Čo na akné u 15 ročnej?

jupek
31. dec 2020

Ahojte mamičky, mám otázku. Moja dcéra trpí na akné na tvári. Má 15 rokov. Skúšali sme už rôzne produkty, aj predražené🙂 a nič nepomohlo. Máte nejaké typy a rady?🙏🏻😇

miriam_s
31. dec 2020

@jupek skús napísať čo konkrétne nezabralo... Aby sme sa vedeli odpichnúť...

rooberta
31. dec 2020

Dermatovenerolog + pravidelne cistenie u kozmeticky. Ak ale chcete dalej skusat nieco na vlastnu past, objednajte z eshopu nejakej ceskej lekarne krem skinoren lebo u nas je na predpis. Ten je na akne dobry, ak nezaberie tak potom smer lekar.

miriam_s
31. dec 2020

@jupek minimalne Zinková masť z lekárne, cca 3e, krásne hojí, dáva sa buď lokálne na miesta akné - na noc aby to účinkovalo v pokoji alebo na celú pleť, ale takto môže vysušovať, niekomu kto ju má celkovo mastnú to robí dobré

jupek
autor
31. dec 2020

@miriam_s od detskej lekárky dostala na predpis citrónovú vodu ktorá nezabrala a sama som jej kúpila produkty z rady CLINIQUE (čistiace tekuté mydlo, vodičku, gél) a dve masky z rady ECOOKING ( jedna sa volá peeling mask a druhá clay mask)

miriam_s
31. dec 2020

@jupek citrónovú vodu by som nedávala lebo môže len dráždiť. Clinique nie je určený pre aknóznu mladú pleť...
Bioderma sébium je určená mastnejšiu pleť s akné , tu je gél na umývanie ktorý nedráždi ale je účinný... Po umytí nech si dá Harmančekovú vodu ( to je čistý extrakt) pôsobí protizápalovo https://www.mojadm.sk/purity-vision-harmancekov... (ja používam z tejto rady ružovú vodu a nedám na ňu dopustiť) Na vyrážky keď sa objavia dajte tu zinkovú masť...
Peelingove masky nie sú veľmi dobré lebo mechanicky rozdrazia pleť tými drsnými časticami a môže to spôsobiť len ďalší zápal. Nech ma vyhradený uterák iba na tvár, a na každý deň iný, čistý, aj toto môže robiť neplechu lebo mokry, vlhký uterák = baktérie ...skúste tieto dve a po cca dvoch troch týždňoch by malo byť vidieť zmenu. Ak nie tak potom naozaj dermatológ... Ale v tomto prípade by som skôr povedala že potrebuje prípravky určené na jej typ pleti ..

miriam_s
31. dec 2020

@jupek tu je ten gél

karamellka1
31. dec 2020

@jupek moja dcéra vyskúšala snáď všetko možné, masticky, vodičky, gély - čo predpisovala kožná. Kozmetiku la roche, no nepomohlo nič. Po mojom dlhodobom odmietaní som nakoniec pristúpila na liečbu Isotretinoinom. Berie ho cca 2 mesiace, akné stále pretrváva, ale vraj po nejakom treťom mesiaci by mal začať účinkovať. Tak uvidíme, dcéra je z toho nešťastna, ona je v podstate šťastná že má teraz distancne vyučovanie, aj že sa nosia rúška, kvôli akné. Dúfam že tie lieky pomôžu. I keď je tam veľa nežiadúcich účinkov - suchá koža, vysušené pery a suché oči, krvácanie z nosa...

miriam_s
31. dec 2020

@karamellka1 ten by som ale užívala pod dohľadom lekára... Isotretinoin nie je drogeriova masticka...

emmanovot
31. dec 2020

Išla by som asi nejakou cestou vitaminou komplexních, ale potom ísť ku kožnému. Ten jej možno dá nejake mastičky

jupek
autor
31. dec 2020

@miriam_s ďakujem veľmi pekne. Vyskúšame😊

dominika113
31. dec 2020

@jupek mne pomohla rada uriage hyseac a eucerin dermopure

karamellka1
31. dec 2020

@miriam_s to nie je mastička, lieky nám predpísala kožná lekárka (keď nič iné nezabralo) a áno každý mesiac musíme na kontrolu a odber krvi, liek je davkovany podľa váhy pacienta.