Čím zmierniť negatíva antibiotík u maličkého bábätka?

varticek
31. jan 2013

Malý má 6 týždňov, starší dotiahol zo škôlky infekciu a skončili sme na antibiotikách. Čím môžem zmierniť ich negatívne pôsobenie na organizmus? Probiotiká, to je samozrejmé, to dávam. Existuje ešte niečo? Že by som si napríklad ja niečo dala a to prešlo do mliečka a to pomohlo, alebo čokoľvek iné.

jasmika
31. jan 2013

u starších detí sa robí 10 min kúpeľ nôh v dubovom odvare..ale pri takom maličkom bábu..neviem či by sa to tiež mohlo. Mám to v albume ak by si chcela bližší recept 😉

radlinka
31. jan 2013

@varticek no asi si nepomozete, jedine ten ATB sirup, robili mu aj vysetrenia, krvne testy, vytery alebo ake su symptomy ? My sme tiez uzivali sirup v takom veku, lebo sme obaja maly zlateho stafylokoka. Ale robili nam viacnasobne vytery (nosa-hrdla) 😒 V ramci toho som davala do mliecka aj probiotika. Mozes mu kvapkat jedine vit. C - Cebion a to je asi tak vsetko u takeho malickeho miminka. 😅 Dubova kora sa odporuca tusim az od 2 rokov, my sme sa vyhadzali a ked som sa pytala dermatologa tak povedala, ze este nie, je moc malinky, treba pockat tak sme pouzivali harmancek a speci olej do vodicky (ale to sa tykalo zase atopickej koze) a vysevu po hexa vakcine. 😒