Čo môžu byť neustupujúce krupicovité vyrážky?

marte1
16. jún 2019

Malá má uz asi mesiac krupicovity vysev po tele.najskôr to začalo v okoli žalúdka išli sme ku kožnej dala tekuty puder a fenistil .vyrážky po par dňoch zmizli .zhruba o dva týždne dostala taky istý vysev ale oveľa výraznejšie a po celom tele okrem plienkovej oblasti,skoncili sme v nemocnici ,pichli hydrokortyzon podavali ditiaden,ale aj tento vysev zmizol ,lenže uz nam nezmizol uplne .stale sa vracia raz výraznejšie raz menej výrazne .boli sme na alergologii robili testy všetky testy negatívne takže alergiu nemá na žiadne potraviny. . Alergologicka jej dala zirtwx a kremr locoid zyrtex berie už dva týždne a podľa mňa jej vôbec nezabera.zmenili sme plienky natierala som tym locoidom aj modrou indulonou občas fenistilom lekári vlastne ani neprisli nato z coho to má máte niekto podobnu skúsenosť?čítala som nejaker diskusie ale chcela som opísať práve nás prípad neviete z coho by to mohlo byť?+

marte1
autor
16. jún 2019

Tak ako to ma na zadocku to ma aj na chrbatiku a brusku

janage
16. jún 2019

@marte1 ahoj moja dcera,ale v styroch rokoch. Mala ekzem po celom tele stav na nemocnicu, ale testy tiez vsetky negativne, vysledky ukazkove. Nam lekarka predpisala lekarsky decht, ale tak to uz mala 4 roky. A velmi dobre reagovala na sirny kupel. Kolko rokov ma dcera? Spytala by som sa koznej na kupel v hypermangane, pripadne skus zohnat sol z mrtveho mora a urobit doma kupel. My znacka Kawar. A vyborne vysledky mam s vitella ictamo. Pozri studiu v motolskej nemocnici na nete. Mozu uplne male deticky.

marte1
autor
16. jún 2019

@janage ,malá ma 1,5 roka .stále je nervózna .zatial sme ju nekupali v ničom.zajtra ideme vku dr zase tak sa na to spytam je to naozaj hrozne ked jej neviem pomôcť. Tiez sme sa objednali k inej alergologicke ale ma dlhšiu čakaciu dobu tak uvidíme. Ďakujem za radu

vendulka80
16. jún 2019

Nam toto urobili plienky. Nie az tak ale ked som ich zmenila tak je kľud. Vy ste zmenili a nepomohlo, mozno zareagovala na nieco, co sa nachádza v plienkach bezne. Nejaka chemická latka alebo nieco podobne.

iveta143
16. jún 2019

skusila by som mozno holtovu mast...dcerka kamaratky tiez mala odmalicka ekzem..vyskusali vsetko mozne,nic nezaberalo,az nakoniec toto zabralo...

janage
16. jún 2019

@marte1 no u tej starsej sa nikdy nic nezistilo, sira pre tak male je nevhodna. Ale ten hypermangan sa spytaj vysusuje dezinfikuje. V kupeloch kupali podla rokov 3 roky 3 minuty a slabunky roztok. Ale ten kupel v soli by mohla, aj tu vitellu. Tak do tyzdna by mal vidiet vysledok. A prasok na pranie skus z dm ich znacka pre deti. Odobrena komorou alergikov. Statsej napr. modra indulona nepomohla, a ovsene kupele jej tak zhorsili, ze,sestricka v kupeloch povedala ze keby nevidela tak neuveri. Mladsia najlepsie reaguje na sol, bahno z mrtveho mora, vitella a skin cap. A ked treba kortikoid tak treba, aj atb. Konzultuj vzdy s dr. A vyber si aku co jej budes doverovat.Uz sme mali kadeco co sa chytilo na ten ekzem. Mam krusne chvile za,sebou, takze ta uplne chapem. Mozno by si mohla skusit nasadit probiotika.

janage
16. jún 2019

@marte1 a obe deti drazdil velmi chlor. Takze iba osprsit kratko, nekupat. Jedine uz rovno kupel s prisadou.

ciernysokol
16. jún 2019

@marte1 nehnevajte sa,ale mne sa nepozdava pristup objavi sa ekzem,tak dam lieky,aby zmizol alebo sa zmensil.z niecoho to musi mat a treba zistit,z coho.ekzem je reakcia koze na vnutorny proces.nieco jej skodi.jedava dobre?stolicu ma v poriadku?nebyva unavena?vyrazkami idu von latky,ktorych sa telo potrebuje zbavit.ci uz reaguje na lepok,mlieko,ma giardiu lambliu,vystavena chemii,co jej nerobi dobre,bolo by dobre zistit,co sa deje.bohuzial,klasicka medicina je v tomto zdlhava a nepresna,clovek chodi po vysetreniach pol roka a nic.ale problem niekde musi byt.

