2019

Mali sme niečo podobné, ale v horšom prevedení. Poproste pediatra v spolupráci s gastro o predpísanie bezlaktózového mlieka a vyskúšajte. Ale úplne bezlaktózové, napr. Nutrilon Allergy Digestive Care a pod. Deti predčasniatka a s nižšou pôrodnou hm. majú často problémy s trávením laktózy pre nedozretosť tráv. traktu a tie nemusia vyjsť ani pri testovaní. Treba poskúšať mlieka, do pár dní po nasadení toho "pravého" by ste mali vidieť zmenu. A skús tiež vysadiť Vigantol ak užívate a vymeniť za iný D vit. Držím palce.

luciajanuar
24. máj 2019

Mi sme so týmto prešli, no neprajem to nikomu zažiť. Bude sa to ešte stupňovať. Všetko možné sme vyskúšali, po kŕmení mal malý silné kolíky, niekedy až dve hodiny v kuse nie reval ale vrieskal od bolesti. No dá to zabrať na psychiku. Najprv to bolo len večer po kŕmení, potom už aj v noci aj cez deň ho hocikedy chutilo. Nutrilon vôbec by nedávala u mňa najhoršie mlieko a to sme mali aj anticolic. Ono to trvá tie 3 mesiace, potom to končí, malý mi nemal na nič alergiu, no našla som super mliečko ktoré aj úžasnú chuť má a ako som mu začala dávať všetko sa zlepšilo a bol pokoj. Ja som dala na intuíciu lebo už som bola zúfalá. To mliečko pije až dodnes 🙂 a to má už tri.

simona92101
24. máj 2019

@luciajanuar na akom mlieku ste skoncili?nasa ma aj proboem s kakanin

luciajanuar
24. máj 2019

A zabudla som dodať, môj najradšej spinkal na brušku, na chrbtiku on nerád, no nebála som sa, mala som aj monitor dychu. To mliečko sa inak volá Sunar Premium... Je drahšie no u mňa na 1 mieste. To íste mala aj kamarátka so synom a tiež keď prešla na toto mliečko mala pokoj. Nie klasický Sunar, no Premium.

luciajanuar
24. máj 2019

@simona92101 to mal aj môj, piť som mu dávala len harmanček na začiatku, lebo to zmierňuje aj kŕče. A používali sme sem-tam rektalnu hadičku.

stella14
24. máj 2019

Nám doktorka poradila zarábať umelé mliečko do popradského čaju, volá sa Detský uvoľňujúci a odvtedy koliky prešli.

ruzba
24. máj 2019

U nas mame to iste,prisla som na tozeked som kojila posediacky 'cmukal' a hltak vzduch
Ked ho kojim po leziacky alebo v satke vertikalne, nezhltne tolko vzduchu a puci sa ovela menej
Skuste zabezpecit aby prehltol menej vzduchu a pocas papania ho davat viackrat grgnut na plece,nam to pomohlo, za pokus to stoji....

simona92101
24. máj 2019

@luciajanuar nasu sunar premium neskutocne zapekal,bez pomoci sa nevykakala,stolica zelena a velke tuhe kusy.skoncili sme na France lait premium comfort,ztoho aspon kaka kazdy den

ruzba
24. máj 2019

Pacia sa mi tieto reklamne odpovede na zarucene pomahajuce umele mlika.topka.len pekne kojte to je najlepsie😂

ruzba
24. máj 2019

Ze sa nehanbite robit biznis na zufalej nevysptej matke.nutrilony a sunary

luciajanuar
24. máj 2019

@simona92101 no každé dieťa je iné a čo jednému robí dobre nemusí inému. Môjho zapekal Nutrilon. Zelenú stolicu mi nemal nikdy. Tá kolika to sú len začiatky keď už dieťa začína aj iné papať už je to lepšie.

luciajanuar
24. máj 2019

@ruzba a kto robí biznis? Ja nepredávam ani Nutrilon ani Sunar. Je to len osobná skúsenosť , ja viem čím si prechádza mamička, ja som si tým prešla tiež. A písala som len to čo nám pomohlo. No každé dieťa je iné. Chcela som len poradiť. No najlepšie radia také čo ani deti nemajú a podľa katalógu. Hanbiť sa má ten kto komentuje od veci a nezažil sito s deťmi. Mi čo sme si tým prešli vieme čo je to. Človek poradí, no je je už na dotyčnej osobe ako sa rozhodne, ako som písala každé dieťa je iné a to čo je dobré jednému nemusí pasovať druhému.

