Čo dávate deťom, ktoré majú autizmus?

leknolina
11. máj 2020

Mamicky ahojte som v koncoch.. Prosím vas co dávate vasim detickam ktore maju aitizmus. My sme len na začiatku ale uz teraz to nezvládam. Som psychicky na dne. Syn ma stavy kedy place, doslova huka, do toho este skace... prosim vas mam sa obrátiť na psychiatricku alebo ako postupovat dakujem..

meluela
11. máj 2020

@leknolina nemate ziadnu odbornu pomoc? idealne tym stavom prechadzat ked sa da .. zistit co mu vadi - mozno niektore zmyslove podnety, pracovat na komunikacii .. je toho strasne vela .. lieky by som davala az na poslednom mieste. a vy si potrebujete oddychnut, mate niekoho kto vas aspon na chvilu vystrieda?

bykaterina
11. máj 2020

@leknolina je tu skupina autizmus kocky poradia, urcite sa pozri aj FB su skupiny kocky poradia, lieky by som nedavala , len sa s tym vyrovnat ze je ine dieta a hladat cesty ako to zvladnut.. viem lahko sa to pise horsie kona ale su napr SPOZA u nas aj v KNM kde je take centrum autizmou kde sa deti vyhraju a aj naucia a rodicia daju tipy ako dalej , svojpomocne skupiny su velmi napomocne

leknolina
autor
11. máj 2020

@meluela ako som spominala este sme len na začiatku, o par tyzdnov ideme na opat k psychiatricke kde nam povedia co dalej .. najhsorie na tom je ze neviem ako ho ukľudnit lebo tento stav trva aj niekolko hodin...

pani_holubova
11. máj 2020

@leknolina z kadiaľ ste?

sara07
11. máj 2020

to sa na dialku takto tažko rieši
len si vela naštudovat , poskušat čo platí a čo nie
na každé doslova platí niečo iné, ale v prvom rade treba zistit čo spúšta tento jeho stav, niečo chce, niečo sa mu nedovolilo, niečo mu vadí, niečo chce jest, niekam chce /nechce ist
pokial nebije sebe alebo neničí nábytok nejaky sedaci vak , tuli vak , hupačka ako maju v ikei alebo také zatahovacie ikea kreslo že tam sa zašije a ukludni
väčšinou funguju na baze ako vypinače, sa ukludni a pride ako keby sa nič nedialo
nejak dohovaranie nefunguje on nevníma
skuste ho nechat ale z dialky pozorujte a tak nech sa ukludni sam
pevné objatie nie na každého funguje skôr je to presný opak
čo presne plati / neplati to fakt si musi nejak každy rodič odsledovat a naučit sa sam ,neboj na vela veci časom prídeš aj sama
môže mu vadit aj hudba, nedávat sledovat reklamy, akčné rozprávky , nie dlho tv/ tablet

kolko má rokov vlastne ?
vylučit sladké limonady, džusy, keksy, skôr doma piect a bez E veci

pani_holubova
11. máj 2020

@leknolina písala som vám správu

leknolina
autor
11. máj 2020

@sara07 dakujem pekne mame len 2r 3mes.... on to v podstate zacne robit ked sa ako keby nudi.. venujem sa mu ale neviem sa s nim hrat jeho knizky nebavia, loptu naspet nepogula, on sa hra sam.... keby nemal aspon tieto stavy ale toto je strasne, milujem ho najviac na svete ale popravde strácam nervy z toho ze ho nemozem utíšiť neviem cp mu je

bykaterina
11. máj 2020

skus tu mozno pomoze moja sesternica tam chodi
mozno nieco najdes 🙂 https://www.facebook.com/sposaknm/
ju napr vynervaci ked niekto niekomu nieco berie, stacia kluce od auta ze si niekto berie jej otca auto a uz je scena, alebo si vyzaduje nieco ako klasicky pubertak a uz je problem, takze co vedia ze ju vytoci snazaia sa eliminovat , ma aj iny postih ale je sikovna a nerozprva ale tym ze s nou rodicia robia a stale sa vzdelavaju je to super mam ju aj na ploche... ona ja ked je autik tak je velmi splocenska a zboznuje psikov a telefonovanie

https://www.youtube.com/watch?v=rmTe25HKgW8


tu najdes aj videa , ma vela pomocok aby s nami mohla komunikovat

sara07
11. máj 2020

@leknolina no pas deti sa nehraju ako klasika deti , gulanie lopty , knižky ich treba postupne naučit , naučit sa hrat v rámci možností
ano im treba vela aktivit
skus napr, prelivat vodu z pohara do pohara, alebo lyžicou , ryžu alebo fazulu presypat, prenášat lyžicou , naberačkou, skôr také edukačné veci doslova jednak je to super na rozvoj a tiež sa to dá v rámci možností doma a skôr takéto trochu ukludnujuce veci
stavanie kolajníc ikea ale väčšinou to funguje na princípe že ty sa začneš hrat a on sa pridá alebo postupne ho zapojit ale pozor nechciet na začiatku aby sa hral podla tvojich inych pravidiel on má tvrdo svoje , to len pomaličky naučíš su deti čo stále aj ked maju 10 pretlačaju svoje systém
skus hry ohladne montessori pohladaj na nete je toho vela, vela čo sa dá aj doma vyrobit, treba len skušat
máš dobre že ti ho tak skoro diagnostikovali ked budeš každy den pracovat pekne to začne ustupovat a budeš vidiet pokroky a možno si aj povieš že to je doslova už iné dieta o 5 rokov
len im fakt treba vela venovat sa zvlášt teraz, máš super šancu pekne ho potiahnut ked taký maličky ešte , čim skorej tym lepšie
na yutube je vela videi rozdiel v hre medzi zdravym a pas dietatom , tiež rozličné hry
tieto deti sa učia dost dlho aj napr vežu stavat z 3 kociek ale daju to
neber nič že sa určite veci nenaučia ale naučia od bicyklovania, plavania, jazdy na koni atd
ako ti zvláda reč a chôdzu po schodoch ? strieda nohy alebo nie ?