janage
16. jún 2019

@ciernysokol no u nas v pripade starsej nic nezistili. Vobec nic. Uz je pubertacka ekzem skoro ziadny. Ale zas ma ine autoimunitne ochorenie, na kt. sa doslo v podstate nahodou. A az po niekolkych rokoch sa prejavilo.

marte1
autor
16. jún 2019

@ciernysokol niesom zastanca liekov v kazdej maličkosti ale ked sa dieťa skriabe pomaly az do krvi myslum ze na výber nemám.konzultovala som s dr aj užívanie zyrtexu no povedala nwch jej ho dávam dokonca jej zvysila dávku z 5 na 8 kvapiek 2x denne. Snazime sa to riesit u ďalších dr kedze ani kozna ani alergologicka zatial nic nenašli a robili testy aj na potraviny.tak sme si našli inu alergologicku len musime čakať ma dlhsiu čakaciu dobu.Malá papa stále to isté nic nove jej posledné 2 mesiace nedavame,stolicu ma pra idelne ,spava 1x do dna asi 2-3 hodiny a v noci od 22-do 7 niekdy 8 rána. Co je giardia lamblia? Prášok mame stale twn isty od narodenia sme.nemenili. zajtra nesieme stolicu a moč no neviem ake vyšetrenia mám ešte pýtať.mame dobrého pediatra ak navrhnem nejaké vysetrenie nema problem nas niekam poslat alebo urobiť testy . Mala pije 2xdenne mlieko papka aj pecivo ,každý den polievocky,mame domacu zeleninu nestriekanu ,domace mäso,vajcia ,maslo .
Aleegiu na potraviny podla testov nemá.
Ako písala mamička vyššie spytame sa na ten kúpeľ v hypermangate a vitellu a skúsime aj probiotika to nám zatial dr neporadila..ale ak vas napadá ešte nieco ako to zistiť budem rada ak mi poradíte

ciernysokol
16. jún 2019

@marte1 fiha,no je to narocne.naozaj nic nenasvedcuje,kde by mohol byt problem.samozrejme,ked to ma zle a skriabe sa,davat lieky,postupovat podla pokynov,to je samozrejme.len ten ekzem je naozaj velmi vyrazny.z rodiny nikto nema?mate predispoziciu?giardia lamblia je parazit zo spinavej zeme,vody.kamaratkina dcera ju mala a podobny ekzem s nou.casom sa imunitny system meni a s kadecim vyrovna,ekzemy zmiznu aj same.parazity takisto robia ekzemy.neviem,nic viac mi nenapada.ja v takychto nejasnych pripadoch chodim na biorezonanciu,ale treba mat odskusaneho cloveka,ktory vie,co robi a co hladat.da sa googlit atopicky ekzem,ale aj tam pisu,ze priciny rozne a nejasne.optimalne,ak by druha alergologicka nieco nasla.este mi napadlo brat nieco,co skodliviny navazuje a vylucuje,napr.chlorella alebo kremelina,ale u tak malych deti si to neviem velmi predstavit,treba zistit,ci to mozu.teoreticky kremelina aj ano,skuste pogooglit.

ciernysokol
16. jún 2019

@marte1 a este som pocula,ze na ekzemy dobry ranny moc dietata,potriet,prilozit pcikanu plienku ( bavlnenu). Mam odskusane,ale neviem,ci to zaberie aj na tak velku plochu,mam skusenosti len s mensimi

lienka_89
16. jún 2019

Nemôže to byť atopický ekzém? Moja to mala na ličkach a veľmi ju to svrbelo,potom to bolo suché, neskôr opäť mokvave...a dookola.

zabina27
16. jún 2019

@marte1 ohľadom exemu veľmi neporadim, len tak mi ale napadlo - píšeš, že prášok na pranie ste od narodenia nemenili. Vy ste síce nemuseli, ale výrobcovia stále menia zloženie, možno pridali niečo, čo škodí, možno by stálo za to vyskúšať niečo úplne hypoalergénne a viac plachani

diewcatqoo
16. jún 2019

@marte1 ahoj, robili malej aj testy na histaminovu intoleranciu? Niektore alergie vychadzaju v testoch negativne, ale pritom v tele su. Moj ma abkm, v testoch vysla negativne, pritom viem, ze ju ma, lebo vzdy ma po mlieku problemy. A ako sme mlieko vysadili, aj ekzem zazracne zmizol. Podla nasej alergologicky sa casto stava, ze testy na alergie su v detskom veku nepresne.
Nam sa na ekzem osvedcilo pranie v ecoveri, 2x vyplakat, obliekat len cistu bavlnu, najlepsie co najmenej farebne veci.. proti skrabaniu kupele v ovsenych vlockach, pripadne v morskej vode. Co sa tyka kremov, musis skusat - tam je to loteria, co pomoze inemu, nemusi tebe a naopak. A teda najviac pomohlo vysadenie potravin, ktore robili sarapatu.

