Čo je najlepšie na alergiu na banány?

milka1978
1. sep 2014

Potrebujem poradiť čo môžem dnes kúpiť v lekárni proti alergii na banány. Starší syn sa veľmi škriabe. Dávala som mu tekutý púder, každé ráno Zodac sirup a na večer ešte aj polovicu Dithiadenu. No nič nezaberá. Nie som si istá, ale myslím, že kvapky Fenistil sú na predpis. Ale čo môžem kúpiť aby sa konečne prestal škrabať? Niektoré miesta má už tak poškriabané, že keď mu na nich dám tekutý púder tak ho to štípe.

Prosím o pomoc a hlavne o radu.

Ďakujem

anelehka
1. sep 2014

skuste ponatierat fenistilom,ten sa da kupit bezne,mohlo by to zabrat 😉

vroni
1. sep 2014

Fenistil nie je na predpis, ale i tak nechapem - preco musi jest babany?

katkasofi
1. sep 2014

Smer lekár. Ten dá niečo účinnejšie určite. Keď je to už rozškriabané...

milinopo
1. sep 2014

nejest banany.
mozno ma alergiu na ten chemicky kupel, do ktoreho banany putuju este ked su zelene, aby vydrzali tu cestu kolo sveta az sem. 😝

bamb27
1. sep 2014

Najlepsie na alergiu na banany je banany NEKONZUMOVAT,,, ak problem pretrvava aj ak dieta banany nekonzumuje, je tam pridruzena aj dalsia alergia a treba ju rychlo odhalit, najlepsie eliminacnou dietou,,, na cervene miesta nicmastne, len susit, napr. sudocremom, ale nic mastne ..hydratovat pokozku az ked nie je cervena,,, ale jednoznacne ak je banan zo stravy vyluceny a problem nezmizne do 3-4dni, tak je to nieco ine

kengurica
1. sep 2014

Alergia na banany byva krizena hlavne s latexom, moze byt aj s melonom, zemiakmi,gastanmi a dalsimi vecami. Alergolog ti k tomu nic viac nepovedal? Iba ze je alergicky na banany?? Viac sa o tom u neho informuj. A skus ten fenistim gel .

koniarova
1. sep 2014

Smer lekár.

sense
1. sep 2014

nejest banay najlepsi ucinok. -moja tiez banany neje, sice sa nevyhadze z nich ale zvracia a ma bolesti brucha, tak jednoducho nedavame, ani nekupujem, a vsade kam ideme alebo aj v jasliach vedia ze nesmie....