Čierne bodky vo vlasoch

tinki
30. okt 2013

potrebujem poradiť..
v škôlke bol oznam, skontrolujte deťom vlasy, kvôli výskytu vši vlasovej..
A moja má vo vláskoch také čierne bodky..ako mak..Neviem ako vyzerá voš, ani hnida. Všade čítam, že hnidy sú skôr biele a prilepené na vlasoch. A moja to má skôr na pokožke..ešte nikdy nič také nemala..a hlávka ju svrbí..nemôže to byť trus tej vši? Malú som radšej nechala doma..Ale teraz neviem, čo to je..? Myslela som, že vlasy jej preventívne umyjem so šampónom proti všiam..ale toto čierne nechce ani ísť hrebeňom preč..
Neviem sa nikde dočítať, čo by to mohlo byť..

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evelynm
30. okt 2013

@tinki , zajdi k lekarke, ona ti najlepsie poradi, ci to su hnidy, vsi, alebo nie. Aby si jej nedavala zbytocne pripravky proti vsiam, ak je to nieco ine.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asfodelka
30. okt 2013

@tinki 🙂 vsa nestoji ale sa hybe po hlave a skace a chytis ju len ked ju oslintas.. aspon tak si to pamatam zo ZS. a hnida je nalepena a zistis ze je to hnida tak ze ju das na necht a druhym nechtom rozpucis. ked pukne tak mate vsi. skus jej pozriet hlavu za usami a vzadu nad krkom, ak ma vsi bude tam mat krvave ranky lebo vsi "kusu". da sa kupit sampon v lekarni a je po vsiach.

tinki
autor
30. okt 2013

@anetkaadamko, @evelynm, @asfodelka ďakujem..žienky niečo poskúšam..

bastyna
14. aug 2016

@tinki chcem sa spytat ako to dopadlo s tymi ciernymi bodkami na hlavke dcerky, lebo dnes som to nasla mojmu 6rocnemu synovi.

tinki
autor
15. aug 2016

@bastyna neboli to vsi a ani hnidy..zreme len nejaka spina, lebo to potom zmizlo same. Vsi mala dcera asi rok na to..az ked chodila do skoly. 🙂

bastyna
15. aug 2016

@tinki dakujem za odpoved. Skusame to vycistit ale je to akoby zazrate do pokozky hlavy. Neviem teda ci mam ist ku koznemu lekarovi hlavne ak je to naozaj len nejaka spina. Pripajam foto- tak nejako to vyzeralo aj u vas?

tinki
autor
15. aug 2016

@bastyna nebolo to tak nahusto..uz si ani velmi nespominan..ale vsi to nie su.. Pokial ho to nesvrbi..pockaj par dni a uvidis... Mozno z nejakeho stromu nieco...

briketa
15. aug 2016

@bastyna neboli ste ba dovolenke? Ja byvam ori plazi a takto sa usadi piesok vo vlasoch. Treba to vymasirovat pri samponovani a velmi hustym hrebenom vycesat. Potom znova skontroluj

bastyna
15. aug 2016

Dakujem za rady dievca, na dovolenke na plazi sme neboli, nesvrbi ho to a ma to len na temene hlavy. Netusim , kde sa to na neho nalepilo. Skusala som cistit vatovou tycinkou namocenou v bylinkovej tinkture a ide to pomaly dole. Sice je to zdlhave cistenie ale maly si to uziva - berie to ako masaz.

petrus1601
25. aug 2016

bastyna chcem sa opytat ako ste pochodili s tymi bodkami? Po tom vycisteni sa vam uz znova neobjavili? a vysledok bol aky, myslim, co to vlastne bolo? Vdaka

nikayla
25. aug 2016

No neviem, ale podobne vyzerá trus bĺch v srsti psov.

bastyna
25. aug 2016

@petrus1601 vycistila som to tamponom namocenym v propolisovej tinkture a uz sa to neobjavilo. Asi to bola naozaj len nejaka spina, lebo maleho vobec nesvrbela hlava a nemal tam ani ziadne ranky