Čo má moje 5-týždňové dieťa na tváričke a hrudníku?

5. júl 2024

Ahojte. Chcela by som sa spytat, ci mi viete poradit co za vysyp ma dcerka na tvari a hrudniku? Uz to ma vyse tyzdna. Do vcera mala len na tvaricke, dnes uz na aj na hrudniku. Jw na UM, nekojim. Potnicky by mala asi aj inde na tele kedze to ma cele prekryte. Vdaka.

majamat
5. júl 2024

to moze ybt aj novorodenecky ekzem.
male deticky to mavaju. mozes sa poradit s pedinou,c i koznou amb, ale malo by to odozniet same.
este je tu moznost potniciek, ale tie sa najviac vyskytuj okolon koznych zahybov. tie treba casto kontrolovat, zaparuju sa cez leto. moja dcera bola casto zaparena na krku.

larinka552
5. júl 2024

Vyzera to trochu ako alergia ale nevyznam sa... Ak nema ziadne ine problemy isla by som s nou v pondelok k doktorke.

janinah
5. júl 2024

Už si mala byť u dr.

tinalia
5. júl 2024

Su to potnicky presne na tych miestach to mala aj naša ked sa tam zacala potit, natrela som sudokremom a za 2 dni to bolo preč

mima1608
5. júl 2024

Môžu to byť potničky. Aj moja ich mávala len na krku a lícach z nejakého dôvodu. Tiež pomohol sudocrem

lucia147852
5. júl 2024

mne to uz pride ako atopicky ekzem

sterbulka
5. júl 2024

za predpokladu je kojis-moja mala (plne kojena) mala presne to iste a nam robila problem kravska bielkovina,na dva mesiace som ju vylucila a preslo to...teraz uz jem vsetko a je ok.alebo to moze byt aj z citrusov,rajcin,z hocicoho co zjes,treba skusat

autor
5. júl 2024

@janinah minule sa jej to len tvorilo a ja ze to su potnicky? A ona ze je to Ok, ze take mavaju mLe babatka, ale taketo to nebolo az. V pondelok jej budem volat.

kp7333
5. júl 2024

Aj moja take mala, natierali sme Sudokremom. a zmizlo.

msnesquik
5. júl 2024

Aj nasa bola presne takto vyhadzana..potnicky

autor
6. júl 2024

@tinalia
@mima1608
@msnesquik asi to su potnicky, lebo ked ju davam odrgavat tak na rameno, a asi je jej teplo ked aj mne je, spotene sme obe a jedine tie casti tela ma odokryte, nosi dupacky, tak asi preto nie je inde z tepla vyhadzana.

lucia23529
6. júl 2024

Naša mala presne toto isté aj v to týždni ako ty píšeš. Doktorka kázala kúpiť hypermangan - trošičku do kúpeľa nech je voda slaboružová. Stačí okúpať iba DVAKRÁT. Pozor na oči a ústa. Do pár dni to zmizne ale tam kde to nemá ju niečim natri lebo to vysušuje. Teraz ju ma krásnu.

handora
6. júl 2024

Tiež sme mali taký vysyp kôli bkm😐

silviasisa29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
8. júl 2024

@silviasisa29 to nemame my. mja dcera ma uz 13r. ta uz novorodenecky ekzem mat nebude 😀
moja dcera to mala, neviem rpesne v akom veku, bola este celkom malicka,a si 2m. mam fotky ulozene na CD a to uz akosi nemam ani kde prehrat.