Čierna tvrdá a suchá stolica u ročného dieťaťa

daniella54
31. máj 2022

Ahojte …. Synček ma rok a dva mesiace papa už skoro všetko čo aj my … Doteraz neboli žiadne problémy dva krát sa nám stalo že mal tvrdu suchu stolicu čo mu neisla vytlačiť ale napokon sa vykakal…. No už tri dni každý deň vykaká len menší kúsok stolice a veľmi tvrdej až suchej hrozne smrdí tá stolica …. Včera v noci začal plakať ale spinká pri tom a dnes sa to znova opakuje ale dnes už mal stolicu tri krát myslela som si že to prešlo ale asi nie … Mali aj vaše deti tvrdu úplne čiernu stolicu zo silným zapachom a prešlo to bez čipkov alebo ste išli na na nejaké vyšetrenia ? Viem že mám volať Dr a isto by ma nikdy nenapadlo že budem pisat o stolici svojho dieťaťa tu na koňovi no v snahe pomôcť synčekovi neváham… ďakujem

carduelis
31. máj 2022

Teraz s tym bojujeme s dcerou, nema sice taku ako ty opisujes, ale ma zapchy, nekaka niekedy 3-4-5 dni, max bolo 9 ked mala blok, ale nam sa osvedcilo dat radsej cipok ako by mal vzniknut blok a bala by sa dalsieho kakania. Tie cipky funguju tak ze mierne podrazdia ten analny zvierac, cize dietatko akoby zaciti ze musi kakat a zaroven tu stolicu na zaciatku obalia filmom ze neposkodi konecnik a moze lahsie vyjst

nevenka
1. jún 2022

@daniella54 tak mu skus dat probiotika. U nas funguje aj cisty biely jogurt. Cerstve ovocie, hlavne jablcka, hrusky, nektarinky,...len nie cucoriedky, tie zapekaju a z nich je doslova cierna stolica.
Tmavu mal aj po jahodach, co som si teraz vsimla, ale nie tak ciernu.
Ten zapach mi pride, ze je preto, ze mu to tam dlho stoji a nema dobru mikrofloru.
Mozno ma na ten objem jedla, co zje, malo tekutin a vlakniny. Robte casto rozne polievky, hlavne masove vyvary.

diamond007
1. jún 2022

@daniella54 určite vlákninu z lekárne, síce stala 18€ ale pomáhalo to - je bez zápachu aj chuti
Zamiešala som do čistej vody dcérke nemala problém vypiť.
Menej mlieka dávať, viac vlákniny aj strave, nie denne mäso, mojej nerobílo dobre nai zemiaky/mrkva. Viac strukovín variť a zeleniny

daniella54
autor
1. jún 2022

@daniella54 tak dnes sa pekne vyprázdnil a plienky plná až na pomaly na chrbte mal hovienko… a pravdepodobne to boli tie čučoriedky a jahody lebo zo staršou dcérkou sa o ne doslova hádali a aj hrasok mladý … mäso je pravda že veľa jedol v poslednej dobe lebo sme boli u starých rodičov a ty ho pchali mäsom lebo že je veľmi chudý na rok ma 9 kíl…. Starsia mala v jeho veku 14kg … budem mu musieť asi znova zaviesť stravu čo mal predtým lebo jogurty klasické sme vyradili lebo ich už nechcel a keďže papal bezlaktozove jogurty a u nás v dedine moc takých jogurtov neni bola som rada že už nevracia z pribinackka tak som to prestala kupovať v meste… ďakujem vám pekne za rady a isto pôjdem kúpiť aj tu vlákninu 🙂 pekný deň vám prajem