Čierny kašeľ opät útočí

babulka82
13. feb 2014

Aky mate nazor na tento čierny kašel ,ktory sa vraj vratil.Ja mam v tom trošku zmätok,pretože sa očkuje už dlhe roky a stale je tu.Tak kto ho vlastne roznaša? Nechcem počut nazory na očkovanie,ale konkretnu chorobu.Očkovanie je každeho vec. A prečo ho napr. dostanu aj ludia ktory su voči nemu očkovany? Aky to ma zmysel?

keziah
13. feb 2014

@babulka82 v anti-vakci kruhoch sa veri, ze je to jednak tym, ze toto ockovanie vytvara imunitu len na pomerne kratke obdobie-povedzme 5-10 rokov, pricom dospeli uz ockovani nie su vobec. druhy dovod je ten, ze cierny kasel moze byt sposobeny roznymi 2 kmenmi virusov ci bakterii (neviem, ci je to virus, ci bakteria, prepac) a vakcina vytvara imunitu iba proti jednemu. tolko co som laicky zachytila ja, ale mozno niekto ti to vysvetli erudovanejsie.

brumka
13. feb 2014

@babulka82 ja som ako dieta mala cierny kasel ale vdaka ockovaniu som mala priebeh ako pri obycajnom nachladnuti... pri ockovani clovek moze dostat chorobu ale priebeh je miernejsi. ale posledne roky je trend neockovat.

denisenko
13. feb 2014

@babulka82 očkovanie nikdy nezabráni tomu, aby si chorobu nedostala.....ale na to, aby ak ochorieš si mala v tele protilátky a nezomrela si....ľudia si mylne predstavujú, že ked sa dajú zaočkovať, tak to nebudú mať....nie, očkovaním si vytváraš protilátky a ľahšie bojuješ s chorobou...ja sama som očkovaná a čierny kašel som mala...mesiac na infekčnom oddelení v nemocnici...keby som nebola očkovaná, zrejme už tu nepíšem....

babulka82
autor
13. feb 2014

@denisenko ved prave ,nikto nevie ako by si to zvladla bez očkovania ,možno lepšie možno nie 😖 ja som pod pojmom vytvorit si protilatky pochopila to že tu chorobu nedostaneš už.Ved ked prekonaš napr. ovčie kiahne prirodzenou cestou tak ich už v živote nedostaneš či? A presne takto si predstavujem aj očkovanie.

brumka
13. feb 2014

@babulka82 ovcie kiahne mozes dostat aj viac krat za zivot ale s uplne inym priebehom, poznam ludi co ako deti prekonali kiahne a neskor ich dostali opat ale uz len par bodiek..
@denisenko suhlas ja som to prelezala doma ale kaslala som niekolko tyzdnov, nastastie priebeh bol velmi dobry

denisenko
13. feb 2014

@babulka82 nie všetky choroby sú "jednorázové"...vraj aj kiahne sa dajú dostať 2krát.... 😅 😅 😅 😅 😅 😝 😝

babulka82
autor
13. feb 2014

@denisenko no to maš pravdu,sestra ma chlapčeka neočkovaneho a kiahne v školke nedostal a maju tam chlapca očkovaneho a mal ich už 2x ,nechapem to ☹

denisenko
13. feb 2014

@babulka82 to je o imunite...moja sestra je tak isto očkovaná ako ja.....mala som mumps, kiahne, rubeolu, čierny kašel...ona nič....a polovičku z toho doniesla domov ako bacilonosič...takže....nikdy nevieš....moj starší syn mal v oktobri kiahne...kúpal sa spolu s mladším, trávili všetok čas spolu a mladší ich aj tak nedostal......

anah88
13. feb 2014

@brumka čo sa týka tých kiahní, to máš v podstate pravdu, ako dieťa ich mal asi každý, ako dospelý sa to volá pásový opar - je to spôsobené tým istým vírusom, ktorý spôsobuje kiahne,len sa v tele znova aktivoval...ten pásový opar zasahuje nervy a naozaj má človek na pokožke len pár bodiek, ale tie bodky sú aj vo vnútri na nerve a tie bodky sú veľmi,veľmi bolestivé...mala som tú česť mať pásový opar, neprajem to nikomu a napriek tomu, že sú to už tri roky,stále v tých miestach pociťujem občas bolesť a pichanie
@babulka82 hmm, to som nepočula,že by deti mali 2 krát kiahne...no naozaj je dnes už asi všetko možné...

babulka82
autor
13. feb 2014

@denisenko ved to ,človek sa v tom straca a nevie už kedy dobre robi ,jedny vravia tak ,druhy zas niečo ine 😖

bambulinali
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka82
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisenko
13. feb 2014

@babulka82 v každom prípade, ako si napísala, nechceš riešiť očkovanie, jednoducho každý človek, každé telo je iné...niekomu to vadí,. druhému nie...keby som vedela, čo bude...tak nejem segedín....po 20tich rokoch mi vyvrbil atopický ekzém na maximum....a to som doteraz nemala takmer žiadne prejavy..takže tak...jeden stres, jedna zima, jeden menzes...a telo sa chová uplne ináč..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisenko
13. feb 2014

@babulka82 a ešte ma tak napadlo...minulý rok alebo rok predtým...nepamätám si to presne...strašili TBC....tiež bola rozšírená...a tá sa neočkuje a ja to ľutujem....

