Čo ďalej, aby sa synova zlomená noha dala čo najrýchlejšie dokopy?

viera
20. okt 2020

Syn mal zlomenu kosť na dolnej končatine pri malíčku, skoro viac ako mesiac mal sadru s barlami...Sadra je dole a ako začal došlapávať ho bolí šlacha...Rehabilitaciu nam nedali...Chcem sa spytat kto mate s tym skusenosti....Ake masticky Vam pomohli alebo co Vam pomohlo aby sa to co najsor dalo dokopy a dalo sa plnohodnotne doslapavat?Masticky, zabaly, babske rady.Potesim sa vsetkemu.VELMI PEKNE DAKUJEM.❤️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
goodidea
20. okt 2020

Wobenzym

slnecnica82
20. okt 2020

Domahat sa rehabilitacie.

lindusss2016
20. okt 2020

Kostihojova mast a su aj hemeopatika kostihoj, ale treba sa poradit o davkovani. Ja som sice mala zlomenu zatial len ruku (2x), ale podla mna zabera len cvicenie, pomalicky to rohybavat, masirovat. Bolia ho podla mna male klby na prstoch, ktore rychlo zatuhnu, ked su v sadre. Ja som v zime mala sadru na ruke 9 tyzdnov, zlomenu som mala kost na dlani, no doteraz ma boli klb na poslednom clanku prstenicka. Mozte masirovat prsty s kostihojom, ale ozaj jedine cvicit, rozne rozhybavat a vydrzat

mogaa
20. okt 2020

Úpimne neviem či v tejto situácii by som riskovala rehabilitácie....možno súkromné kde je len fyzioterapeut a pacient....ale čo viem, deťom sa rehabilitácie ani nedávajú, oni to rozhýbu prirodzene.....jasne že zo začiatku ho to bude bolieť, potrebuje to rozhýbať.....nohu do vane alebo vedra s vodou a vo vode rozhýbať - každý deň aspom 5-10minut.....a natierať kostihojovou masťou - jednak to prekrví a pomôže aj rozhýbaniu...

viera
autor
20. okt 2020

@slnecnica82 Bol s tym na Kramaroch, nedaju mu.....Povedala razne ze teraz nie ale po 4tyzdnoch, ked pojde na kontrolu a bude to mat uz uplne ok, tak aj ano....(Hm, neviem ci to je tym, ze tam maju toho vela...alebo situaciou "korona"....)Napisane mal, ze moze chodit s tym plavat(pomohlo by mu to)...No bazeny zavrete..Takze ak sa tu spomina 2x kostihojova mast tak asi vyskusame....A skusim aj s tou teplou vodou...

viera
autor
20. okt 2020

Ak mate este nejake ine skusenosti s rychlym uzdravenim, co pomohlo budem rada❤️

lindusss2016
20. okt 2020

@viera cvicenie nemusi mat ziadne specialne. Kludne doma v sede na gauci len proste hybat tou nohou, co najviac, opatrne ju zatazovat a veruz tepla vana pomahala aj mne na bolesti.

martina1201
20. okt 2020

@viera rehabilitácia a cvičenie. Nakoľko je to svalstvo stuhnuté z toho, že sa tak dlhý čas nehýbalo.....