Čistý hlien namiesto stolice u trojročného dieťaťa

eis4
14. feb 2014

ahojte mamičky má s tým niekto skusenosti? odkedy chodí malá do školky je neustále chorá a v podstate od septembra zahlienená. prve 2 mesiace plakala a ako jej stekali hlieny tak sa mi každe ráno pogrckala. asi jej žaludok neznesie hlieny. neviem či to s tým má niečo spoločne ale ja si myslím ,že áno. pred 3 týždnami mala soplíky za pár dní to aj prešlo ale po týždni som stále počula ,že má hlieny v nošteku ale nevedela vyfúkať, potom som si začala všímať, že stále častejšie sa pokuša vykašlať hlien z hrdla ,nebol to ozajstný kašel len take pokašliavanie. vysadili sme mlieko horko ťažko.potom sa začala v školke pokakávať. nepokakala sa už odkedy nenosí plienky.naposledy v utorok sa pokakala 2 krát a ešte doma bola 2 krát na záchode a zakaždým vela ,ale nikdy to nebola hnačka . v stredu večer pri každom prdkani jej trošku vyšlo -boli to hlavne hlieny zafarbene od stolice. vo štvrtok som volala doktorke , povedala ,že máme prísť v piatok na výter. celý štvrtok kakala síce viackrát ale nebolo to tekute. dnes sme boli na výter ,ešte som hovorila doktorke,že už to nie je take hlienove. dnes začala aj kašlať lebo sa zas spustili soplíky tak nám predpísala aj kvapky na kašel atd. dnes tiež kakala len 2krát a nebola to tekutá stolica. večer okolo osmej mi hovorí že chce kakať -ani nestilhla dopovedať a bolo to vonku. ked sme ju vyzliekli sme nechápali v nohavičkách mala taku priesvitnu gelovitu hmotu a trošička hnedeho hlienu. od štvrka držime dietu a berie probiotiká. výsledky z vyteru budu až v stredu. dakujem za všetky odpovede 🙂

sisaha
14. feb 2014

@eis4 ano, mame presne s tymto skusenost..tiez som davala probiotika a hylak, ale zlepsenie bolo minimalne.. zabrala az smecta - asi 2x.. v hylaku som pokracovala este asi tyzden a probiotika este dlhsie.. teraz je to uz ok.

eis4
autor
14. feb 2014

@sisaha dakujem za odpoved a nevieš s čím to bolo sposobene? prvý deň som jej aj ja dala hylak. ale DR mi povedala že jej mám dávať len biogayu.

gromkaver
14. feb 2014

ahoj, moj ked zacal chodit do skolky pred 1,5r., a zacal byt chorlavy, a hlavne zahlieneny a presne ako pises, este nevedel vykasliavat, tak maval take hlienovite stolice. Berie uz rok probiotika, ked berie akekolvek lieky pri prechladeni, tak mu zmenim probiotika z laktobacilov na probacine - tie su vyborne, no a tiez som mu dala 2x1/2 sacku smecty a toez sme mali vytery a mal aj vtedy nejaku bakteriu, ale nic zvlastne, postacili probiotika. Neboj, vsetko prejde, my sme si minuly skolsky rok vyslovene vytrpeli, tento je to uz omnoho lepsie, aj ked nam museli vybrat nosne mandle a berieme este lieky na imunitu. drzim palce a skus tu smectu 🙂

gromkaver
14. feb 2014

@eis4 mne dr.hovorila, ze ked je tych hlienov vela, tak jednoducho ich to dieta vyluci. my sme ale mali zafarbene tie stolice. skus nieco vygooglit, daj potom vediet, ako v stredu dopadnete. drzte sa!

sisaha
15. feb 2014

@eis4 neviem cim.. mozno dosledoch castych chorob.. my sme to mali v novembri.. a dva dni som ju musela nechat doma, lebo stacilo, ze si iba pukla. vsetko bol hlien, skoro ako hnacka.. podrazdena sliznica criev... Potom som este tyzden az dva nachadzala v nocniku okrem stolice aj hlien..nastastie po tej smecte sa to ukludnilo..

tomasko27
15. feb 2014

@eis4 Ahoj no my mame nieco podobne,ale on ma skor spenenu ciru tekutinu/stolicu neviem co to je ako to nazvat,ale obcas mi hovori ze ma pocit ze ma hnacku.Stolicu ma normalnu,kazdy den aj dva-trikrat.Buduci tyzden ideme k lekarke tak som zvedava co povie.

areiv
15. feb 2014

@gromkaver ahoj prosim ta napises my ake probiotika ste mali je uz neviem ake by boli najlepsie my sme mali zatial biogaju a dofilus potom linex ale ten nemozeme obsahuje laktozu...

gromkaver
15. feb 2014

@areiv my sme tiez brali biogaiu, potom som kupila od Swis Laktobacily a kupujem aj Probacine a to mu davam ked zacne nyt nachladeny aspon 4-5 dni a potom opat prejdem na tie Laktobacilky. Nam ten Probacine super pomaha, ked bol zo zapalom pluc v nemocnici bral biogaiu a potom sme zacali davat ten probacine a vysledky sa velmi zlepsili. Idem pozriet zlozenie a esre ti napisem. Tych laktobacilkov je tiez viac druhov a obmienam ich (max.4mesiace tie iste a potom mu ich vymenim). Odporucam ti este firmu LRHealth&Beauty, oni maju vyzivove doplnky (www.lr-slovak.com). Uvazujem totiz teraz ako doberie tieto probiotika mu skusit davat aloe veru, ale chlorelu japan s laktobacilmi. Zatial s tym nemam skusenost, len som o tej firme citala same chvali...

areiv
15. feb 2014

@gromkaver presne som vcera kupila tie Swis laktilobacilky ze vyskusam kolko mu davas jednu kapsulku citam ze by sa mali dat jedna az dve... dakujem za radu skusim kupit aj tie probacine... o tom s aloe vera som pocula ale vzdy ked som v lekarni tak sa zabudnem spytat ak by si ich vyskusala daj my vediet ...Dakujem

gromkaver
15. feb 2014

oki, kupim-vyskusam, len ci mi to bude pit 🙂 xixi.... potom ti napisem do IP, chcem to brat aj ja, lebo som nejaka vystavena z toho kojenia, druhy ma teraz 14mes. a iba didat chce stale, tak mi dr. povedala nech doplnim vitaminy 🙂)) a este tomu starsiemu davam aj cisty C vitamin v prasku (ten som kupila v dm-ke a je to 100% kyselina askorbova) ....

kandrea
5. aug 2020

@eis4
@tomasko27 prosim vas zistili vam nieco? Cim to bolo.