Čo ho to mohlo uštipnúť?

19ninka27
16. aug 2014

Baby mali mal najprv len 4 take cervene pichance asi pred 2 dnami,zlakla som sa usla som ku lekarke a ta ma poslala ku koznej a ta povedala ze to ho len nieco vonku ustiplo. A dala fejistil gel. Ja sa bojim ci to nieje nieco ine mame psika asi 5 dni, mal blchy ale uz nema.Boli sme snim u veterinara a je ok nema ani jednu a tak som sa pytala koznej ci to jemozu hyt hlchy ona zevto som kde pocula ze psie blchy neidu na cloveka!!! Ze to su len vymysli ludske tak som na ju pozrela a povedala nech mi teda vysvetli co to moze byt a este sa pytala ci sme nekupovali novy madrac ja ze nie asi myslela na plostice. Ale mame novu spalne nove kadrace cize pochybujem. Prosim poradte co to moze byt?? V pondelok sa chystam ku lekarke znovu. Ale do vtedy sa chcem uistit co to je. Vsetko som dnes vysava vsade, vydenzifikovala madrace pozrela navlecky oprala a nic som nenasla. Moze to hyt komar?? Ma to na chrbatiku. Vid foto.

sanide
16. aug 2014

Je to od komara podla mna. Ja mam obidve deti teraz takto dostipane. Ten mensi ma hlavicku dostipanu, rano sa zobudime a styri nove stipance zase na hlave. Nasla som dvoch komarov v spalni. A nas vobec nepostipali, iba maleho. Nechcem davat do zastrcky tu chemikaliu proti komarom, ked je este take babo.

lenka.s
16. aug 2014

Blchy to byt mozu ... lekarka nech si nastuduje najprv poriadne informacie o hmyze a az potom vyhlasuje premudrele vety ... stipanec od psej blchy je neprijemne stiplavy, svrbivy a dlho sa hoji ... zvacsa su v zhlukoch na jednom mieste 4-5 aj 10 stipancov ... ale moze to byt aj cokolvek ine, alergia napr .. sleduj to a urcite navstiv znova lekara, len asi nie tu istu koznu, skor taku, co ma aj prehlad

tenerifka
16. aug 2014

@19ninka27 Na 99,99% je to od blchy, lekarka sa myli, psie blchy idu aj na cloveka

dakoda
16. aug 2014

Nemusi to byt blcha od psa, takto stipe blcha ludska,vela stipancov v zhluku pri sebe, riadne to zvykne svrbiet. mohol ju chytit kdekolvek - v obchode, mhd,... Davaj dalej fenistil, postupne by mali zmiznut, ak si ju zvonku nedovliekol domov, je tazke ich najst ☹

dakoda
16. aug 2014

A este - blcha psia stipe cloveka, iba ak ich ma pes extremne mnozstvo

@19ninka27

marionmarion
16. aug 2014

Tej premudrelej lekarke by som priala co sme museli zazit my, ked susedovi skapal pes a vsetky blbchy z neho preskalali k nam, ze sme boli dostipani cela rodina, minula som vyse 40 eur za postrek, kym sme sa ich zbavili. Samozrejme ze psie blchy idu aj na cloveka!! A podla tej foto, to moze byt blcha...otazne je ci ho to stale svrbi, ak ano, moze to byt od blchy...
v tom pripade treba striehnut a ked ho zbadate tak chytit a utopit vo vode, najlepsie vo chvili ked uz je prisata, inak odskoci za zlomok sekudny a uz ju nenajdes...

marionmarion
16. aug 2014

@dakoda ja mam taku skusenost ze to nesuvisi s mnozstvom blch na psovi, ale s krvnou skupinou. Mna stipali psie blchy vzdy a mojich surodencov, co stali vedla mna nikdy, Takze to bude nieco s krvou, niektori sme pre blchy atraktivne, ini zas nie...

19ninka27
autor
16. aug 2014

Baby maleho to nesvrbi. Mne sa zds ze to škôlke, lebo prisiek domov a mal to a potim ked bol doma den ani stipanec na viac a v piatok uz nal dalsie stioance kt som si vsimka včera vecer.

19ninka27
autor
16. aug 2014

A nas psik mal tak max 7 blch nebol zablseny velmi. Ako pisem uz nema s psik snami v posteli nebyva max v obyvacke

tenerifka
16. aug 2014

@19ninka27 Blchy zvyknu hryzt takto do kruhu, mna tak dohryzla blcha, a to mi len jeden pes vyskocil na nohu, dohryzla ma okolo kolena, ale naozaj fest, mala som aj horucky a zvacsene uzliny. Inak bola by to nahoda, keby to bolo nieco ine ako blcha od psika.....

marionmarion
16. aug 2014

@19ninka27 potom ho mohlo ustipnut nieco aj vonku, mohlo to byt cokolvek, to tazko zistis...

lucinocka
16. aug 2014

@19ninka27 komar pozri si jednu moju foto vo fotoblogu kde ma mala rucicku dostipanu🙂

henika32
16. aug 2014

je to blcha - na 100%

henika32
16. aug 2014

blchy ked nie su velmi rozmnožene tak ti pomože aj biolyt, poriadne vystriekat jeho postel a celu izbu, oni sa vedia poriadne schovat.Ked sa rozmnožia, už ti pomoze len deratizer ked to pride vystriekat so silnejsim prípravkom - ten bezne v obchode nekupis, a poprípade vydymi miestnost, to zabera. A čítala som na nete - neviem ci je to pravda, nemám odskusane - že vraj krieda pomáha - na parkety krížom cez izbu narobit ciaru - vraj je to pre blchu toxicke.

19ninka27
autor
16. aug 2014

Blchy pochybujem psika sme mali doma jednu noc a druhy den sme hned šli ki veterinarovy, a ten ho mu dal taky krem na krk co sa vpije do jej tela a blcha aj vajicka umru a pri kupani vypadnu. A kazdy den ju pozerame a nema nic.

luciferkax
26. dec 2015

@19ninka27 ahoj, čo to bolo napokon? našli ste nejaký hmyz?