bykaterina
11. máj 2020

@sara07 inak čo sa toho bike týka tak ta sestrenica má veľký 3kolesovy a časom sa naučila ale bol to boj.

rachel36a
11. máj 2020

@leknolina nasemu pomahalo silno ho privinut aj proti jeho voli, a preslo to...niekedy za 5 minut, niekedy za pol hodiny...teraz ma 5 rokov a uz taketo stavy nemava...nastastie

tramtada31
11. máj 2020

@leknolina ahoj, prosím ako ste prišli na to, že je autista? A tak skoro, keď sa vraj autizmus dá diagnostikovať až v 3 rokoch. Držím palce, aby ste všetko zvladli

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leknolina
autor
12. máj 2020

@sara07 nerozprávame ziatial nic, po schodoch sa uzxnaucil s mojou pomocou

leknolina
autor
12. máj 2020

@tramtada31 ideme na diagnostiku o 2tyzdne..ale lekari sa vyjadrili ze to vyzera na aitozmus

leknolina
autor
12. máj 2020

Mamicky velmi pekne dakujem skusime dnes nieco ine,v noci som popozerala videa tak uvidime aky bude dnešný den.. velke dakujem za pomoc

lilitela
12. máj 2020

@leknolina A davas mu nieco? Nejake doplnky vyzivy?

sara07
12. máj 2020

@leknolina strieda nohy alebo nie ? lebo ak nie treba tiež učit chytiš jednu nohu druhou rukou druhou a ty ideš jeho nohami aby pochopil striedanie nôh

sara07
12. máj 2020

@lilitela na toto vyživoé doplnky škoda penazi

leknolina
autor
12. máj 2020

@lilitela daavam mu omega 3 mastne kyseliny..... no neviem ze by mu to daako pomohlo...

leknolina
autor
12. máj 2020

@sara07 nozky strieda

lilitela
12. máj 2020

@leknolina Efekt moze byt v dlhodobom horizonte - niekedy cakame, ze sa vysledky objavia uz za par dni a niekedy moze ist spolu s vyvojom dietata o mesiace az roky.

sara07
12. máj 2020

@leknolina ked už tak skorej vitamin B celá škála a vitamín D, omega sú teraz viac hit ako naozaj učinné ,niekto ešte aj pri C má pocit že je to lepšie
niekto cez stravu niekto cez doplnky

lilitela
12. máj 2020

ja som davala dcere roky rybi olej, cize A, D, a prave omega kyseliny

lilitela
12. máj 2020

A su aj sirupy na ukludnenie, nemam odskusane, resp. skusala som jedno balenie na zlepsenie spanku ale nevydrzala som dlhsie, myslim, ze chyba, lebo nie su najlscnejsie, a clovek sa samozrejme nechce nechat okradat, ale pri tom rybom oleji sme vydrzali dlho, vvychadza cenovo dobre.

leknolina
autor
12. máj 2020

@lilitela presne ako pisete, ja mu kupim ked viem ze mu to bude pomahat..ale nie tieto marketingovetahy... pozerala som aj zancku doterra tam jeden olej stoji 70e.tak neviem no

marca12
12. máj 2020

Kamoska dava chlorellu a zeleny jacmen. Tvrdi,ze jej to pomohlo. Vraj chlorella vycisti organizmus, ma nastudovane,ze autizmus sa zhorsuje,ak je organizmus zaneseny a to sposobuje zle travenie a hromadi sa to v crevach a ak je zaneseny organizmus ovplyvnuje to nervovu sustavu a ten jacmen doplna ziviny,mineraly. Tvrdi,ze to funguje a je kludnejsia. Ona cita zahranicne odborne clanky,na slovensku je vraj autizmus este stale v plienkach. A dava c,d vitamin,c a rozne oleje-rybi,oreganovy a tie strieda.

leknolina
autor
12. máj 2020

@marca12 dakujem skusim si nieco o tom precitat

hindakus
13. máj 2020

Co sa tyka diet pre deti s autizmom, na to vraj velký pozor, jednak to nefunguje, pretoze autizmus je geneticky daný a vrodeny, a skor to moze poskodit vyvoj organizmu. Bolo to v clanku pisanom doktorkou...

zuzanaam
13. máj 2020

@sara07 tak to je veľký omyl, nám neskutočne pomohli, najmä rybí olej, vit. C, probiotiká. Tiež nám pomohlo vylúčiť lepok, mliečne produkty.