Čo ho uštiplo?

ivulik2311
10. okt 2021

Ahojte. Dnes maleho (5r.) nieco ustiplo na clenok, ale nevieme co. Strasne plakal, nemohol ani dostupit. Sli sme aj na pohotovost, tak mu nieco pichli. Trosku mu tomod poobedia odpuchlo, ale uz to zase zacina puchnut. Pridavam foto co som na LSPP fotila. Dakujem

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilke
10. okt 2021

@ivulik2311 ťažko povedať, aký hmyz.
Ale napr. naša vtedy 5-r. dcéra mala spuchnuty celý členok, my sme mysleli, že vyvrtnuta noha, a na pohotovosti našli malý stipancek. Vraj mala muška, pôvodne neškodná, ktorá po postrekoch zmutovala, a teraz po uštipnutí ľudia mávajú alergické reakcie. Doktorka potom vytiahla rukávy, celé spuchnute ruky, že bola na lúke, a takto skončila po tých muskach. Dcéra je odvtedy alergická na každé uštipnutie.
Prajem, nech to nie je váš problém.

asia83
10. okt 2021

@ivulik2311 Toto nie je pekná reakcia. Podľa mňa ovad, osa. No to je jedno, treba chlapca sledovať. Či nemá horúčku a opuch aj na iných miestach, či sa tento opuch nezväčšuje. Ak nie, zajtra by už malo byť lepšie. Každopádne by som určite navštívila zajtra pediatra.

lindusss2016
10. okt 2021

Ak mas doma 100% esencialny olrj levandula, mozes zmiesat s nejakym za stedena lisovanym olejom v pomere 1:10 a natriet

tehotna40
10. okt 2021

@ivulik2311 ahoj, boli sme s týmto tento rok u Dr asi 3x, nášho vždy ustipla pravdepodobne osa, a dr vravela ze majú tento rok nejaké agresívne jedy, že deti majú takéto reakcie, nás 4r to mal aj na rucke a 2x noha. Skúste dat octanovu masť alebo ocot a dr nám ešte dala fenistil kvapky. Veľa zdravia

ollynka
10. okt 2021

aj 100% čajovníkovy olej odporúčam