Čierny pásik pod nechtom 12 ročnej dcéry

junova
19. jan 2021

Dievčatá, 12 ročná dcéra mi včera ukázala že má čierny pásik pod nechtom na ruke. Keď som začala googlit tak mi to vyhodilo rôzne diagnózy až po rakovinu. Dnes nás prednostne zobrali na kožné a tam lekárka, že máme ísť akútne do Bratislavy v piatok do Národného ústavu detských chorôb vraj aby sme vylúčili to najhoršie. Ja som s nervami v koncoch, pred dcérou sa tvarim že je všetko ok ale je mi do plaču. Prosím, napíšte mi niečo povzbudivé. Stretli ste sa niektorá s tým u detí a bolo to ok?

nnnuuunnn
19. jan 2021

Zatial nemas diagnozu, tak sa ukludni. Co som nasla, tak by malo ist v najhorsom o rakovinu nechta, tak len ten by jej asi pripadne odstranili. S tym sa da zit.

janai1
19. jan 2021

Hmm, ja som mala čierny pásik keď som si pribuchla prsty do dverí auta 😅
každopádne kľud... Nič nie je potvrdené a stresovať sa bude ešte horšie - ja som onko pacient a častokrát to myslenie na to čo ak je horšie ako realita 😊

lucik194
19. jan 2021

vies dat foto? lebo moja to tiez ma a k tomu ma ten nechet aj riadne zdeformovany

ivaa_
19. jan 2021

Tiež sa mi to občas objaví, ale aj zmizne. Ak je to to čo myslím podľa tvojho popisu

erickatt
19. jan 2021

@junova ze to bude onko je mizive percento. Neboj sa

junova
autor
19. jan 2021

Dievčatá, ďakujem za povzbudenie. Je noc a ja zase nemôžem spať. Už nech máme po vyšetrení s negatívnym výsledkom.

severinav
20. apr 2021

@junova ako ste dopadli?

junova
autor
23. apr 2021

@severinav ahoj, boli sme už trikrát v Bratislave v NUDCH na koznom a pozeral jej na to aj onkológ. Vraj je to znamienko, zatiaľ je ok. Treba to sledovať a pri akejkoľvek zmene to treba vybrať. Na kontroly máme chodiť dvakrát do roka.

severinav
23. apr 2021

@junova vidis, super👍🏼

sarissky78
22. okt 2022

Mam na necht pasik mam to uz dlno neviete co to može byť