ogi22
6. feb 2021

Pani a vy ste normálna?
Vášmu dieťaťu nezistili čo to je a nechali ste do neho pchať lieky len tak?
Pri každom predpísaní lieku sa lekára musíte dožadovať vysvetlenia prečo by daný liek malo užívať a či vôbec zistili čo mu je.
Inak svojmu vlastnému dieťaťu nechávate podlamovať zdravie lekármi ktorý si chcú vykazovať úkony aby zarobili.

ogi22
6. feb 2021

@vendulka80 Toto aj mne prišlo ako možný dôvod.
Prípadne v zaparení z plienky sa môžu množiť rôzne baktérie, ktoré by to mohli spôsobovať a telo sa takto prejavuje pri boji s nimi.
Trebalo by skúsiť klasické látkové plienky, alebo dieťatku dávať plienku na voľno, aby sa mu to mohlo vetrať.

janage
6. feb 2021

@ogi22 no netreba útočiť. Sama mám dieťa, ktorému napriek fyzickým prejavom nezistili príčinu viackrát. Niekedy sa proste nezistí, ale liečiť či aspoň potlačiť symptómy je nutné. Ak to zažijete na vlastnej koži potom to pochopíte.

ogi22
6. feb 2021

@janage Ja ale neútočím, len usmerňujem, aby pani nenechala zničiť zdravie svojho dieťaťa lekármi nenásytnými na peniaze.
A či som to zažil?
Zažívam to každý krát u hoc akého lekára.
Napr:
01. Keď som bol na pohotovosti s tým, že mám bolesť za hrudnou kosťou a oni mi chceli pichať injekciu proti bolesti, jasne som im povedal nie.
Ja potrebujem vyriešiť či mám infarkt a nie utišovať bolesť, ktorá ma ako jediná upozorňuje na to, že mám nejaký problém.
02. Keď som bol u alergologičky s tým, že sa mi v noci upchávajú dutiny a nemôžem dýchať.
Alergologička mi robila kožný test, pri ktorom mi popichala ruku s tým ze do každého pichanca zaniesla také testovacie vodičky s rôznymi alergénmi a na samí vrch dala takú kontrolnú, ktorá musel vyjsť pozitívne.
Prešlo pár minút, výsledok vyhodnotila, nič mi nevyšlo pozitívne okrem toho testovacieho.
Teda dobre je a z vrchu na dol mi zotrela všetky tie pichance.
O 5 minút mi zrazu zasa išla hodnotiť tie pichance a prefíkaná zrazu povedala: "aha, tieto vám vyšli pozitívne, napíšem vám takéto tabletky".
A hádajte, ktoré vyšli pozitívne?
Tie hneď pod tým kontrolným.
Teda ona tým, že mi to pretrela mi tú kontrolnú vodičku preniesla do tých pichancov pod ňou a tie pichance pod ňou teda zákonite museli o pár minút tiež vyjsť pozitívne.
Ja som len pozeral s otvorenou pusou, ako sa ma snaží o****ť.
Ako si to môže dovoliť?
No nemá ju kto skontrolovať a nemá jej kto na to prísť, okrem samotného pacienta.
Zjavne je to jej denný chleba, ktorý jej platí dovolenky, hypotéku, deckám škôlku a krúžky.
A takýto priestor je u každého lekára.

ogi22
6. feb 2021

A pridám ešte jedno.
Opatrujem svoju 81 ročnú babinu, ktorá keď som ju začal opatrovať mala košík liekov, ktoré pravidelne užívala.
Bolo ich asi 12.
Postupne som obehal lekárov a chcel som zdôvodnenie, prečo tie lieky má prepísané a prečo jej ich neustále predpisujú a hľa asi polovica bola zbytočných.
Napríklad od psychiatra tam mala Bystron a Tisercin a psychiater povedal, že úplne v pohode to môže vysadiť.
A keď som sa s babinou rozprával, že prečo ich berie, ona sama nevedela a podľa toho čo mi vravela na to nebol žiaden dôvod.

janage
6. feb 2021

@ogi22 tak ja som už zažila lekárov podstatne viac, občas nevrlych občas neskúsených, ale teda nestretla som sa so žiadnym nenásytnym na peniaze.
Ale zažila som, keď robili možné aj nemožné vyšetrenia nič sa neukázalo z nich a problém bol.
Tak ako u pani, urobila alergo testy neukázalo sa nič. Tak tiež by som nenechala sa dieťa trápiť a dala krátkodobo niečo na svrbenie aj skludnenie pokožky.