jarca1111
24. máj 2019

@belasy_motylik ak nevie stravit laktozu tak staci napr beba bezlaktozova 🙂 plechovka mala stoji 8€ a je volnopredajna... nutrilon allergy digestive care je mlieko pri alergii na kravsku bielkovinu a intoleranciu laktozy 🙂 a mlieko je taktiez volnoprejadne 🙂

jarca1111
24. máj 2019

@kasepa ak uvazujes na zmenov mlieka tak skus nejake mlieko, ktore ma roztiepeni laktozu alebo je uplne bez laktozy 🙂 to by malo zabrat

ruzba
24. máj 2019

@luciajanuar ked pani odstavi dieta na zaklade vasho komentara uz to nikdy nevrati spat,to neni zevyskusam a uvidim, moze to byt skoda na cely zivot pre to babatko.to vam nevadi?jasne, vsetky ostatne znacky okrem tej vasej su zle a zapekaz nich, kto by vam to veril?, ved to je vsetko to iste len ina znacka, susene kravske mlieka...to je biznis...ak je to naozaj kolika ziadne umele mlieko nepomoze .a nemusite sa bat vsetky moje deti mali velmi zlu koliku

kasepa
autor
24. máj 2019

@simona92101 prestala som mu D davat ... a kamilkovy caj ste kupili porciovany ci je nejaky specialny pre babatka?

kasepa
autor
24. máj 2019

@ruzba rada by som kojila no nakolko som id porodu na silnych liekoch stratila som mlieko

simona92101
24. máj 2019

@kasepa ja som vsetko najprv konzultovala s doktorkou,pretoze viem ze to Dcko vie potrapit,dohodli sme sa ze pojdeme vylucovacou metodou,napr na 3 dni som vysadila kavu,potom mliecne vyrobky-ked som kojila.nakoniec sme vysadili na 2 dni ten Devit (vit.D) a zistilo sa ze ten jej nerobi dobre.ale ak povies doktorke ze ho vobec neuziva tak ta zvozi pod zem😕 kamilkovy hocijaky aj sackovy Teekane alebo detsky Hipp.uvarit taky slabsi,a do toho zarobit mlieko.ja som ho tiez pila a vzdy som rano utekala na wc 😁

adusa227
24. máj 2019

@kasepa Ahoj moja malička cera to ties mala do 3 mesiacou to biva ja som si kúpila antikolikovu fľašku a doktorka mi poradila Sam symplex kvapki sú veľmi dobré a nemala žiadne bolesti bruška

luciajanuar
24. máj 2019

@ruzba vás už škoda komentovať! Ja som nekazala aby mamička niekoho odstavovala od mlieka, ani to neviem či koji ci nekoji. Raz keď je tá kolika, 20-25% deti sa stým narodí to dieťa si tým prejde a je jedno čo bude piť. Či je kojene alebo na umelej výžive. Ja nikomu nenútim aby dávalo to čo ja, môjmu som tiež všetko možné vyskúšala a nám pomohlo jedine toto. Tak nesudte a nestarajte sa do mňa. Zbožňujem takých ľudí ako vy čo do všetkého šprtaju a kritizujú. Ja som len napísala moju skúsenosť, no nikoho nenútim aby to robil. Čítajte riadne čo píšem.

malinajahoda
24. máj 2019

@kasepa my sme poskúšali všetko čo existuje. Pomohla až výmena mlieka a Coliprev 🙏. Nutrilon nikdy viac.

kasepa
autor
24. máj 2019

No nakoniec po dohode s lekarnikmi v lekarni a znamou lekarkou sme sa rozhodli pre zmenu mlieka lebo to sa uz nedalo maly mi vypil 60ml beby atak plakal co sme plakali vsetci s nim neskutocne bolesti mal tak nam poradili Nutrilon bez laktozy a coliprev a musim si zaklopat zmena nastala hned po tretom mliecku vypije mi pekne 90ml a uz spinka sem tam sa pomrvi no to sa ani neda porovnat s tym co to bolo z beby tak dufamze som nic nezariekla a ze to tak pojde aj nadalej drzte palce

kasepa
autor
24. máj 2019

@adusa227 to sme vsetko vyskusali bohuzial bez uspechu

kasepa
autor
24. máj 2019

@stella14 kazde jedno mliecko ste zarabali do toho cajiku?