Čierny povlak na jazyku 5-mesačného dieťaťa

patricia444
10. okt 2024

Zdravím, chcela by som sa opýtať či sa niekto nestretol s týmto problémom: moje 5 mesačné dieťa má na jazyku čierny povlak. Keď som jej to skúšala vytrieť plienkou, ostali na nej také mikro čierne 0.5 mm chĺpky. Detská lekárka nevie čo to je. Z olizovania hračiek a iných vecí si tiež nemyslím že by to mala pretože také ktoré by farbili nemá ani nič také nedáva do úst. Google na túto tému vie minimum informácií, jediné čo som našla pokazená mikroflóra v ústach ale probiotiká užíva takže vôbec netuším čo to môže byť.

jaass
10. okt 2024

@patricia444 nebrala dcérka atb?

vandala
10. okt 2024

@patricia444 pravdepodobne dosledok antibiotickej liecby, nie je to nic nebezpecne. Jazyk podla moznosti vytierat navlhcenou bavlnenou plienkou, snazit sa to jemne vysuchat. Pouzila som aj taky ten silikonovy navlek na prst, co sa pouziva ako prva detska kefka. Trvalo to asi dva tyzdne.

patricia444
autor
11. okt 2024

@jaass brala ich v 2 mes., a toto jej začalo v 4.mes. môže byť žeby tak oneskorene takáto reakcia?

patricia444
autor
11. okt 2024

@vandala Ďakujem velmi pekne za odpoveď, nikto to nepozná tak som rada že sa predsa našiel niekto kto s tým má skúsenosť 🙂 skúsim to postupne zotierať tak ako píšete.

jaass
11. okt 2024

@patricia444 počula som, že zvykne byt takýto jazýček po atb. Ako píše
@vandala postupne to das dole 🙂