brumka
13. feb 2014

@denisenko tbc sa da dat doockovat ako estwe neviem mi to ideme doriesit na jar u mensiej

fomarik
13. feb 2014

@babulka82 kiahne dvakrát nemože nikto dostať.

babulka82
autor
13. feb 2014

@denisenko no ešte k tej TBC vakcine ma napadlo.Aj u nas je vraj teraz zistena u jedneho romskeho dievčatka tak nas pediatrička hned upozornila nech zbytočne nebeham po obchodoch atd. ALE!!! hned na to dodala že ona je rada že tu vakcinu už zrušili lebo chranila len proti najhoršej forme tuberkulozy a vraj mala viac nežiaducich učinkov ako prospechu 😠 tomuto nerozumiem tiež.Jeden den je ta vakcina to najlepšie čo možme našim detom dat a ked ju zrušia tak povie toto .

babulka82
autor
13. feb 2014

@fomarik to ta mamička v školke tvrdila a nadavala že ešte ma dieta aj zaočkovane a donesie 2x kiahne zo školky,tak nerozumiem či mu bola zle určena diagnoza.

denisenko
13. feb 2014

@brumka hej, už to viem, len tam je to tak nejak,že to musí byť medzi dalšími očkovaniami a nebyť chorý minimálne...neviem koľko...tiež to musím pozisťovať, ale až na jar.,......teraz sa stále na nás niečo lepí..... 😝 😝

brumka
13. feb 2014

@denisenko mi sme uz prekonali ekzem a pockame po tretom ockovani aby sme nesli hned na dalsiu, a vraj a to v nemocnici robi, tak pockame na jar ked chorob bude menej

zuzba
13. feb 2014

Mala so cierny kasel dva roky spat,maly mal 2roky a vdaka ockovaniu to odo mna nechytil! Lekarka mi vysvetlila,ze vakcina nas chrani len nejaky cas,preto ak sa nepreockujeme v dospelosti nie sme uz chraneni.

cammille
13. feb 2014

@babulka82 lebo uz ju nikto neplati, za pichanie tej vakciny. tak už moze aj pravdu povedat

miriama11
13. feb 2014

@fomarik urcite moze dostat clovel kiahne 2x.moja kolegina mala nedavno 2x kiahne a nie z lahkym priebehom.bola osypana cela a lezala na infekcnom .

ynett
13. feb 2014

@fomarik @fomarik ja som mala kiahne dvakrát, a môj priateľ tiež. ešte si pamätám ako ma rodičia pustili hrať sa s bratrancami, ktorý mali kiahne, však už som ich mala a hups ho tam, dostala som ich znova.

ynett
13. feb 2014

@babulka82 @denisenko ja som mala kiahne dvakrát, a môj priateľ tiež. ešte si pamätám ako ma rodičia pustili hrať sa s bratrancami, ktorý mali kiahne, však už som ich mala a hups ho tam, dostala som ich znova.

xsunx
13. feb 2014

tak pred piatimi rokmi nas malo este ockovanie chranit pred chorobami na ktore sa ockuje, teda tak to bolo prezentovane od lekarov, dnes ked vidia ze choroby su tu aj napriek 98%zaockovanosti, cierny kasel je velmi dobry priklad toho ako to ocko nechrani, tak dali novu pesnicku, ze teda chorobu dostat mozete ale ze budete mat miernejsi priebeh, no to ma pobavili, poskytnut neoveritelny argument. cierny kasel je priklad toho ze ocko nefunguje, a ked sa pozriete na grafy co ma na stranke epidem. ustav SR tak kto vie aspon do dvoch ratat, tak z nich jasne vidiet ktore skupiny su najnachylnejsie kasel dostat, ti co boli nedavno ockovany alebo preockovany, cim dalej od ocko, tym mensi vyskyt, komu ani toto stale nic nehovori, tak uz potom neviem 😒
inak ja som mala cierny kasel ako 4 rocna, ockovana a teda lahky priebeh to nemalo a dostavala som sa z neho pol roka 😒
alfa omega je dobra imunita, ta rozhoduje ci chorobu dostaneme alebo nie (vôbec to neurcuju protilatky), urcite o tom nerozhoduje ockovanie, teda budovat si imunitu (kojenie, strava, zivotny styl .... )

aristka
13. feb 2014

@xsunx 98 percentná zaočkovanosť na slovensku nie je ..plus pred 5 timi rokmi sme mali čierny kašeľ v BA ..takže tú tá choroba bola ....,ale nemám pocit,že by sa niekde hovorilo ,že umrelo bábätko na čierny kašeľ....čo bolo predtým bežné.....inak vieš prečo je pre bábätko čierny kašeľ nebezpečný ...daj sem všetko čo vieš ..od anatomických pomeroch dieŤatka ,baktéria a atb .komplikácie pre bábätko a aký je postup tj.kde skončí malinké bábätko s ťažkým priebehom....ako sa mu zabezpečujú dýchacie cesty ,pre problémy s dýchaním a pod.......inak vieš prečo čierny kašeľ máme už dávno v BA ..takže čakám.....niečo viac,nielen tvoje domnienky....

xsunx
13. feb 2014

@aristka no uz len ty si nam tu chybala 🙂

aristka
13. feb 2014

@xsunx prečo ..čoho ..ja chcem vedieť len či si schopná povedať aj niečo viac ohľadom dg .....čo je na tom ,že chcem len viac info....nie len domnenky.....inak vieš ako sa zaisťujú dýchacie cesty a aj to má komplikácie ..... 😎

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz