Čierne oči u predčasniatka

26. feb 2023

Ahojte. Máme predčasniatko, má 2 týždne a čierne oči. Je to normálne? Vraj sa rodia s modrými

anavixy
26. feb 2023

No ked bude mat tmave oci v buducnosti, tak sa s modrymi nemusi narodit. Deti sa rodia aj s modrymi aj s hnedymi aj s tmavohnedymi ocami… nie je to nic zvlastne ani nic nenormalne.

autor
26. feb 2023

@anavixy my máme s mužom modré

anavixy
26. feb 2023

Ono sa to este zmeni. Farba oci novorodenca nikdy nie je konecna, aku bude mat, ale nemusi byt vzdy modra, hoci ano, je to najcastejsia farba. A stava sa ze aj modrooki rodicia mavaju deti s inou farbou oci, ta dedicnost je zlozita 🙂 v ktorom tt sa narodilo?

autor
26. feb 2023

@anavixy v 32 tt

petamich
26. feb 2023

ja som tyzden prenasala a dieta sa narodilo s ciernymi resp. tmavo-sivymi ocami, akoby nemal zrenicky a teraz ma jasno modre po mne - v porodnici vraveli, ze sa rodia so zakalenymi sivymi alebo zelenymi a farba sa zacne menit okolo 6m vdaka nahromadenemu melaninu, ktory je zodpovedny za farbu duhovky

takze podla mna sa narodilo s uplne "beznou" farbou a nehladaj za tym nic okrem toho, ze sa rodia bez pigmentu v duhovke, dedicnost sa prejavuje neskor a je ovela komplikovanejsia ako ja mam modre, muz ma modre, budu modre 🙂

autor
26. feb 2023

@petamich no presne aj náš má úplne čierne. Také to je zvláštne, ja som to nevidela ešte tak u žiadneho bábätka, preto ma to zaskočilo

dzejsik
26. feb 2023

ani jedno dieta sa nam nenarodilo s modrymi ocami 😁

selena_luna
26. feb 2023

Moja male cierne ocka od furtu a teraz je hnedoocka. Nie je ale predcasniatko. Kazdopadne sa narodila akp tmave babo.. potom zosvetlila smerom k tatovi 🤣 Pokial lekari hodnotia zdravotny stav ako dobry a ocka tiez, tak nemaj stres 🙂

olimuc
26. feb 2023

Moj maly narodený v 30 tt mal tiež úplne cierne oci bez mihalnic .. ako maly mimozemstan, ani neviem akú farbu ma napísanú v prvom pase. Teraz ma cokoladovu a keď bude po mne tak sa prepracuje k orieskovo zeleným) mihalnice asi po postarovi … megadlhe 🤷🏻‍♀️

stellarstar
26. feb 2023

Farbu očí nemusí mať po matke alebo otcovi môže ho zdediť i po babke alebo dedkovi. Poznám chlapčeka ktorého obaja rodičia majú hnedé oči a maly ma krásne modré oči. Zdedil ho po matkinej strane jeden zo starých rodičov ma modré oči

enusamt
26. feb 2023

Aj nas v 29+4 mal cierne oci... cely bol tmavy ako priskvareny 🙂 a potom zacal blednut, oci zmodreli

andrejka1974
26. feb 2023

Oči môžu byť rôzne a dedia sa aj o generáciu ďalej ja mám zelené muž má modré štyri deti majú modré a staršia dcéra má hnedé po babke

paulahr
27. feb 2023

Porodila som na termín a syn mal pomaly do 3 mesiaca čierne oči, teraz má hnedé 🙂

basska_b
27. feb 2023

V 6 mesiacoch by sa mala farba "sfinalizovat". Inak moze sa aj dvom modrookym narodit hnedooke, zamerajte sa na to, aku farbu oci maju stari alebo prastari rodicia dietatka... my sme si to na biologii vysvetlovali,ze niekto moze byt nositelom genu pre hnede oci, aj ked sam ma modre

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijunik
27. feb 2023

Naša dcérka, keď sa narodila, mala očká také tmavošedé, možno kúsok modrého pigmentu tam mohol byť, nazvala by som to antracitovou farbou. Ja som od mojej maminy “vedela”, že všetky bábätká majú modré oči, tak som očakávala naozaj modrú farbu. 😁 Táto antracitová ma preto prekvapila. Behom pár mesiacov jej očká zhnedli. Syn mal tiež antracitové očká, rýchlo ale začala prevládať modrá farba. Manžel aj ja máme hnedé oči, tmavé vlasy a Branko modré oči, špinavý blond… 😄 No áno, môj tatino má šedomodré oči a svokrovci majú obaja modré oči. Farbu očiek vôbec nerieš, dôležité je, že je Tvoje dieťatko zdravé. 😊🍀