Cibuľový sirup na záchvatový kašeľ

29. jún 2024

Maminky cibuľový sirup je vhodný aj na záchvatový nočný kašeľ? Odporučte mi niečo pre dieťa, bojujeme už dva týždne nespím, vyskúšala som stoptussin zo začiatku nezabral, ešte ďalšie dva som zamenila, nič včera som kúpila kvapky stoptussin, cez deň akoby sa polepšilo, ale noc začala tak isto teraz, ja už neviem čo robiť, zo spánku začne kašlať dusivo dráždivo, až do napínania, zvracania, už nevládzem…

annamivo
29. jún 2024

Ja dávam takmer vždy cibuľový sirup, či na kašeľ alebo nádchu. Inak ak má suchý kašeľ sa mi osvedčilo dať do kalcioveho sirupu stoptusin a dať dieťaťu. Nechutí to síce ale našim to zabralo super.

dzulli1980
29. jún 2024

U mojej dcéry funguje Stoptussin tak, že ju dráždi na kašeľ ešte viac ... doslova pľúca si išla vykašľať ... ja tento sirup/kvapky vôbec, som si myslela, že si dolámem všetky rebrá po ňom, tak som kašľala ... tlmí kašeľ zároveň podporuje vykašliavanie ... daj dieťaťu antihistaminiká (Fenisti/Zodac/Zyrtec) a sirup na suchý dráždivý kašeľ, u nás pomáha Paxeladine ... cibuľový sirup nedávam, takisto mál u nás opačný účinok, dráždenie na kašeľ ešte viac ... je to individuálne, treba skúsiť.

zuzuliennka1
29. jún 2024

Nepises vek. A nie je dobre striedat veci proti kaslu a urcite druhy liekov sa ani nemaju davat na noc. Myslim ze aj taky stoptussin, on je totiz aj na vykasliavanie a to na noc praveze nechces.
Ked pises ze bojujete uz 2 tyzdne, preco si uz po tyzdni nesla za pediatrickou, nech to pozrie a nieco predpise? Takto sa len zbytocne trapite, ona, aj ty.
Ono to moze byt aj nejaky bacil, streptokok alebo ktovieco. To doma volnopredajnymi liekmi asi nedas. Zbehni sa zajtra spytat aspon do lekarne a hned v pondelok rano za pediatrickou

lilinka76
29. jún 2024

Mne raz pediatrička vravela, že ak kašeľ budí dieťa zo spánku, je nutné ho vyšetriť lekárom.
Ak chceš tip na antitusikum, ja som deťom varila majoránkový čaj, alebo pozri na nete aj oregánový sirup.
Je potrebné podložiť viac vankúšov pod hlávku, aby hlieny nezatekali a zvlhčovať prostredie, napr. mokré uteráky na sušiak.

lilinka76
29. jún 2024

A ako už niekto písal hore, aj my sa vždy liečime Paxeladinom.

zuzuliennka1
29. jún 2024

@lilinka76 ten paxeladine len cisto tlmi kasel? nie je to taka ta kombinacia aj na vykaslanie ako napr. stoptussin?

lilinka76
29. jún 2024

Priznám sa, že teraz neviem, musela by si vyhladať pribalový leták. Ale my sme u pediatričky takmer vždy dostali práve to. A ešte skúste pridať ráno lyžičku Calcium chloratum Teva, je to hnusné, slankavé, ale protizápalové a zaberá.

dzulli1980
29. jún 2024

@zuzuliennka1 Áno Paxeladine tlmí suchý, dráždivý kašeľ, hlieny neriedi, čiže vykašliavanie nepodporuje.

dada0902
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. jún 2024

@zuzuliennka1
@lilinka76 boli sme dva krat, nejdem vsetko rozoberať, hneď par dni ako kaslala a tento piatok… tento piatok jej dala ATB a kupte si v lekarni stoptussin…. Vsetko

marianarem
30. jún 2024

Skus nakrajat cibulu a dat nanos tesne k posteli. U nas to parkrat pomohlo. Ak nepomoze, tak pridat este aj ten sirup, ja som ho robila tak ze cibulova stava+medovicovy med, niekedy aj zazvorovu stavau do toho.

marusiao
30. jún 2024

Mne sa osvedčil Tussin nie Stoptussin, olejový zábal na hruď

dada0902
30. jún 2024

Aj my sme skúsili tussin ten je dobrý a potom ambrobene sirup plus tymianovy a majorankovy čaj hlavne veľa odsavat sopla aj morskou soľou striekať teraz mi prídu tie kasle na dlhé preliecovanie

agnes28
30. jún 2024

Vymen stoptussin za tussin. Tam nie je látka ktorá podporuje vykasliavanie. U nás to bol gamechanger, čo sa nočného kasla týka. A plus dávam olejový zábal na noc

alenamihal
30. jún 2024

ja ho davam stale.u nas je to zachrana a na noc dam lyzicku kvalitneho medu,nezapijat...taktiez nakrajam cibulu a dam uplne k hlave a kasel prestane...sice v izbe smrad,ale to sa da vyvetrat...zdravie a spanok je dolezity...

svetlonos
30. jún 2024

Nám dala dr speci ma večer taky sirup od kašlú. Treba ho opatrne používať ale ako jediný zabral na tento desivý kasel hrozny.

anouschka5
6. júl 2024

Čo zásadne pomáha je inhalácia Vincentky poraďte sa s lekárom ako často podľa veku môže ďieťatko inhalovať