Čo dávate malému dieťaťu na zápchu?

visna264
27. okt 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

5 ročný má zápchu - viete mi poradiť čo pomôže?

laskonka862
27. okt 2015

Duphalac sirup, myslím, ze je na predpis. Treba veľa piť aj preto, že sirup viaže na seba vodu, kvalitná strava s vlákninou + doplniť probiotiká, napr. Nutrolin B je super. A tiež sú výborné ľanové semiačka zakomponovať do stravy.

prego81
27. okt 2015

Ak je to zapcha ako dlhodoby problem, tak viac pohybu, viac vody a vlakniny v strave, rano vlaznu vodu pred ranajkami, atd
Ak je to akutny problem: nam pomozu susene slivky cez noc v horucej vode, potom popucim alebo aj v celku a vybehat vonku 😀 Alebo to istia glycerinove cipky

katrin21
27. okt 2015

ovocie nalacno rano , jedlo az o pol hodinu.. tepla voda, caj....
vlaknina a tekutiny.

katarinamarkova
27. okt 2015

cista voda - vela.
jablkovy, hruskovy dzus.

traffic
28. okt 2015

do jedla pridat lanove semiacka, ja to vecer dam za hrst do vody a rano robevam smoothie a do toho tieto semiacka, pekne precistia a su zdrave, a u nas ranoj e potom fronta na toaletu 🙂

kankam
28. okt 2015

drvené ovsenné vločky maskovať kde sa dá, vylúčiť kakao, dokonca aj granko aj nesquik a podobné veci. A k tomu čo už písali, dostatok pohybu a vody.
Bojovali sme s tým od 2 rokov teraz vďaka strave, dostatku pohybu už dobre. Lekárka nám povedala, že nemusí ísť na wc každý deň, ale aby tam bola pravidelnosť 1* za 2 dni, 3 dni a pod.

miriam198503
28. okt 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

Ja mám dobrú skúsenosť so sirupom SymbioLac, ktorý je zmesou sliviek, fíg a vlákniny. Stačí jedna lyžička a výlet na WC je istý 🙂

alaguema
28. okt 2015

ako už bolo písané - ľanové semiačka, veľa tekutín, sušené slivky. A preventívne dbať na dostatok vlákniny v strave a pohyb. Stolica má byť každý deň, absolútne nechápem, ako nejaký lekár môže tvrdiť, že stačí raz za dva, alebo dokonca 3 dni!

marianka0101
28. okt 2015

vylúčiť sladkosti, pridať ovocie, zeleninu, čistá jablková, hrušková a slivková šťava. Pitný režim-čistá voda